21 Soruda Soğuk Lipoliz Hakkında Merak Ettikleriniz | Pervin Dinçer

Whatsapp


21 Soruda Soğuk Lipoliz Hakkında Merak Ettikleriniz

Soğuk Lipoliz Sık Sorulan Sorular

Tek seansta bölgesel incelmede etkili sonuçlar elde etmemizi sağlayan soğuk lipoliz hakkında sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

 

1. Soğuk lipoliz nasıl uygulanır?
Vücut şekillendirme ve bölgesel incelme uygulaması soğuk lipoliz cihazının büyük vakum başlıkları karın, kalça, basen, üst bacak, uyluk, gıdı ve sırt bölgesindeki yerleşik lokal yağlara soğuk vakum uygular. Diyet ve sporla verilemeyen, genetik ya da herhangi sebeplerle bedenin belli bölgelerinde tutulan, dirençli yağ hücreleri kuvvetli vakum ile emilir, kontrollü soğuk uygulaması yağ hücrelerini öldürür.

2. Soğuk lipoliz için uygun aday mıyım?
Bölgesel yağlanma problemi olan yetişkin her kadın ve erkekler soğuk lipoliz uygulamasının adayıdır. Uygulamaya engel teşkil edecek herhangi bir sağlık durumunun olup olmadığının anlaşılması için seanstan önce doktor ve uzman tarafından detaylı değerlendirme yapılır. Adaylığınız bu değerlendirme sonucunda netleşir.  

3. Soğuk lipoliz nasıl çalışır?
Vakum teknolojisi yağ dokusunu ayırıp tutar, uygulanan kademeli soğutma sistemi yağ hücresini öldürür ve lenf drenaj sistemine giren ölü hücreler bedenden atılır. Gün geçtikçe uygulama yapılan bölge giderek incelir. Beden çizgileri belirgin hale gelir.

4. Soğuk lipoliz etkili mi?
Kalıcı olarak bölgesel yağ azaltma sağlayan en etkili uygulamalardan biridir. Doğru kişiye uygulandığı sürece son derece etkili, hasta memnuniyeti yüksek vücut bakımları arasında yer alır.

5. Kimler soğuk lipoliz yaptırabilir?
Soğuk lipoliz uygulanacak bölgenin, vakum yapılabilecek yeterli miktarda yağlı olması gerekir. Belli miktarda bölgesel yağ fazlalığı olan kişilerde harika sonuçlar elde edilmektedir. Zayıf lokal yağlanma ya da aşırı kilo soğuk lipoliz için uygun olmayabilir. En doğru kararı vermek için online ya da birebir muayene gereklidir.

6. Soğuk lipoliz ağrılı bir uygulama mı?
İlk birkaç dakika soğukluk rahatsız edebilir fakat hemen ardından bölge tamamen uyuşur ağrı hissedilmez. Vakum başlık bölgeye oturtulduktan sonra emişin etkisiyle karıncalanma, batma, kramp gibi kısa süreli durumların oluşması beklediğimiz bir şeydir. İlk 5-7 dakika sonrası gayet rahattır. Kendinize ayırdığınız bu anın tadını dilediğiniz gibi çıkarabilirsiniz.

7. Seans sonrası ağrı olur mu?
Ağrı olmaz fakat uygulama yapılan bölgede bir süre duyarlılık oluşması normaldir. Spor sonrası kaslarınızı hissetmeniz gibi, peeling sonrası derininin gerilmesi gibi, soğuk lipoliz sonrasında da işlem yapılan bölgede vakumlamanın etkisi bir süre hissedilir. İlk günden sonra hızla iyileşir, birkaç gün içinde tamamen kaybolur. Genellikle uygulamadan sonra günlük hayatınıza devam edebilecek kadar hafif etkiler gözlemlenmektedir.

8. Soğuk lipolizle verilen bölgesel yağlar geri gelir mi?
Soğuk lipoliz uygulamasında diğer bölgesel incelme yöntemlerinden farklı olarak uygulama yapılan bölgedeki yağ hücreleri küçülmez, kalıcı olarak yok edilir. Vücudumuzdaki yağ hücresi sayısı sabittir ve kilo alıp verdikçe yağ hücreleri çoğalmaz, hücre genişler. Soğuk lipoliz uygulanan bölgede ise yağ hücreleri belli oranda kalıcı olarak yok edilir yani hücre sayısı azalır. Bu sebeple soğuk lipoliz ile verilen yağlar geri gelmez.

9. Soğuk lipoliz kilo verdirir mi?
Soğuk lipoliz vücut şekillendirme ve bölgesel incelme sağlayan bir uygulamadır. Diyet ve egzersize rağmen verilemeyen bölgesel yağlar üzerinde etkilidir. Baskülde gördüğünüz kiloyu değil mezurada ne kadar inceldiğinizi konuştuğumuz bir uygulama olduğunu söylemek daha doğru olur.

10. Sonuçları ne zaman görebiliriz?
Yağ hücreleri lenf drenaj sistemi aracılığıyla vücuttan atıldığı için sonuçların gözlemlenmesi kişiden kişiye ufak farklılıklar gösterebilir. İlk 1 ay yağ atımı sürecidir ve ikinci haftadan itibaren, bölgesel incelme gözle görülür hale gelmeye başlar. Hayal ettiğiniz vücut hatlarına sahip olmanız için 3-6 ay gibi bir zaman geçmesi gerekir. Bu dönemde yürüyüş gibi fiziksel aktiviteler ve bol sıvı tüketimi ile lenf drenaj sistemine destek olmak, süreci kısaltır ve sonuçları bir an evvel görmenize yardımcı olur. 

11. Kaç seans soğuk lipoliz almalıyım?
Soğuk lipoliz tek seansta etki eden ve sonuçların tam olarak görülmesi için 3 ile 6 ay arasında zaman gerektiren bir uygulama olduğu için tek seanslık protokoller hazırlanmaktadır. Gerekli olduğu halde, aynı bölgeye, ikinci uygulama yapılabilir.

12. Aynı anda kaç bölgeye soğuk lipoliz uygulanabilir?
Soğuk lipoliz cihazı, iki büyük bir küçük vakum başlığından oluşur. Büyük vakum başlıkları karın, bel, sırt, basen, bacak gibi bölgelerde; küçük başlık gıdı gibi daha dar alanlarda kullanılır. Aynı seans içinde anda hem bel çevresi hem bacak ya da kalçada uygulama tabiki yapılabilir. Takip eden seanslar şeklinde her uygulamada bir bölge üzerinde de çalışmak mümkün.

13. İlerde kilo alırsam ne olur?
Soğuk lipoliz uygulamasından üç ay geçtikten sonra bölgesel incelme ile hayal ettiği fiziksel görüntüye kavuşan kadın ve erkeklerin genel eğilimi, bedenlerinin bu sağlıklı ve estetik görüntüsünü korumak yönündedir. Çok fazla olmadığı sürece kilo almanız, uygulama bölgesi açısından sorun olmaz. Soğuk lipoliz uygulama bölgesi bedenin en az yağlanacak bölgesidir.

14. Tekrar soğuk lipoliz yaptırmak için ne kadar süre beklemem gerekir?
Bu süre en az 1 aydır, doktor onayı ile uygulama tekrar edilebilir. Sonuçların tam olarak ortaya çıkması için en az 3 aylık bir zaman geçmelidir. Bu yüzden, aynı bölgeye ikici defa uygulama yapılması için en az 3 beklenmesi önerilir.

15. Soğuk lipoliz uygulamasında önce yapılmaması gerekenler nelerdir?
Öncesinde diyete başlamak yerine uygulama sonrasında yediklerinize dikkat edeceğiniz, sağlıklı beslenme üzerine kurulu bir diyeti takip etmek çok daha doğrudur. Soğuk lipoliz öncesinde diyete başlamak gibi bir zorunluluk yoktur. Kullandığınız herhangi bir ilaç varsa mutlaka doktorunuza bildiriniz. Uygulamadan önce ağrı kesici ya da kan sulandırıcı kullanmayın.

16. Soğuk lipoliz uygulamasının yan etkisi var mı?
Hiçbir yan etkisi yoktur. Uygulamayı takiben işlem yapılan bölgede geçici hassasiyet, morarma, hafif şişlikler, uyuşma, kızarıklık ihtimali vardır ve sürecin normal kabul ettiğimiz aşamalarıdır. Birkaç gün içinde durum toparlar. İz kalmaz.  Soğuk lipoliz uygulamasının insan sağlığına herhangi bir zararı ya da yan etkisi yoktur.

17. Soğuk lipoliz güvenli mi?
Soğuk lipoliz cihazı, Amerikan Dermatoloji Derneği (FDA) tarafından sertifikalandırılmış son derece güvenli bir vücut bakımı, bölgesel incelme ve vücut şekillendirme sistemidir.

18. Erkekler soğuk lipoliz yaptırabilir mi?
Kesinlikle yaptırabilir. Özellikle göbek yağlarından kurtulmak isteyen erkekler için soğuk lipoliz en etkili yöntemdir. Bel çevresini soğuk lipoliz ile inceltmek çok daha biçimli ve kaslı görünmenizi sağlayacaktır.

19. Kimler soğuk lipoliz yaptıramaz?
Daha önce yağ alma operasyonu yapılan bölgeye soğuk lipoliz uygulanamaz. Hamile ve emziren kadınlar için soğuk lipoliz uygulaması uygun değildir. Soğuk lipoliz uygulamasından sonra yağ hücrelerinin vücuttan atılması için lenf drenaj sistemini aktif olarak kullanılır bu sebeple böbrek ve karaciğer hastalığı olanlar için uygun değildir. 

20. Hamilelikten ne kadar süre sonra soğuk lipoliz yapılabilir?
Emzirme döneminin tamamlanmasının ardından soğuk lipoliz ile hamilelik döneminden kalan bölgesel yağlardan kurtulabilirsiniz. Sezeryanla  doğum yapan annelerin karın bölgesinde uygulama yapılabilmesi için en az 1 yıl geçmiş olması gerekir.

21. Soğuk lipoliz fiyatları nedir?
Uygulama yapılacak bölge sayısına ve bölgesel yağ yoğunluğuna göre soğuk lipoliz fiyatları değişiklik gösterebilir. Tüm vücut ya da sadece karın bölgesinde 1 seasn için fiyatlar farklıdır. Ameliyatsız bölgesel incelme ve vücut şekillendirmesi sağlayan soğuk lipoliz, yağ aldırma ya da diğer cerrahi yöntemlerle kıyaslandığında oldukça düşük maliyetler olarak karşımıza çıkar.

Uygulamalar hakkındaki Soru-Cevap serimizindeki 27 Soruda Selülit Neden Oluşur ve Nasıl Giderilir? sayfamızda selülite dair aklınıza takılanları öğrenin.

Paylaş
guest
1 Yorum
Eskiden yeniye
Yeniden ekiye En çok oylananlar
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer