Cildiniz Forma Girsin !

Genç kalmak yaşımıza göre iyi görünmek hepimizin arzusu. Kusursuz görünmek arayışı ile bozulan yüzlerin sayısı arttıkça son yıllarda bilinçli yaş alma, yaşımıza göre daha iyi görünme bilinçli kadınların tercihi oldu.

Kırışıklıklarından hızla kurtulmak için yaptırılan botoks dolgu gibi iş- lemler öncesinde cildin ihtiyaçları- na yönelik yapılan bakımlar, mezoterapiler, lazerler, radyofrekanslar daha tercih edilir oldu. Önce nem yağ dengesi sağlanmış, kırışıklıkların azaldığı yüz konturunun netleş- tiği sıkı lekesiz bir cilt sonrası botoks ve uygun bölgelerde dolgu ile daha güzel yaş alınmaya başlandı. 30’lu yaşlardan itibaren cilt eski sıkılığını kaybetmeye başlar, çizgiler belirginleşmeye cilt eski dolgunluğunu yitirmeye başlar. Yüz konturu eskisi kadar net değildir. Yüz ovali bozulmaya başlamıştır.

Bunun nedeni nedir?
Cildimiz doğal yüzeyi eski deri hücrelerini dökerek kendini yeniler. Yaşlandıkça kolajen üretimi azalmasıyla bu süreç yavaşlar. Kolajen cildin orta tabakasında bulunan önemli bir proteindir. Kolajen cildin elastikiyetini sıkılığını sağlar.

Kolajen üretimi azaldığında ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtileri daha belirgin olmaya başlar. Belli bir yaştan sonra evde yaptığımız bakımlar yeterli gelmez. Artık cildinizin eskisi kadar parlak ve sıkı olmadığını hissetmeye baş- ladıysanız; çizgiler belirginleşmeye, gözaltlarınızda morluk, ödem, çö- küklük gibi problemler başladıysa artık bir uzmandan yardım alma zamanı gelmiş demektir.

İşte size güzellik sektöründe her gün gelişen teknolojilerden birisi daha özellikle ünlü yıldızlara yaptığı başarılı uygulamalarla sosyal medyada da bir milyondan fazla takipçisi olan Kim Kardashian’nın doktoru Simon Ourian’nın da sıkça kullandığı Forma, Amerika’da çok tercih edilen bu uygulama artık Türkiye’de…

Forma uygulaması ile kırışıklık ve sarkmalardan kurtulun
Forma, gelişmiş odaklı radyofrekans uygulamasıdır. Cildin derin tabakalarında ki kolajen lifleri protokole uygun şekilde ısıtılır.

Böylece cilt altındaki zayıflamış boyları uzamış ve incelmiş kolajenlerin yapısı sıcaklıkla değiştirilir ve uzun çizgilerin bağı çözülerek kısalması dolayısıyla kırışıklıkların giderilmesi derinliğinin azalması sağlanır.

Büzülme yanında ısıyı algılayan fibroblast isimli deri altı dokuların üretimini yapan hücreler uyarılır ve zamanla yeni kolajen doku olu- şur. Bu sayede deri daha gergin, kırışıksız ve genç bir görünüm alır. Bu sistem göz çevresi, tüm yüz, boyun, gıdı dekolte, el ve vücutta kullanılmaktadır.

Kaç seansta etki görülür?
Seans sayısına kişinin cilt problemine göre karar verilir. Uygun görülen seans 4-6 aralığındadır. Uygulama 7-10 gün aralıklarla yaGenç kalmak yaşımıza göre iyi görünmek hepimizin arzusu. Kusursuz görünmek arayışı ile bozulan yüzlerin sayısı arttıkça son yıllarda bilinçli yaş alma, yaşımıza göre daha iyi görünme bilinçli kadınların tercihi oldu. Kırışıklıklarından hızla kurtulmak için yaptırılan botoks dolgu gibi iş- lemler öncesinde cildin ihtiyaçlarına yönelik yapılan bakımlar, mezoterapiler, lazerler, radyofrekanslar daha tercih edilir oldu. Önce nem yağ dengesi sağlanmış, kırışıklıkların azaldığı yüz konturunun netleş- tiği sıkı lekesiz bir cilt sonrası botoks ve uygun bölgelerde dolgu ile daha güzel yaş alınmaya başlandı.

30’lu yaşlardan itibaren cilt eski sıkılığını kaybetmeye başlar, çizgiler belirginleşmeye cilt eski dolgunluğunu yitirmeye başlar. Yüz konturu eskisi kadar net değildir. Yüz ovali bozulmaya başlamıştır. Bunun nedeni nedir? Cildimiz doğal yüzeyi eski deri hücrelerini dökerek kendini yeniler.

Yaşlandıkça kolajen üretimi azalmasıyla bu süreç yavaşlar. Kolajen cildin orta tabakasında bulunan önemli bir proteindir. Kolajen Estetik pılmaktadır. Uygulama ağrısız ve keyiflidir. Etkisi hemen görülür ve yeni kolajenler ile cilt günden güne gençleşir. Uygulama sonrası kızarıklık, kabuklanma, morluk gibi etkiler görülmemektedir. Kişi uygulama sonrası günlük hayatına devam edebilmektedir.

Forma sonrası beklenti ne olmalı?
Bu uygulama sonrası yüz ovali yeniden şekillenecek. Daha sıkı kırışıklıklar, gıdı bölgesindeki problemler azalıp cilt gençleşecek. Formunu kaybetmeye başlayan yüz hatları günden güne ortaya çıkacak.

Bu uygulama farklı uygulamalar ile birlikte yapılabilir mi?
Kişinin cildi iyi analiz edilmeli kişinin beklentileri, cildin ihtiyaçları belirlenmeli. Tek başına etkili olduğu gibi bazı ciltlerde mezoterapi somon DNA, gençlik aşısı, PRP dolgu gibi gibi uygulamalarla kombine yapılabilmektedir.