Lipo Lazer ile Bölgesel İncelme

Lipo Lazer ile Bölgesel İncelme

Günümüzde bay ve bayan herkes güzel bir vücuda sahip olmak istemekte bunun neticesinde de estetik sektöründe her sene yeni sistemler geliştirilmekte.Birçok ülkede kullanılmaya başlanan lazerle incelme ve şekilme sağlayan çok başarılı sistem olan lipo laser den bahsetmek istiyorum.

Lipo laser vücudun doğal yağ yakma mekanizmasını harekete geçirerek, tek seansta bile santimetre ölçüsünde bölgesel incelme sağlayan bir zayıflama sistemidir.Lipo laser yağ hücrelerini eritmek için lazer ile birlikte çalisan yeni bir noktasal (bölgesel) yağ oranının azaltılması vücudun şekillendirilmesi sistemidir.Sistemin ürettigi kırmızı ışık yağ hücrelerinin içine odaklanmaktadır. Bu suretle eritilen yağ vücudun normal yollar ile atılabileceği forma getirilmektedir. Eritilen yağ bundan sonra doğal lenf boşaltması vasıtasıyla bedenden boşaltılmaktadır.

Lipo laser tedavisi tamamen ağrısız ve cerrahi işlem gerektirmemektedir.
Erkek ve kadınlarda yalnızca uygulanan birkaç tedaviden sonra bel çevresindeki yağlanmalar , karındaki şişkinlikler ve sırtta meydana gelen yükseklikler bacak ve basen bölgelerinde görülen ve selülit problemlerinde etkili sonuçlar alınmaktadır.

Lipo laser sistem hangi bölgelere uygulanabilmektedir ; Bel , kalça , baldır , bacak ve hatta yüz bölgelerine uygulanabilmektedir. Bir başka deyişle selülit ve lokal yağlanmaların görüldüğü her bölgede uygulama imkanı vardır.
Sistemin verdiği imkanlar ile noktasal (küçük başlıklı) proplar kullanılabildiği gibi geniş alanlı proplarda kullanılmaktadır.

Lipo Laser sistemin avantajları nelerdir?

Sistem tamamıyla non_invazivdir, herhangi bir enjeksiyon işlemi yoktur, hedef alanları önceden kolaylıkla belirlenebilmektedir, tedavinin sonrasında kabarma , yaralanma veya çukurlasma olmaz. İşlem çok kısa sürmesiyle birlikte jel ,krem vs kullanılmamakta günlük hayata rahatlıkla devam edilebilmektedir.

Lipo Lazer Nasıl Uygulanır?

Lipo laser uygulamasından önce kişinin yağ kas ölçümleri yapılır vücudunda nekar fazla yağı bulunduğu belirlendikten sonra kişinin beden ölçüleri alınır.Kişiye lazer gözlükleri takıldıktan sonra uygulama yapılacak bölgeye lazer sondaları yerleştirilir.Sondaları sabitlemek için özel bandajlar sondaların üzerine geçirilir.Lenflarimizin daha kolay çalışabilmesi ve vücuttanyağ atılımın hızlanması için lenf noktalrınına(kasıklar ve ya kolatı…) cihaz özel lenf drenaj propları takılır.aynı anda incelinmesi istenilen 3 alana uygulama yapılabilmektedir.

Kaç uygulama gereklidir?

Lipo laser lazerle uygulanan ve çok etkili vücut şekillendirme ve bölgesel incelme sitemi olduğu için uygulama seans süresi çok kısa sürmektedir. Her bir uygulama seansı yaklaşik 30 dk sürer. Seanslar haftada 2 kez olmak üzere 3 ya da 4 hafta boyunca sürdürülür. Hedeflenen 3 alanın üzerine 10 dk boyunca lazer sondaları uygulanır.. Tavsiye edilen tedavi protokolü birbirini izleyen 4 hafta boyunca haftada 2 tedavi şeklindedir.İşlem öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bol su tüketilmesi ve ağır yağlı yiyeceklerden uzak durulması.Seanlar düzenli takip edilip bu kurullara dikkat edildiğinde 4 hafta sonunda 2-3 beden incelme görülebilmektedir…

Lipo laser tedavisi için ideal adaylar kimlerdir?

İdeal bir aday gerçekten yoktur. LipoLaser tedavisi çok farklı beden tipleri üzerinde etkili olduğu gösterilmiş bulunmaktadır.
Lipo Laser sistem , bay ya da bayan ayırımını yapılmaksızın herkese uygulanabilmektedir.

Sadece bölgesl incelme değil vücududa şekillendiriyor:
Lipo laser ile bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulurken aynı zamanda vücudunuzda şekilleniyor yağın olduğu en geniş bölgeden en küçük bölgeye bile lazer sondaları ile uygulma yapılarak beden hatlarının düzgünleşmesi sağlanabiliyor.