2023 Güzellik Trendleri | Pervin Dinçer

Whatsapp


2023 Güzellik Trendleri

2022 Güzellik Önerileri

 

Doğal dolgu, no makeup makeup, minimalist cilt bakımı, sürdürülebilir makyaj… 2023 güzellik trendleri, görünüşte ve içerikte doğallıktan yana devam ediyor!

Güzellik modası, her yıl her mevsim için farklı güncellemeler alır. Son bahar kış modası ve ilkbahar yaz modası gibi iki ana sezon, medikal estetik ve güzellik modası için de geçerlidir çünkü her sezon hem kozmetik olarak hem de cilt bakımı açısından farklı ihtiyaçlar söz konusudur.

2023 güzellik ve cilt bakımı trendlerinde ise tüm sezonlar için ortak tema sağlıklı ve genç görünmek, doğal ama iddialı bir güzellik.

2023 Estetik Modası

Pandeminin de etkisiyle hem estetik cerrahi hem de ameliyatsız estetik uygulamaları geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da trend.

Sağlıkla ilgili kaygının arttığı böyle bir dönemde genç ve güzel görünmenin sağladığı pozitif moral durumunun bağışıklık sistemi ve vücut direncini olumlu etkilediğini söyleyebiliriz. Çünkü aynaya baktığımızda yorgun ve hasta bir yüz ifadesi ile karşılaşmak, kendimizi daha kötü hissetmemize neden olur ve kuşkusuz ki bağışıklık sistemi bu durumdan olumsuz etkilenir.

Dolgun ve Doğal Dudaklar

Hyaluronik asitle yapılan dudak dolgusu aynı zamanda dudakların neme doymasını sağlar. 2023’de de estetik trendinin zirvesindeki yerini koruyan dudak dolgusu uygulamalarında, bu yıl hem doğal hem dolgun dudaklar moda…

Genç ve Canlı Bakışlar

Full botoks, kaş kaldırma, fox eyes, fransız askısı gibi farklı metodlar ve farklı prosedürlerle gerçekleştirilen göz çevresi estetik uygulamaları sayesinde, capcanlı, genç ve sağlıklı bakışlara sahip olmak mümkün.

Belirgin Yüz Hatları

Jawline ve elmacık kemiği dolgusu gibi uygulamalarla bıçak altına yatmadan yüz hatlarını belirginleştirmek artık modası geçmeyecek estetik trendler arasında yer almaktadır. 2023’de de küçük dokunuşlarla kişiye özel estetik oranı yakalamaya, hem kadınların hem de erkeklerin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz.

2023 Makyaj Trendleri

Makyaj yapmak, bir şeyler sürmenin çok ötesinde bir sanat ve tarzını yansıtmanın önemli bir aracı. Kimileri hafif kimileri etkili makyaj kullanmaktan hoşlanıyor. Peki 2023’de makyaj yapmayı sevenlerin bilmesi gerekenler, neler?

Belirgin ve Biçimli Kaşlar

Kaş modası birkaç yılda bir güncellenir ve inceden kalına, belirgin kaşlardan silik çizgilere, oldukça geniş bir değişim yelpazesinde seyahat eder. Son yıllarda yeniden kalın kaşlar moda fakat sadece kalın kaş deyip geçmeyin, önemli nüanslar söz konusu.

Kaş laminasyonu ve kalıcı kaş uygulamaları 2023’de de popülerliğini korumaya devam edecek gibi görünüyor. Kalıcı makyajdan hoşlanmayanlar için kaş kalemi ve kaş sabunları, kalın ve biçimli kaşlara sahip olmanın pratik ve etkili makyaj sırrı.

Eyeliner Art

Geçtiğimiz yıl Hollywood ve moda dünyasında çok sık karşılaştığımız farklı eyeliner tasarımları, grafik çizimler, bu yıl daha da öne çıkıyor üstelik rengarenk ve simli pullu çizimlerle. Eyeliner art 2023’nin makyaj yeniliklerinden…

Dolgun Dudaklara Hafif Rujlar

Ruj! Modasını takip etsin ya da etmesin, ruj her kadını anında güzelleştirir. Makyajın, makyajsızken bile kullanılabilen harika parçasıdır. Peki 2023’de ruj modası nasıl olacak? Dolgun dudaklara hafif rujlar geri geliyor fakat bu sefer nud yerine biraz daha çiçek tonları, hafif açık renkler gibi düşünebilirsiniz…

Renkli Göz Makyajı

Dudakların aksine göz makyajında vurgu kuvvetleniyor. Göz altı farları, eyeliner art ve belirgin kaşların üstüne, rengarenk rimellerle göz makyajı 2023’de daha da öne çıkıyor.

2023 Cilt Bakımı Trendleri

Cilt bakımı modası, kozmetik sektörü ve medikal estetik uygulamalarının, teknolojik ve ürün içeriği bakımından gelişmesine, ilerlemesine paralel olarak güncellenmektedir.

Cilt bakımında keşfedilen, kolajen gibi güçlü içerikler ve cildin kendi kendini onarmasını, yenilemesini sağlayan cilt bakımı sistemleri sayesinde doğal güzelliğin sınırlarını zorlayan medikal estetik uygulamaları, cilt bakımında doğallığa duyulan ilginin artmasına neden olmuştur diyebiliriz.

Medikal estetikte prensibin mümkün olan en doğal cilt görünümünü uzun yıllar korumaya yönelik olarak gelişmesi, cilt bakımı modasını doğallıktan yana ve minimalist bir çizgiye taşımaya başlamış durumda. İşte 2023’de adını daha sık duyacağımız cilt bakımı trendleri:

Skin Minimalist

Son birkaç yılda popüler hale gelen minimalist yaklaşımlar cilt bakımı ve makyaj dünyasında da büyük bir yankı buldu ve skin minimalism diye kavram ortaya çıktı.

Skin minimalism ne demek, nasıl skin minimalist olunur, minimalist cilt bakımı nedir?

Az sayıda ürün kullanarak en etkili cilt bakımını elde etmek ve/veya cilt bakımında nokta atışı ürün seçmek şeklinde özetleyebiliriz. Skin minimalist kavramının hem makyaj hem de cilt bakımında, kullanılan ürün sayısını azaltıp kaliteyi artırmak gibi bir yaklaşımı olduğunu da eklemek de fayda var.

Filtresiz Cilt

2023 yılında ünlülerin makyajsız fotoğrafları olumlu anlamda şaşırtacak. Cildin doğal halinin ön plana çıktığı filtresiz cilt modası, aslında skin minimalist akımının bir parçası daha doğrusu sonucu diyebiliriz.

Bütünsel Cilt Bakımı

Kusurları kapatmanın modası hızla geride kalırken wellness kavramı ile bütünleşen cilt bakımında trend, içerden gelen bütünsel güzellik fikri ile karşımıza çıkıyor.

Cilt altını besleyen güçlü ve doğal içerikli cilt bakımı serumları, aynı şekilde derin dokuların yenilenmesini sağlayan mezoterapi ve gençlik aşıları sayesinde bütünsel cilt bakımı, kalıcı ve doğal bir güzelliğin kapılarını birkaç yıl evvel aralamıştı, 2023’de bu aralık daha da genişliyor…

2023 Saç Trendleri

Güzellik trendlerinin önemli konularından biri de saçlar elbette. Medikal estetikte saç ekimi ve saç mezoterapileri gibi popüler konular, 2023 yılında da saç kayıpları ile kalıcı olarak başa çıkmanın yollarını arayanlara çözüm üretmeye devam edecek…

Saç dökülmesi ve kellik nedeniyle erkekler arasında saç ekimi gündemi oluştururken kadınlar arasında her sene güncellenen saç modası, oldukça detaylıdır ve gördüğü ilgiyi sonuna kadar hak eder:

Yüz Şeklini Ortaya Çıkaracak Kısa Kesimler

Kısa ya da uzun saç modası yerine 2023’de ister kısa ister uzun olsun yüz şeklini ortaya çıkaran saç modelleri rend.

Estetik modası sayesinde öne çıkan çene kemiği ve elmacık kemikleri ile makyaj trendinin vurguadığı belirgin kaşlar ve etkili göz makyajını ortaya çıkaracak kesimler, 2023 kısa saç modasının karakteristik özelligi diyebiliriz.

Koyu ve Sıcak Renkler

Saç renginde ise bu yıl moda açık kahve tonlarının sıcak ve ışıltılı versiyonları. Gözleri ve yüz şeklini zarif bir şekilde çevreleyecek koyu tonlar, aynı zamanda daha genç bir görünüme sahip olmanın ne kestirme yolu…

Uzun Saçlar ve At Kuyruğu Her Zaman Moda

Uzun saçlar, her zaman olduğu gibi bu yıl da bir klasik olarak kadın güzelliğinin vazgeçilmez trendleri arasındaki yerini koruyor. Özellikle kahküllü, perçemli katlı kesimler ve at kuyruğu modelleri bahar aylarından itibaren her yerde karşımıza çıkacak…

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer