Awt ile Bölgesel incelme

AKUSTİK ŞOK DALGA TERAPİSİ(AWT)
Awt cihazı hem ciltteki portakal kabuğu şeklindeki görüntüde,çökmelerde ,bölgesel yağ tümseklerinin azalmasında,cilt sarkmalarında ,kolejen üretimini desteklemede,kasları kuvvetlendirmede,vücut konturunun belirginleştirilmesinde vs…

AKUSTİK ŞOK DALGA TERAPİSİ(AWT) NASIL ETKİ EDER?
AWT aslında böbrek taşlarını kırmada kullanılan teknolojinin bağ ve yağ dokularına uyarlanmış halidir, diyebiliriz. AWT kalınlaşmış dermis ve yağ çıkıntılarının incelmesine yardımcı olmaktadır. Böylece yeni oluşan kollajen ile daha düzgün, sıkılaşmış, daha elastik bir cilt görünümü ortaya çıkmaktadır. Bu oluşum ultrason tetkikleri ile de kanıtlanmıştır.

Ciltteki portakal kabuğu görüntüsü iki büyük sorunla ortaya çıkıyor. Ödem yani su toplanması ve yağ birikmesiyle kendisini gösteren sarkmalar, verilen şok dalgaları ile yağ dokuda çözülme sağlanıyor. Lenfatik damarlarda ise özel metabolitlerin açığa çıkıp, geçirgenliğin artmasıyla ödem sorunu da çözülmüş oluyor.

AWT KAÇ SEANS UYGULANMALI ?
Kişinin problemine göre değişmekle birlikte haftada 2 seans 6-8 seans yeterli görülmektedir.

AKUSTİK WAVE THERAPHY (AWT) HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLMEKTEDİR?
Akustik şok dalga tedavisi cihazı iki ayrı sistemden oluşmaktadır d-actor sistemi portakal kabuğu görünümünün yoğun olduğu bacaklar,kalça,basen,kollar,göbek bölgesinde uygulanadığı gibi v-actor sistemi gıdı,kol,göbek,bacaklar,popo gibi bölgelerdeki sarkma problemlerinde kullanılmaktadır.Bu sistemler kişinin problemine göre seçilmekte kişide hem sarkma -deformasyon hemde portakal kabuğu görüntüsü mevcut ise her iki programda uygulanabilmektedir.

AKUSTİK WAVE THERAPHY (AWT) ÖNCESİ SONRASI NELERE DİKKAT ETMELİ?
Gün içerisinde hareketsiz kalınmamalı ve bol su tüketilmeli,sağlıklı beslenilmelidir.

AKUSTİK WAVE THERAPY (AWT) AĞRILI BİR UYGULAMAMIDIR?
AWT ağrılı bir uygulama değildir çok nadir bacak içlerinde ağrı eşiği düşük kişilerde hafif bir ağrı hissedilebilmektedir. Bu işlemi sonlandırmanızı gerektirebilecek bir ağrı değildir.

AKUSTİK ŞOK DALGA TERAPİSİNİN FARKI NEDİR?
-Kilo kaybıda sağlayabilmesi
-Seans sürelerinin kısa olması
-Daha yerleşmiş ileri derecedeki portakal kabuğu görüntüsünde de başarı sağlayabilmesi
-Kılcal damar problemleri yüzünden vakumlu veya radyo frekanslı sistemlere alamadığımız kişilerde de kullanılabilme imkanı.

AWT DİĞER YÖNTEMLER İLE BİRLİKTE UYGULANABİLİNİRMİ?
Kişinin sorunlu bölgesi saptandıktan sonra karar verilebilinir.Awt sisteminde genelde kombine ihtiyaç duyulmamaktadır.
Not:Verilen bu bilgiler genel bilgiler olup tedavide kullanılamaz.Sağlıklı bilgiyi hekimimizle görüştükten sonra alabilirsiniz.