Alın Çizgileri Neden Olur ve Nasıl Geçer? | Pervin Dinçer

Whatsapp


Alın Çizgileri Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Alın Çizgileri Neden Oluşur?

 

Alın çizgileri ne kadar derinleşmiş olursa olsun büyük ölçüde gidermek mümkündür fakat ne kadar erken müdahale edilirse o kadar iyi sonuçlar alabiliriz.

Mimik yapmadığınız, kaşlarınızı kaldırmadığınız zamanlarda bile alın çizgilerinin gözle görülür hale gelmesini beklememek, basit uygulamalarla alın kırışıklıklarından kurtulmak açısından büyük avantaj sağlar.

Henüz oturmamış mimik çizgilerini gidermek çok daha kolaydır ve uzun vadede cildin sarkmasını, kaşların ve göz kapaklarının aşağıya düşmesini engeller.

Botoks ve düzenli cilt bakımı ile alın çizgilerinin oluşmasını engellemek ve/veya var olan alın çizgilerinden bıçak altına yatmadan kurtulmak, daha genç bakışlar ve dinamik bir yüz ifadesi elde etmemizi sağlar.

Pürüzsüz ve aydınlık bir alın her kadına çok yakışır, güzelliğine güzellik katar ve ışığını parlatır…

Alın Çizgileri Ne Zaman Çıkar?

Genellikle otuzlu yaşlarda oluşmaya başlar fakat mimik kullanımı nedeniyle bazen genç yaşlarda da alın kırışıklıklarına rastlamak mümkündür.

Kaşların üzerinde birbirine paralel olarak olarak uzanan yatay alın çizgileri, genellikle oturmuş çizgiler haline gelmeye başladıkları sırada, bir sabah ayna karşısında fark edilir. Oysa gün içinde yüzlerce defa, kaşlarınızı yukarı kaldırdığınızda, bir şeye şaşırdığınızda veya kaşlarınızı çattığınızda bu çizgiler oluşur ve silinir ama siz bunu göremezsiniz, ta ki artık mimik yapmadığınızda da gözle görülür hale gelene kadar…

Dolayısıyla alın çizgileri kişide yaşlanma belirtisi” olarak kuvvetli bir estetik kaygı ve etki yaratır.

Alın Çizgileri Neden Olur?

Bu sorunun cevabı, alın kırışıklarını gidermek üzere uygulanan medikal estetik uygulamalarının nasıl etki ettiğini daha doğru bir yerden kavramak açısından önemlidir. Örneğin botoks, alın kırışıklığı tedavisinden en sık kullandığımız, etkili ve başarılı bir işlemdir çünkü alın kırışıklarının büyük bir kısmı, mimik kullanımında kaynaklanır…

Mimik Kullanımı Nedeniyle Olan Alın Çizgileri

Alın çizgileri de tıpkı gülme çizgileri, kaş arası çizgisi gibi en çok mimik kullanımı nedeniyle oluşan kırışıkları grubunda yer alır.

Gözler, göz çevresi ve alın kasları, iletişim halinde olduğumuz tüm zamanlarda duygu ve düşünce iletiminde en yoğun kullandığımız mimik bölgesidir. Bazı kişilerde bu eğilim daha fazladır, dolayısıyla erken yaşta alın çizgileri oluşturmaya başlarlar…

Yaşlanma Nedeniyle Oluşan Alın Çizgileri

Gençlik dönemlerinde mimik kullanımı nedeniyle oluşan çizgiler, cildin elastikiyeti güçlü olduğundan mimik serbest bırakıldığında eski haline dönerken yaşlanmayla birlikte kolajen yitimi ve elasten bağlarının zayıflamasına bağlı olarak, giderek kalıcı hale gelir.

Genetik Faktörler

Alın çizgileri erkeklerde çoğu zaman daha genç yaşlarda gözlemlenir daha yaygındır ve erkenden dönemde derinleşir. Bunun sebebi erkeklerde, cinsiyet genetiği gereği alın bölgesinde derinin daha kalın ve yapısal olarak kırışmaya müsait olmasından kaynaklanır.

Güçlü ve maskülen bir ifade verdiği düşünüldüğünden, önceki yıllarda pek önemsenmeyen alın çizgileri, erkekler arasında da istenmeyen kırışıklıklardır.

Aynı şekilde, kadınlarda da cildin genetik yapısı, alın çizgilerinin oluşmasında etkili faktörlerden biridir.

Alın Çizgileri Nasıl Geçer?

Alın çizgileri geçer mi, elbette geçer. Alın çizgileri nasıl geçer, birçok farklı yöntem söz konusudur. Alın germe ameliyatları ve medikal estetik kapsamında gerçekleştirdiğimiz ameliyatsız cilt germe ve gençleştirme uygulamaları sayesinde alın çizgilerine veda edebilirsiniz.

Alın Botoksu

Özellikle başlangıç aşamasındaki kırışıklıkların giderilmesinde sık başvurduğumuz Botoks, mimik kullanımı nedeniyle oluşmuş kırışıkların giderilmesinde en etkili ve en efektif uygulamadır. Alın kırışıklıkları büyük oranda mimik kullanımından kaynaklandığı için alın çizgilerine botoks ile harika sonuçlar elde etmek mümkündür.

Her yaştan kadın ve erkeklerin kullanımına uygun olan alın botoksu, alında çizgi oluşmasına neden olan yerleşik mimikleri bloke eder. Böylece güçlenip, kasılmış kaslar gevşer ve cilt altındaki dokular yeniden biçimlenir, alın çizgileri zamanla kaybolur.

Alın Botoksu Nasıl Yapılır?

Alın botoksu öncesi estetik muayene ile kırışıklıkların derinliği değerlendirilir. Hastanın estetik beklentisi doğrultusundan botoks uygulamasının yoğunluğuna karar verilir.

Botoks öncesi alın bölgesi steril hale getirildikten sonra işlemin ağrısız geçmesi için anestezik krem uygulanır. Ardından ince uçlu iğnelerle alın çizgileri serbest kalacak şekilde belirlenen noktalara Botulinum Toksini enjekte edilir.

Alın botoksu tek başına yaptırılabileceği gibi Full Botoks dediğimiz alın ve göz çevresi ile birleştirilerek gerçekleştirildiğinde estetik açıdan daha memnun edici sonuçlar elde etmemizi sağlar.

Alın Botoksu Fiyatları

Alın botoksu fiyatları klinik tecrübesine, hizmet kalitesine, uygulama miktarı ile derinliğine ve kullanılan malzemeye göre değişir.

Alın Dolgusu

Alın çizgilerinin çok derin olduğu, botoksun yetersiz kaldığı durumlarda daha pürüzsüz bir alın yaratmak için düşük miktarlarda alın dolgusu uygulamalarından destek alınır. Alın botoksu, alın dolgusu ile kombine edilerek uygulanır.

Hafif kırışıklıklarda botoks ile mimiklerini bloke etmek istemeyen kişiler için alın dolgusu alternatif yöntemdir. Yoğun bir nemlendirme sağlayan Hyaluronik asit dolgusu sayesinde ince kırışıklıklar silinir.

Uygulama hakkında randevu almadan önce Alın Dolgusu sayfamız ziyaret ediniz.

Alın dolgusu, alında estetik olmayan bir hacimsel büyüme ya da dolgunluk yaratmayacak şekilde incelikli bir işçilike ve estetik planlama ile uygulanmalıdır. Aksi halde hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilir.

Alın Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Alın dolgusunda, yumuşak doku dolgusu dediğimiz dermal dolgular kullanılır. Uygulama öncesi anestezik kremle alın bölgesi uyuşturulur ve işleme hazır hale getirilir. Ardından Hyaluronik asit bazlı dolgu ile alın çizgileri doldurulur.

Dolgu ürünü daha fazlası için Hyaluronik Asit sayfamı inceleyin.

Alın Dolgusu Kalıcı Mı?

Alın dolgusu da dudak dolgusu, burun dolgusu gibi geçici dolgular kategorisine dahildir dolayısıyla belli bir süre sonra eriyip kaybolur. Alın dolgusu ortalama 12-18 ay kalıcıdır. Botoks ile kombine edilmesi, dolgunun kullanım süresini destekler, güçlü mimikler dolgunun erken erimesine neden olabilir.

Ameliyatsız Alın Germe

Botoks veya dolgu tercih etmeyenler, ameliyatsız alın germe uygulamalarından faydalanabilir. Aynı zamanda olgun ciltlerde en iyi sonucu elde etmek için cihazlı cilt germe ve gençleştirme uygulamaları, dolgu ve botoks ile birlikte kullanılır.

Anti aging koruma sağlayan yeni jenerasyon ameliyatsız yüz germe sistemleri, alın çizgilerinin derinliğine göre her yaştan kadın ve erkeklerde güvenle uyguladığımız bakımlardır.

Alın çizgilerinin giderilmesinde kullandığımız en başarılı yüz germe ve cilt gençleştirme sistemlerinden bazılarını sıralamak gerekirse:

  • HIFU
  • Saten Germe
  • Baby Face Beauty

Mezoterapi ve Gençlik Aşıları ile Alın Gençleştirme

Yaşlanma ve çevresel koşulların etkisiyle nem kaybı ve kolajen eksikliği, cildin daha kolay kırışmasına ve mimik kırışıklıklarının etkin bir şekilde yerleşmesine yol açar.

Alın çizgileri, mimik kullanımı nedeniyle ve yaşlanmanın etkisiyle ortaya çıkar, giderek derinleşir. Cilt altını besleyen ve derin nemlendirme sağlayan mezoterapi uygulamaları sayesinde ince kırışıkları silmek, derin kırışıkları hafifletmek ve alın kırışıklıklarını oluşmasını engellemek mümkündür.

Alın Germe Ameliyatı

İleri yaşlardaki kişilerde ve/veya derin kırışıklarda, kişinin tercihine bağlı olarak estetik cerrahi kapsamında alın germe ameliyatları, alın çizgilerini yok etmenin bir diğer yoludur fakat ameliyatsız alın germe uygulamaları ve botoks ile alın kırışıklarının giderilmesi gibi basit ve zahmetsiz medikal estetik uygulamalar, genellikle daha çok tercih edilmektedir.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer