Ameliyatsız El Estetiği ve El Gençleştirme | Pervin Dinçer

Whatsapp


Ameliyatsız El Estetiği ve El Gençleştirme

El Gençleştirme

 
Ellerde leke, kırışıklık ve doku kaybından rahatsız olanlar, ameliyatsız el estetiği ve gençleştirme yöntemleriyle birkaç seansta genç ve güzel ellere kavuşuyor. 

Ellerinizi hak ettikleri kadar önemsiyor musunuz yoksa kuruduğunda şöyle bir nemlendirip geçiyor musunuz? Bakımlı birçok kadın için eller önemlidir. Yaşlanmayla birlikte ellere düzenli bakım yapmanın önemi daha iyi anlaşılır çünkü ellerimiz de tıpkı cildimiz gibi tazelenmek, nemlendirilmek ister. Aksi halde ellerimiz de yüzümüz gibi kırışır, buruşur.

Ellerde yaşlanma kişinin yaşını direkt ele verir. Bu yüzden cilt bakımı ile yüzün genç kalmasını sağlarken ellerin de bu görüntüye eşlik edebilecek şekilde bakımlı olması, genç görünmesi önemlidir.

Yüzüne baktığınızda yaşını pek göstermediği halde ellerinden gerçek yaşını tahmin ettiğiniz kişilere denk gelmişsinizdir!

Eller bazen erken yaşlanır ya da genetik olarak doku eksikliği nedeniyle kemikli yapı, ellerin yaşlı görünmesine neden olmaktadır fakat genellikle karşılaştığımız durum, ellerin bakımının ihmal edilmesine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklar ve leke oluşumudur. Her zaman söylediğimiz gibi yaşlanma karşıtı korumada önemli olan sürekliliktir.

Eller Neden Yaşlanır?

Cildin yaşlanma nedenleri ile ellerin yaşlanma nedenleri aynıdır. Yeterince nemlendirilmeyen ve sürekli olarak güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan eller, vücudun her bölgesine olduğu gibi kurur, kırışır, lekelenir özetle yaşlanır.

Ellerimizi saran deri oldukça hassas ve incedir dolayısıyla bakımı ihmal edildiğinde eller vaktinden önce yaşlanır.

Ellerde Doku Kaybı Neden Oluşur?

Eller gençken, cilt altında doku yoğun olduğundan cilt gergin ve canlıdır. Yaş ilerledikçe bu görüntü yerini daha kemikli ellere, belirgin damarlara bırakır.

Doku kaybının temel sebebi yaşlanmaya bağlı olarak cilt altında, bağ dokunun giderek zayıflamasıdır. Kolajen hücresi üretimi azalır ve cildin tamamında olduğu gibi ellerde de gençlik zamanlarındaki dolgunluk yavaş yavaş çekilmeye başlar.

Eller Neden Kırışır?

Cildin nemsiz kalması kurumasına, cilt kuruluğu da kırışıklıklara neden olur.

Yaşlanma nedeniyle cildin nem kapasitesi de zamanla azalır ve dışarıdan nem desteğine olan ihtiyacı artar. Ellerin kırışmasını önlemek için hem cilt yüzeyinde hem de deri altı dokularda yoğun nemlendirme sağlamak gerekir.

El Lekeleri Neden Çıkar?

Yaşlılık lekeleri denen karamel renkli benekler, genellikle ellerde ortaya çıkar. Güneş, bu lekelerin en büyük sorumlusudur fakat şeker tüketmek cilt lekesi oluşumunun başlıca nedenlerindendir. Yıllarca vücutta biriken şeker zamanla deri de ve kemiklerde bu tür lekelere neden olur.

El Gençleştirme Yöntemleri 

Güzel ve bakımlı ellere sahip olmak kadınlar için olduğu kadar erkekler için de önemli bir kriter. El gençleştirme tedavileri kadın erkek herkesin kullanımına uygun yöntemlerdir. Erkekler arasında da giderek daha popüler hale geldiğini söylemek mümkün.

Fakat eller, aynı zamanda dişiliğin ve kadınsılığın sembollerinden biri olduğu için el estetiği, kadınlar arasında güzelliğin güçlü bir simgesi haline dönüşür diyebiliriz. Bu yüzden kadınlar olarak ellerimizin yaşlanmasını hiç istemeyiz.

Yakın zamana kadar el gençleştirme estetik cerrahisi de dahil olmak üzere, güzellik sektörü için uzak bir hayal gibiydi. Neyseki gelişen medikal estetik teknolojisi ve kozmetik ürünler sayesinde ellerde yaşlanma belirtileri ile mücadele etmek, el üstünü gençleştirmek artık imkansız değil.

Peki el gençleştirme nasıl yapılır? El gençleştirmede kullanılan yöntemler ve etkilerine, gelin  birlikte göz atalım:

El Estetiği 

Estetik cerrahi operasyonlar, medikal estetik uygulamalarla ellerin gençleştirilmesi ve daha estetik bir görünüme kavuşması için yapılan tüm müdahaleler el estetiği kapsamında değerlendirilebilir.

El estetiği yaptıranlar arasında sadece el gençleştirmeye ihtiyacı olan ileri yaşta kadın ve erkekler değil herhangi bir nedenle ellerinin görünüşünden memnun olmayan her yaştan kişiler bulunmaktadır. Cerrahi operasyon dışında medikal estetik uygulamaları aracılığıyla el estetiği kapsamında neler yapılabildiğini, şöyle özetleyebiliriz:

  1. Ellere Hyaluronik asit ile dolgusu uygulamaları sayesinde azalan dokuyu yerine koyabiliriz.
  2. Cilt gençleştirme yöntemleri ile kırışıkları giderebilir, elleri gençleştirebiliriz.
  3. Leke tedavileri sayesinde el üstünde oluşan yaşlılık lekeleri kolayca tedavi edilebilir.

Ellerde Kırışıklık Tedavisi 

Özellikle kadınlarda ellerin üstü çok ince bir deriye sahiptir. Dolayısıyla ellerde ince kırışıklıklar erken yaşlarda ortaya çıkar. İlerleyen yaş nedeniyle doku kaybı ile birleşince kırışıklıklar belirgin hale gelir, derinliği hızla artar. Ellerdeki kırışıklık genellikle bu ileri aşamada ancak kişiye rahatsızlık vermeye başlar.

En başarılı el gençleştirme uygulamaları bu noktada devreye girer; Saten germe ve Mezoterapi uygulamaları ile el gençleştirme protokolü

Exilis Elite Saten Germe, kırışıklık tedavisinde mucizeler yaratan bir cilt gençleştirme sistemidir. El gençleştirmede klinik olarak tercihimiz; Saten Germe ile mezoterapi uygulamalarını birlikte kullandığımız kişiye özel kombine tedavilerdir.

Kırışıklıkları ortadan kaldırırken cilt altında harekete geçen kolajen sentezini desteklemek ve dokuların yeniden hacim kazanmasını sağlamak amacıyla Nem Aşısı, H100, Somon DNA gibi mezoterapi uygulamalarını, Exilis Elite Saten Germe ile birlikte uygulamaktayız.

Ellerde Leke Tedavisi 

Yaşlanmaya bağlı olarak ellerde oluşan lekelerin tedavisinde daha çok lazerli cilt yenileme sistemleri kullanılmaktadır. Q-Swich ve IPL Lazer, ellerdeki lekelerin giderilmesinde kullanılan son derece etkili iki lazer türüdür.

Ayrıca, Somon DNA Aşısı gibi cilt lekelerinde etkili uygulamalardan da destek alınabilir. Başlangıç aşamasındaki el lekelerinin tedavisinde aşıların etkili olduğunu söylemek mümkün.

Dolgu ile El Gençleştirme Uygulamaları 

Ellerde doku kaybı nedeniyle ortaya çıkan yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için Hyaluronik asit ile el gençleştirme dolgusu  en sık kullandığımız uygulamadır. Yüksek nem tutma özelliği sayesinde cilt altında hacim elde etmemizi sağlar. Eller yeniden dolgun ve genç görünür. El üstündeki kırışıklık görünümü azalır.

El bölgesine Hyaluronik Asit Dolgusu, güçlü vitamin ve antioksidanlarla kombine edilerek daha etkili hale getirmek mümkündür. Mezoterapi ile el gençleştirme çeşitli kombinasyonlarla cildin ihtiyacına göre formüle  edilebilir.

Lazerle El Gençleştirme 

Lazerle el gençleştirme leke tedavisi ve ince kırışıklıkların giderilmesinde Q-Swich lazerle yapılan uygulamaya verdiğimiz genel isimdir ve daha çok ellerdeki yaşlılık lekelerinin giderilmesi kast edilir.

Lazer sistemleri leke tedavileri üzerinde etkilidir fakat el gençleştirme leke tedavisinden ibaret olmadığı için genellikle enjeksiyon uygulamaları ile birlikte kullanılır.

Q-Swich lazerle yapılan yaşlılık lekesi silme tedavisi 4 seansta beklenen sonucu elde etmemizi sağlar. Uygulama öncesi ellere anestezik merhem uygulandığı için herhangi bir acı hissi oluşmaz.

Lekeli doku kabuklanıp döküldükten sonra alttan çıkan genç dokuyu güneşten korumak, lazerle el gençleştirme tedavisinin en hassas boyutudur. Bu sebeple ellerde leke tedavisi için sonbahar ve kış mevsimini tercih etmek faydalı olacaktır.

Evde El Gençleştirme

Evde doğal malzemelerle el gençleştirme adına birçok formül ve tarif bulmak mümkün. Doku kaybı gibi durumlar söz konusu olduğunda evde yapılan bakımlar yetersiz kalsa da yaşlanma karşıtı koruma sağlıyor olmaları açısından ihmal edilmemesi gerekir.

İster doğal el gençleştirme içerikleri kullanarak ister ev tipi kozmetik ürünlerle, evde el bakımı yaparak ellerimizin gençliğini koruyabiliriz.

El Gençleştirme Fiyatları 

El gençleştirme fiyatları yapılacak tedaviye göre her protokol için farklıdır. Detaylı fiyat bilgisi almak ve randevu oluşturmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer