2012’de Cildiniz Işıldasın | Pervin Dinçer

Whatsapp


2012’de Cildiniz Işıldasın

Yepyeni bir yıla giriyoruz. 2012’de ışıl ışıl bir cilde sahip olmak ve tüm bakışları üzerinizde toplamak için işte size birkaç öneri…

Alın, kaş ortası, göz çevrenizdeki çizgiler için botoks uygulatabilirsiniz… Dolgun dudaklara sahip olmak ve yüzdeki çöküklüklerinizi giderebilmek için dolgu uygulamalarına başvurabilirsiniz.

Cildinizin pul pul dökülmesinden ve nemsizliğinden şikayetçiyseniz 15-20 dakikalık peeling uygulamaları tam size göre. Cildinizin sıkılaşıp daha parlak ve canlı olmasını istiyorsanız mezobotoks ve radyofrekans uygulatabilirsiniz.

Sivilcelerinizle baş edemiyorsanız sakinleşmeleri için acnepeel uygulaması ve pembe maske işe yarayacaktır.

Gözeneklerinizin daha sıkı cildinizin daha parlak olması için karbon peeeling uygulatabilirsiniz.

Cildinizin canlanıp sıkılaşmaya ihtiyacı varsa kendi kanınızla PRP uygulatabilirsiniz.

Göz çevrenizin daha nemli daha aydınlık olması için botonik kök hücrelerin minik rollerla uygulandığı Eye Cell uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Tüm bu uygulamaları yaptıracak bütçeniz yok ise işte size evde uygulayabileceğiniz bir kaç pratik öneri:

Bal kabağı Maskesi

Açık gözenekler, solgun, gevşemiş, lekeli ciltler için çok uygundur. 1/4 su bardağı bal kabağı suyu. Yarısı içilecek, yarısı maske için kullanılacak bal kabağı suyunun içine yoğurt kıvamına gelinceye kadar pirinç unu eklenecek. Ciltte 20 dakika bekleyip yüz yıkanacak. Haftada 2 kez uygulanması tavsiye ediliyor.

Yağlı Ciltler Hariç Uygulanacak Bakım

Cildinize doğal zeytinyağıyla masaj yapın, ardından eritmiş olduğunuz bal mumuna göz, dudak, burun delikleriniz açıkta kalacak şekilde hazırladığınız havluyu batırın. Daha sonra çok sıcak olmayacak şekilde yüzünüze yerleştirip 20 dakika bekleyin. Yüzünüzü yıkamayın, ciltte kalan balmumunu masajla yedirin… Haftada bir uygulanabilir…

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer