Altın İğne Uygulaması ve 2023 Fiyatları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Altın İğne

Altın İğne Tedavisi


Altın iğne uygulaması, iğneli radyofrekans olarak bilinen ve cilt yüzeyini uyararak kolajen üretimini arttıran etkili cilt bakımı cihazlarından biridir.

Kırışıklara veda etmek, cildin solgun rengini canlandırmak, gergin, genç ve pürüzsüz bir yüze sahip olmak için altın iğne yaptıranlar birkaç seanslık uygulama sonunda tam da hayal ettikleri cilde kavuşuyorlar. Kadınlar için güzelliğin altın çağını başlatan altın iğne tedavisi ile cilt gençleştirme yaptıranlar arasında erkeklerin sayısı da az sayılmaz. Güvenli bir uygulama olması sebebiyle özellikle sivilce çukurları üzerindeki güçlü etkisinden ötürü bu cihaz kadınlar kadar erkeklerin de memnun kaldığı tedavilerinin başında geliyor diyebiliriz. 

Altın İğne Nedir?

Altın iğne, fraksiyonel lazer teknolojileri yardımıyla kolajen üretimini tetiklediği için yaşlanma karşıtı bir etki elde edebilmemizi sağlayan bir uygulamadır. Yaşlanmayı durdurabilmek, cildi anti-aging bir koruma altına almak için kullanılan medikal estetik uygulamalar içinde en başarılı yöntemlerden biri ve cilt gençleştirmede zamanı geri saracak kadar etkilidir.

Gençlik kaynağı kolajen, yaş ilerledikçe vücudun üretmekte zorlandığı, bedenin yapısal olarak en çok gereksinim duyduğu temel protein hücresidir.

Kolajen azaldıkça cilt yaşlanır, bağ doku çözüldüğü için sarkmalar başlar, lekelenmeler, kırışıklıklar şeklinde yaşlanma ilerlemeye ve derinleşmeye devam eder. 

Seanslar şeklinde uygulanan altın iğne tedavisinde micro iğneler cilt yüzeyini uyarır. Böylece deri altına gönderilen radyofrekansı cildin alt katmanlarında daha iyi etki eder. Dermiste yaratılan sınırlı hasarlanma kolajen üretimi tetikler, bağ doku kendini yenilemeye başlar, bu sırada altın iğnelerin epidermiste yarattığı küçük provokasyon, iyileşmeyi derinden yüzeye doğru daha fazla çalıştırır. Uygulamanın diğer radyofrekans teknolojileri ile kolajen üretimini tetikleyen yöntemlerden farkı, deri altında başlayan kendi kendini yenileme tedavisinin, altın iğneler sayesinde cilt yüzeyine daha hızlı ulaşmasını sağlıyor olmasıdır. 

Neler yapabileceğimizi şöyle sıralayabiliriz; 

 • Yaşlanma karşıtı anti-aging koruma sağlar. 
 • Kırışıklıkların görünümü ciddi oranda hafifletir, ince çizgileri yok eder.
 • Sarklamalar üzerinde çok güçlü bir etkisi vardır.
 • Sivilce izlerinden kalan çukur/skarlarını tamamen yok eder. 
 • Çatlaklar üzerinde etkilidir.
 • Yara ve yanık izleri siler, çok derin izlerin görünümü hafifletir.
 • Cilt lekeleri üzerinde etkilidir ton farklarını ortadan kaldırır.
 • Gözenekleri sıkılaştırır.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Altın iğne tedavisinde işleme başlamadan önce cilt temizlendikten sonra anestezik kremlerle uygulama bölgesi uyuşturulur. Kısa ve hafif bir uyuşma yeterli olacağı için anestezik kremin uygulanmasının ardından ciltte hafif bir uyuşma yakalandığında işleme geçilir. İğneler cilt yüzeyinde micro delikler açarken yüksek frekanslı radyo dalgalarını deri altına iletirler. Cilt yüzeyde ve derin deride sıkı bir uyarı alır. 

Uygulama sonunda bile cildinizin gerginleştiğini hissedersiniz. Bu etki giderek artacaktır.Uygulama tamamlandığında hafif kızarıklar oluşması beklenen bir sonuçtur. Bir iki saat içinde cilt tamamen sakinleşir. Hasta, sosyal hayatına dileğini gibi devam edebilir sadece cildini güneşten koruması gerekmektedir. 

Altın İğne Uygulamasının Avantajları 

Uygulaması sonuç odaklı ve etkili cilt gençleştirme, anti-aging tedavisi olmasına karşılık protokolü oldukça basit bir uygulamadır. Acısız diyebileceğimiz kadar hafiftir. Cilt gençleştirme estetik operasyonları ile kıyasladığımızda kesi, dikiş yoktur, yüz çok hafif bir kızarıklık dışında tahrip olmaz. Şişlik, morluk, yaşanmaz. İyileşme dönemlerine gerek duyulmaz. 

Genç ve güzel bir cilde sahip olmanın kolay yolu altın iğne tedavisinin avantajlarını saymak gerekirse:  

 • Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemidir.
 • İzsiz, kesisizdir,  leke oluşumuna neden olmaz.
 • Mimik kaybı, ifadede değişimi yaşanmaz.
 • Doğal bir gençleşme yöntemidir.
 • Kızarıklıklar çok çabuk geçer, şişlik ve morluk oluşmaz.
 • Sosyal hayat sekteye uğratmaz.
 • Estetik cerrahiye oranla altın iğne fiyatları oldukça düşük bütçelerdir.
 • Sonuçları uzun süre kalıcıdır.

Anti-Aging Etkisi 

Yaş alma, güneşin cilt üzerindeki olumsuz etkileri, beslenme yetersizliği, stres, sürekli makyaj gibi birçok nedenle, cilt yaşlanmaya başlar. Altın iğne ile anti-aging tedavisini, cildi bu etkilerden korumak, yaşlanma etkileri henüz ortaya çıkmışken ya da çok hafifken,  problemler derinleşmeden alınan tedbirler olarak düşünebiliriz. 

Kolajen cildin en büyük koruması ve en gerekli ihtiyacıdır. Bağ dokunun aktifleşmesi demek elastikiyet yeteneğinin yüksek olması demektir ki bir cildi genç gösteren başlıca undur gergin bir deridir. Uygulama hem yüzeyde hem derinde yarattığı etki ile kolajen üretimini sağlayarak cildi yaşlanmanın tüm etkilerinden korur.

Altın İğne ile Cilt Gençleştirme

Cilt gençleştirme tedavilerinde medikal estetik uygulamalarının son yıllarda geldiği nokta o kadar etkili ve ileride ki, sarkmalar, derin çizgiler, bıçak altına yatmadan da tedavi edilebiliyor artık. İyi planlanmış bir protokol ile kişinin on yaş daha genç bir cilde kavuşması mümkün ve çok kolay. Üstelik en doğal gençleşme yöntemi. 

Altın iğne ile cilt gençleştirme, daha gergin ve daha genç bir cildin sahip olması gereken canlılık, parlaklık ve belirgin yüz hatlarına sahip olmamızı sağlıyor. Klasik radyofrekans ve/veya karbondioksit fraksiyonel lazer ile kombine edilerek kullanıldığında çok daha etkin sonuçlar elde etmemizi sağlıyor. Gergin bir gıdı, belirgin çene hattı, genç bir dekolte bölgesi için uygulama ile kombine cilt gençleştirme yöntemleri ile hemen her yaştaki kişiler üzerinde etkileyici sonuçlara ulaşabiliyoruz.

Altın İğne ve CO2 Lazer Kombinasyonu ile Sivilce Çukurlarına Veda

Akne çukurları cildi olduğundan yaşlı gösterir, kişiyi rahatsız eder, çoğu zaman geçmiş hikayesi ergenlik dönemine uzanır, birçok yöntem denenmiş fakat beklenen sonuç alınamamıştır. Altın iğne bu alanda en çok kullanılan yöntemlerin başında gelir ve çukurlu görüntüyü büyük oranda yok eder. 

CO2 Lazer cihazı ve uygulama alanları hakkında ayrıntılı bilgiyi Fraksiyonel Lazer sayfamızdan alabilirsiniz.

Karbondioksit fraksiyonel lazerle kombine edilerek kullanıldığında sonucun başarılı olması garanti altına alınmış olur diyebiliriz. Derin akne izlerinde bu kombinasyon mutlaka tercih edilir fakat daha hafifse ve çok eski izler değilse uygulama tek başına da beklenen etkiyi sağlayabilir. 

Altın İğne Acılı Bir Uygulama Mıdır?

Lokal olarak uyuşma sağlayan anestezik kremler uygulandıktan sonra yapılır. Acılı bir işlem olduğunu söyleyemeyiz fakat iğneye karşı hassasiyeti olan kişiler acı duyabilir. Mikro iğnelerin sebep olabileceği acı epey düşüktür.

Altın İğne İşe Yarar Mı?

Son yıllarda kullanılan en etkili cilt yenileme, gençleştirme ve yaşlanma karşıtı tedavilerin başında gelir.

Altın İğne Kaç Seans Yapılır?

Seans sayısı uygulamanın kullanıldığı tedavi alanına göre değişiklik arz eder. Cilt gençleştirme ve akne skarı tedavileri, cildin ihtiyacına göre 4-6 seansa kadar çıkabilir. Anti-aging için seans sayısı daha az olabilir.

Altın İğne Fiyatları Nedir?

Tedavisinin kazanımları neredeyse cilt gençleştirme ameliyatı ile elde edebileceğimiz kazanımlara eş olduğunu düşündüğümüzde altın iğne fiyatlarının oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Altın iğne hakkında daha fazla soru ve cevap için 32 Soruda Altın İğne Hakkında Bilmeniz Gerekenler sayfamızı ziyaret ediniz.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer