Alın Dolgusu Uygulaması ve 2023 Fiyatları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Alın Dolgusu Nedir ve 2023 Fiyatları

Alın Dolgusu Fiyatları

 

Alın dolgusu, alın çizgilerinin giderilmesinde kullandığımız uygulamalardandır ve güzelliğin aynası olan alın bölgesinin daha aydınlık görünmesini sağlar.

Alın estetiği pek konuşulmaz ama güzel bir alına sahip olan kadınlar ve erkekler, her zaman daha çekici görünürler. Yaşlanma ve diğer nedenlerden ötürü oluşan alın çizgileri bu güzelliğe gölge düşürsün istemeyiz. Alın dolgusu sayesinde alın çizgilerinden kurtulmak ve gergin bir ışıltı bir alın yaratmak çok kolay.

Kadınlar arasında güzelliğin eskiden beri önemli simgelerinden bir başkası da aydınlık, geniş ve güzel bir alına sahip olmaktır. Saç çizgisinin düzenli olduğu, estetik olarak orantılı bir genişliğe sahip, biraz da orta alında hafif bir çıkıntısı olan alın, yüze bambaşka bir güzellik katar.

Alın Dolgusu Nedir?

Alın dolgusu, alın bölgesindeki yatay çizgilerin giderilmesi ve/veya deri altında kemik üstüne denk gelecek şekilde yapılan dolgular sayesinde alnın yeniden şekillendirilmesi amacıyla, Hyaluronik asit bazlı dolgu uygulamalarına verdiğimiz isimdir.

Alın kırışıklıkları, mimik kullanımından ve yaşlanmadan kaynaklanıyorsa botoks ile mimik blokajı önceden oluşmuş derin çizgilerin kaybolması konusunda yetersiz kalabilir. Bu durumda Hyaluronik asit ile dolgu uygulaması, tam da arzu ettiğimiz sonuçları elde etmenin en kestirme yoludur.

Alın Dolgusu Nasıl Yapılır?

Alın dolgusu, uygulama yapılacak alana dolgu malzemesinin şırınga edilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Dolgu işlemi öncesinde cilt temizlenir ve lokal anestezi uygulanır.

Alın dolgusu, dolgu öncesi estetik muayene tamamlandıktan sonra 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Ağrısız bir uygulamadır. İşlem sonrası günlük hayatınıza kaldınız yerden devam etmenizde herhangi bir engel söz konusu değildir.

Derin ve belirgin alın kırışıkların giderilmesi istendiğinde dolgu uygulamasının kademeli olarak yapılması daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

İlk dolgu uygulamasının oturması ve nasıl göründüğünü gözlemledikten sonra ikinci dolgu ya da ufak rötuşlarla uygulamanın tamanlanması genellikle daha memun kalınan sonuçlar elde etmemize yardımcı olur. Böylece ani ve büyük bir estetik değişimin neden olduğu yabancılaşmanın da önüne geçmiş oluruz.

Alın Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Alın dolgusu sadece alın bölgesindeki kırışıkların neden olduğu derin çizgilerin giderilmesinde kullanılmaz. Aynı zamanda alın, kaş üstü ve kaş arasında birçok farklı estetik ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte bir medikal estetik uygulaması olduğunu belirtmek gerekir:

  • Alın bölgesinde şekil bozukluğundan şikayetçi olanlar.
  • Alın bölgesindeki derin ya da ince kırışıklıklardan kurtulmak isteyen kadın ve erkekler.
  • Alında hacim kaybı, alın ortasında çukurlaşma gibi doğuştan ya da sonradan ortaya çıkan deformasyonları telafi etmek isteyenler.
  • Travma sonrası alın bölgesinde oluşan minimal estetik bozukluklardan kurtulmak isteyenler.

Alın dolgusu yaptıranlar, yukarıda saydığımız durumlardan herhangi biri veya aynı anda birkaçından şikayet ediyor olabilir.

Alın Dolgusu Erkekler

Alın bölgesinde derin kırışıklıklar erkekler arasında, genç yaşlardan itibaren, daha yaygındır çünkü erkek cilt yapısı alın bölgesinde genellikle daha kalın olur ve erkeklerin genel mimik kullanımı alın bölgesinde kadınlara oranla daha yoğundur. Kaşlarını daha çok yukarı doğru kaldırırlar, konuşurken alınlarını daha sık kullanırlar, genellikle daha fazla kaş çatarlar.

Dolgu uygulamalarının pratik ve yaşlanma karşıtı korumada hem doğal hem de son derece etkili işlemler olduğunu keşfeden erkekler de, kadınlara kadar olmasa da, zamanın izlerini silmek için medikal estetik kliniklerini ziyaret etmeye başladılar.

Alın dolgusu erkekler arasında sıklıkla tercih edilen dolgu işlemleri arasında sayılabilir. Genellikle göz altı ışık dolgusu, alın dolgusu ve kaş arası dolgusu gibi uygulamalar aynı anda gerçekleştirilir. Bu bölgeler, erkeklerde botoks ve dolgu uygulamalarının yoğunlaştığı noktalardır. Bir anda ifadenin tazelenmesine neden olur. Yorgun ve gergin yüz ifadesinden şikayetçi olan erkekler için alın dolgusu ve göz çevresi gençleştirme uygulamaları etkili kombinasyonlar olarak değerlendirilebilir.

Alın Dolgusu Öncesi Sonrası

Alın dolgusu öncesi, dolgu uygulamasından beklentinin net olarak anlaşılması, tüm estetik uygulamalar için her zaman belirttiğimiz gibi başarılı bir sonuç elde etmenin ilk kuralıdır. Bu aşamada alnınızda sizi neyin rahatsız ettiğini tam olarak ifade etmelisiniz.

Hayal ettiğiniz gibi bir alına kavuşmanızı sağlayabilmek için bazen kırışıklıkların doldurulması yetmez. Derin doku altına yapılan hafif bir dolgu ile alnın orta kısmında minik bir çıkıntı yaratmak, yüzün daha estetik görünmesini sağlar ve alın ışık alacağı için daha aydınlık bir sima oluşmasına neden olur.

Alın dolgusu sonrası, dolgunun oturması 2 hafta kadar zaman alır. Ardından alnınızın güzelliğinin keyfini sürebilirsiniz. Saçlarını sıkıca toplamak, güzel bir göz makyajı ile pürüzsüz ve ışıldayan bir alın bir araya geldiğinde tüm kadınlar güzel görünür

Alın Dolgusu Kalıcı Mı?

Hyaluronik asit ile yapılan tüm diğer dolgular gibi alın dolgusu da bir tür geçici dolgu uygulamasıdır. İşlem yapıldıktan sonra ortalama 6 ay ile 1 yıl arasında kalıcı olduğunu söylemek mümkün.

Alın çizgileri mimik hareketlerinden dolayı derinleşen çizgiler olduğu için botoks ile desteklendiği takdirde, alın dolgusu daha uzun süre kullanılabilmektedir. Nadiren de olsa dolgunun beklenenden çok erken sürede erimesi, yoğun mimik kullanımı ve güçlü alın kasları nedeniyle ortaya çıkar.

Özellikle erkeklerde kaş üzerindeki kas yoğunluğu, alın dolgusunun çabuk geçmesine neden olabilir. Böyle bir durumda alın dolgusu alın botoksu ile kombine edilmelidir.

Alın Dolgusu Zararları

Alın bölgesi dolgu uygulamaları için en güvenli alanlardan biridir ve alın dolgusunun herhangi bir yan etkisi ya da sağlığa zararlı bir sonucu olması söz konusu değildir. Fakat doğru şekilde yapılmadığı zaman alında baskı, konforsuzluk hissi gibi geçici yan etkilerinin yanı sıra estetik olarak memnun etmeyen sonuçlar can sıkıcı olabilir.

FDA onaylı Hyaluronik asit ile yapılan geçici dolgular, normal koşullarda hiçbir zararı olmayan, insan biyokimyası ile son derece uyumlu medikal estetik işlemlerdir. Estetik dolgu uygulamalarında yaşanan sorunların ya da yan etkilerin büyük bir kısmı uygulamadan yani insan elinden kaynaklanır.

Hyaluronik asit hakkında daha fazlası için Hyaluronik Asit Nedir ve Evde Nasıl Kullanılır?

Deneyimli kişiler tarafından, kaliteli dolgu malzemeleri kullanılarak, doğru teknik ve estetik özen ile gerçekleştirilen alın dolgusu, sadece güzelliğinize güzellik katar ve daha genç görünmenizi sağlar.

Alın Dolgusu Fiyatı

Dolgu fiyatları; kullanılan dolgu markasına, kliniğin deneyimine ve kalite standartlarının seviyesine bağlı olarak dolgu yapılacak alana ve ne kadar dolgu kullanılacağına göre kişiden kişiye değişir.

Alın dolgusu fiyatları muayene sırasında nasıl bir uygulama yapılacağına ve kaç cc dolgu enjekte edileceğine karar verildikten sonra hasta ile paylaşılır. Erkeklerde kadınlara oranla daha fazla dolgu enjeksiyonu gerekebilir. Ayrıca dolgu derinleştikçe kullanılan dolgu miktarı artmaktadır. Tüm bu değişkenler alın dolgusu fiyatlarını kişiye özel kılar.

Detaylı fiyat bilgisi almak ve alın dolgusu ile ilgili merak ettiğiniz diğer konularda danışmak için bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer