Lipo Kavitasyon

Lipo Kavitasyon

Lipo Cavity sistemi bölgesel yağ fazlalıklarında kullanılmaktadır. Bu teknikte uygulama yapılan alanlarda mevcut yağ hücrelerinin zarlarını parçalar. Parçalanan yağ hücrelerinden açığa çıkan yağlar, vücudunuzda ” Serbest yağ asitleri” olarak dolaşıma katılır, yani kullanılabilir hale gelir.Bu sistem bölgesel fazlalıklarda ve selülit uygulamasında etkilidir.

Nasıl Yapılıyor ?

Uygulama öncesi yağ ve kas analizi yapılmakta beden ölçüleri alınmaktadır. Seanslar 7-10 gün aralıklarla uygulanmaktadır. İşlem ultrason başlığına benzeyen başlıkla yapılmaktadır. İşlem öncesi jel kullanılmakta ve yağın fazla olduğu bölgeye başlık gezdirilmektedir. Uygulama bittikten sonra bölgede sıkılaşmada sağlanması açısından tripollar radyofrekans uygulanmaktadır. Dolayısı ile 2 işlem bir arada olmakta bir yandan incelirken diğer yandan sıkılaşıp kaliteli cilde sahip olunmaktadır. Uygulama bittikten sonra kişinin bedeb ölçüleri tekrar alınmakta ve sonuçlar gözlemlenmektedir. Diğer seanslarda da yağ analizleri tekrar yapılmakta ve yağ azalmasınıda net olarak görmekteyiz.

Acı duyuluyor mu ?

Bu sistemin en güzel yönü seansların çok uzun sürmemesi, acısız cerrahisiz bir uygulama olmaso uygulamanın çok zaman almamasıdır. Bu sistemi uygulatırken sıcak masaj yaptırılıyormuş hissi olmakta ve kulaklarda rahatsızlık vermeyen bir çınlama olmaktadır. Uygulama bittiğinde çınlamada biter.

İncelme ne zaman belli olmaktadır ?

Lipo Cavity sisteminin en güzel tarafı sonuçların toplam seanslar sonunda değil her seansın sonunda ölçümlerle alınmasıdır. Her seans sonunda incelme elde edilmiştir. Bu sonuçlar kişinin yağ oranına göre değişmektedir. Yağ oranı fazla olan kişilerde incelme de fazla olmaktadır. Yağ analizleri sonrasında da mezurada gördüğünüz incelmeyi yağ oranınızın azalması ile de gözlemleyebiliyorsunuz.

İşlem öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

Uygulama öncesi 3 saat yemek yenilmemesi gerekmekte. İşlemden 1 gün önce ve işlemden sonraki birkaç gün 2 litre su içilmesi gerekmekte ve uygulama sonunda 2-3 gün yapılması gereken diyetisyen tarafından hazırlanan düşük yağ içeren özel diyet programı kişiye verilir. Bunun amacı diyetteki yağ oranı düşürüldüğü için bu esnada vücut enerji kaynağı olarak ultrasoundla yağ dokusunun parçalanması sonucu oluşan yağ asitlerini enerji kaynağı olarak kullanmaya başlamaktadır. Bunun sonusunda da uygulama yapılan bölgede incelme olmaktadır.

Portakal kabuğu görünümünde problem yaşayan kişilerde neler uygulanmaktadır ?
Akustik Şok Dalga Terapisi (uygulaması) Bu sistem portakal kabuğu görünümünü, bedendeki deformasyonları giderip cildi sıkılaştırıyor. Vücudu incelterek forma girmek isteyenlere yardımcı oluyor. Ama en önemlisi ileri derecedeki selülitlerin tedavisinde de (uygulamasında) çok etkili. Portakal kabupu görünümü probleminize çözüm getirirken diğer yandan inceliyor ve verilen şok dalgalar cilt altı bağ dokusu da uyarılarak sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Yöntem sayesinde cilt sıkılaşması ve yağ dokusu kaybı nedeniyle özel bir diyete gerek kalmadan bölgede incelme olabilmektedir.

Nasıl Yapılıyor ?

AWT Terapisinde iki ayrı sistem kişinin problemine göre kullanılmaktadır. Portakal kabuğu görünümü fazla olan kişilerde d-actor program uygulanmakta kişinin sarkma problemi varsa v-actor programı kullanılmaktadır. Problem olan bölgelere resolisyon sürülmekte tabancı şeklindeki birbaşlık ile ardarda yapılan atışlarla cilt taranmaktadır.

Acı duyuluyor mu ?

İşlem ağrısız, enjeksiyonsuz olduğundan günlük hayatı etkilememekte öğle arasında bile uygulanabilmektedir. Uygulamanın yapıldığı akşam sistem kaslara da etki ettiği için spor yapılmış gibi hafif ağrı ve yorgunluk hissedilebilir. Bunların hepsi geçicidir.

Hangi bölgelere uygulanabiliyor ?
Akustik şok dalga terapisinde (uygulaması) d-actor program ile selülitli olan bölgelere bacaklar, kollar, popo, basen gibi bölgelere uygulama yapılırken bunun dışında doğum sonrası, verilen kiloların ardından veya yaşa bağlı sarkmalarda ve gıdı bölgesinde göbek, popodaki düşüklükte ve kol sarkmalarında da v-actor programı kullanılmaktadır. Zaman problemi yaşamadan hem selülitler gidiyor hem de sıkılaşıp incelmeye yardımcı olmasını sağlıyor.

Tedavi süreci (uygulama) nekadar zaman alıyor? Sonuçlar gerçekten yüz güldürücü oluyor mu ?
Tedavi süreci sadece 4-5 hafta sürüyor. Uygulama haftada 2 kez yapılmaktadır. Sonuçlar ilk seanslardan sonra gözlenmekte ve ileri seviyedeki portakal kabupu görünümünde bile sonuçlar muhteşem olmakta. Pürüzsüz kendini toparlamış yeniden şekillenmiş ve portakal kabuğu görünümüne veda etmiş oluyorsunuz.Uygulama seansları bittikten 1.5 ay sonra sonuçlar daha da güzel olmakta ve klinik çalışmalarına göre cilt kalitesinde artık gözlemlenmektedir.

İşlem öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler.
İşlem öncesi ve sonrasında mutlaka bol su tüketilmeli hareketsiz kalmamalı özellikle uygulama seanslarından sonra 15-20 dakikalık hafif yürüyüşler sonuçlar açısından daha etkili olacaktır.