32 Soruda Altın İğne Hakkında Bilmeniz Gerekenler | Pervin Dinçer

Whatsapp


32 Soruda Altın İğne Hakkında Bilmeniz Gerekenler

32 soruda altın iğne hakkında bilmeniz gerekenler

Cilt gençleştirme ve yenilemede kullanılan radyofrekans teknolojisi ile birleşen altın iğne hakkında sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

 

1. Altın iğne etkisini ne zaman gösterir?
Uygulamadan sonraki ilk günlerden itibaren altın iğnenin etkileri hissedilir. 1 ay içinde maksimum seviyeye ulaşır ve 3 aya kadar iyileşme devam eder.

2. Altın iğne tedavisi nerede yapılıyor?
Altın iğne cilt bakımı kliniklerinde, cilt uzmanları tarafından yapılan cihazlı bir cilt yenileme ve gençleştirme uygulamasıdır.

3. Altın iğne ne işe yarar?
Altın iğne ameliyatsız cilt germe yöntemlerinden biridir. Cildi sıkılaştırır, gençleştirir, daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Ayrıca lekeleri giderir, gözenekleri sıkılaştırır, akne çukurlarını yok eder.

4. Altın iğnenin etkisi ne kadar sürer?
Altın iğne uygulamasının sonuçları uzun süre kalıcıdır. En az 2-4 seanstan oluşan protokoller uygulamak gerekir. Tek seans altın iğne uygulaması genç bir ciltte etkisini 3 ile 6 ay arasında devam ettirilebilir. İleri yaşlarda bu süreler tek seans için daha kısadır. Uzun süre kalıcı sonuçlar için cilt uzmanı tarafından oluşturulan planı takip etmek etkili olacaktır.

5. Altın iğne nasıl yapılır?
Uygulama öncesi cilt temizlenir ve anestezik kremle işleme hazır hale getirilir. İncecik altın iğneler cilt yüzeyine mikro kanallar açar. Böylece yüksek frekanslı radyo dalgaları cilt altı dorulara etkili bir şekilde iletilir.

6. Altın iğne uygulamasının avantajları nelerdir?
Birden fazla etkisi ile cilt gençleştirmenin yanı sıra cilt lekelerinden, akne ve yara izlerinden kurtulmanızı sağlar. Yüz hatlarını belirgin hale getirir. Ameliyatsız, izsiz, ağrısız yüz gençleştirme sağlar. Ayrıca yüz germe ameliyatları ile kıyaslandığında altın iğne fiyatları çok çok ekonomik bütçeler olarak karşımıza çıkmaktadır.

7. Kimler altın iğne yaptırabilir?
Yüz gençleştirmeye ihtiyacı olan her yaştan kadın ve erkek altın iğne yaptırabilir. Altın iğne ergenlik döneminden kalma derin ya da kabarık yerleşimli akne skarlar üzerinde de etkilidir. Gelişimini tamamlamış genç kadın ve erkeklerin kullanımı için uygundur.

8. Kimler altın iğne yaptıramaz?
Hamile ve emzirme dönemindeki anneler için önerilmez. Açık yara, enfeksiyon, uçuk, egzama, sedef, roses gibi cilt hastalıkları varsa altın iğne uygulanamaz. Kalp pili kullanan kişiler altın iğne yaptıramaz.

9. Altın iğne hangi cilt tedavilerinde etkilidir?
Sarkma ve cilt kırışıklıklarının giderilmesinde kullanılan altın iğne anti-aging koruma sağlar. Leke, akne ve yara izi gibi cilt sorunlarının tedavisinde kullanılır. Soluk ten, matlaşmış cilt rengi gibi yaygın cilt problemlerinin tedavisinde son derece etkili bir uygulamadır.

10. Altın iğne hangi mevsimde yapılır?
Güneşten dikkatli bir şekilde korumanız koşuluyla altın iğne yaz aylarında da uygulanabilir fakat güneşin kızgın olmadığı kış ve bahar mevsimleri altın iğne uygulaması için ideal zamanlardır.

11. Altın iğne için yaş sınırlaması var mı?
18 yaşından küçük, gelişim çağındaki genç kadın ve erkekler altın iğne uygulaması için uygun aday değildirler. Yetişkinler arasında altın iğne için üst yaş sınırlaması yoktur. İleri yaşlarda da kullanılabilir.

12. Tek seans altın iğne işe yarar mı?
Altın iğne yapıldıktan sonra cilt hızla kendini yenilemeye başlar, dolayısıyla seans bazlı etkileri oldukça belirgindir. Akne çukurları gibi özel bir tedavi beklentiniz varsa tek seans yeterli olmayacaktır. Anti-aging, cilt sıkılaştırma, kırışıklık ve sarkma tedavileri 4-6 seans şeklinde uygulanır.

13. Altın iğne nerede kullanılır?
Yüzün tamamı, dekolte, boyun ve gıdı bölgesi, göz çevresi, eller altin iğnenin kullanıldığı alanlardır. Beden çatlaklarında da karın, bacak, basen, kollar ve bel çevresi  altın iğne uygulanabilen bölgelerdir.

14. Altın iğne kaç günde bir yaptırılır?
Altın iğnenin en az 1 ay sonra yeniden yapılması tavsiye edilir. Derin akne çukuru gibi tedavilerde, diğer uygulamalarla kombine edildiğinde nadiren daha sık uygulanabilir.

15. Altın iğne yaptırmadan önce bilmeniz gerekenler?
Daha önce yaptırmadıysanız, işlemin neye benzediğini anlamak için altın iğne uygulaması içeren birkaç video izlemekte fayda var. Cildin kızarması, gözeneklerin kısmen kanaması, bu uygulamada beklenen, normal bir şeydir.

16. Altın iğne sonrası dikkat edilmesi gerekenler?
Güneşe maruz kalmamak, güneş kremi kullanmak dikkat edilmesi gereken en önemli şey. İşlemin ardından ilk 24 saat cildinizi suyla temastan koruyun.

17. Altın iğne iyileşmesi kaç gün sürer?
İşlem yapıldıktan birkaç saat sonra kızarıklar önemli ölçüde geçer. Bir gün sonra işlemin cilt yüzeyindeki etkisi tamamen iyileşmiş olur.

18. Altın iğne sonrası cilt soyuluyor mu?
Cilt yüzeyinde kalın bir kabuklanma yaşanmaz. Soyulma olmaz. Daha çok dökülme şeklinde bir yenilenme yaşanır.

19. Yazın altın iğne yapılır mı?
Güneşe direk maruz kalmadığınız, güneş kremi ile yüzünüzü koruduğunuz sürece yaz mevsimi altın iğne yaptırmaya engel değildir. Altın iğne yaptırıp, güneşlenmek cilt lekelenmesine neden olabilir.

20. Altın iğne yılda kaç kere yapılır?
Düzenli cilt bakımı yaptıran, cildine iyi bakan, yetişkin bir kadın ya da erkek yılda 2-3 defa uygulayacağı altın iğne tedavisi sayesinde yıllara meydan okuyabilir. Düzenli bakım yaptırmayan, cildi yıpranmış birisi için bu sorunun cevabı değişir.

21. Altın iğne sonuçları nasıl? Altın iğne yaptıranlar memnun mu?
İlk seanstan itibaren altın iğne uygulamasının sonuçları oldukça  memnuniyet vericidir. Cildin gereksinimlerine uygun protokol tamamlandığında sonuç çok daha etkili ve uzun süre kalıcıdır.

22. Altın iğne kırışıklıklar üzerinde etkili mi?
Evet son derece etkilidir. Altın iğne ameliyatsız yüz germe ve gençleştirme yöntemi olarak kullanılır. İğneli radyofrekans tedavisinin birincil etki alanı kırışıklıklardır.

23. Gözenek sıkılaştırmak için kaç seans altın iğne yapılması gerekir?
Gözeneklerin ne kadar büyük olduğuna, cilt tipine, gözenek büyümesinin cildin hangi bölgesinde yoğun olduğuna göre seans sayısı değişebilir. Genellikle en az 4 seans olarak planlanır.

24. Leke tedavisinde altın iğne işe yarar mı?
Altın iğne cilt yenileme sistemi olduğu için lekeler üzerinde doğal olarak etki eder, cilt tonunu eşitler.

25. Altın iğne akne skarı tedavisinde etkili mi?
Evet, altın iğnenin en etkili olduğu tedavilerden biri akne skarlarıdır.

26. Altın iğne hangi uygulamalarla kombine edilebilir?
Altın iğne, CO2 Fraksiyonel Lazer ile kombine edildiğinde cilt yenilemede harikalar yaratır. Hydrafacial’ın derin nemlendirme ve derin temizleme özelliği ile birleştiğinde ise cilt sıkılaştırma ve gençleştirmede çok memnun kalınan sonuçlar elde etmemizi sağlamaktadır. Birçok başka kombinasyon kurgulamak da mümkün. Altın iğne genel cilt bakımı rutinlerinizin arasına 3-6 ay ara ile uygulanmak üzere monte edilebilir.

27. Altın iğne zararlı mı?
Uygulama sırasında cildin kızarması dışında hiçbir yan etkisi yoktur. Bu kızarıklık 2 saat içinde hafifler, 12 saat sonra tamamen kaybolur.

28. Altın iğne sonrası ne tür bakımlar yapmak iyi olur?
Altın iğne derin dokularda kolajen üretimini tetiklediği için cilt altı dokuları besleyecek bakımlar, altın iğnenin etkilerinin çok daha iyi bir şekilde ortaya çıkmasını sağlar. Cilde kolajen desteği veren ürünler kullanabilir ve Hydrafacial gibi yüksek nem sağlayan bakımlarla cildi destekleyebilirsiniz.

29. Altın iğne anestezi ile mi yapılıyor?
Evet. Bazı ciltler hassas ya da ağrı eşiği düşük olabilir. Acı hissi, aldığınız bakımın ve hizmetin konforunu düşürür. Bu yüzden de uygulamada anestezi kremleri kullanılmaktadır.

30. Ne sıklıkla altın iğne yaptırabilirim?
1 aydan evvel yaptırılması önerilmez ve gerek de yoktur çünkü iyileşme devam etmektedir. Tedavinin amacına göre ilk seanslar 2 ay ara ile yapıldıktan sonra 3 ile 6 ay arasında tekrarlanabilir. Böylece altın iğne çok daha etkili olur. Uygulamanın verimliliğini artırmış oluruz.

31. Erkekler altın iğne yaptırabilir mi?
Altın iğnenin, özellikle sakal üstü bölgede çukur, yara izi gibi sorunları olan erkekler için ideal cilt bakımı olduğunu söyleyebiliriz. Derin alın çizgileri, kaş arası kırışıklıkları altın iğne ile giderilebilir.

32. Altın iğne sonuçları kalıcı mı?
Evet altın iğne, sonuçları uzun süre kalıcı bir uygulamalardandır. Tedavinin içeriğine göre en az 4 seans olarak planlanmalı ve sonrasında 6 ayda bir tekrar edilmelidir. Böylece anti-aging koruma sağlanmış olur ve cildiniz her zaman capcanlı görünür.

Soru-Cevap serimizin bir önceki içeriğini 21 Soruda Soğuk Lipoliz Hakkında Merak Ettikleriniz sayfamızda bulabilirsiniz.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer