Ameliyatsız Yüz Germe ve 2021 Fiyatları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Ameliyatsız Yüz Germe

Yüz Germe İnceltme Estetiği

 

Ameliyatsız yüz germe; HIFU, Exilis Elite ve Forma gibi radyofrekans teknolojisini kullanan cihazlarla yapılan yüz inceltme uygulamalarının tamamıdır.

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri; bakımlı, genç ve güzel görünmek istediği halde iğneli işlemlerden ve bıçak altına yatmaktan çekinen birçok kadının rüyalarını gerçekleştiren, hayatını kolaylaştıran medikal estetik uygulamaları. Sarkmalar, ince kırışıklıklar gözünüze batmaya başladıysa ameliyatsız yüz germe, cildinize kaybettiği esnekliği geri kazandırabilir. Kolajen üretimini tetikleyen ultrason yüz germe teknolojileri ile cildin derin katmanlarında başlayan gençleşmenin etkisiyle yüzünüz gerilir, canlanır, ışıldar.  

Yüz ovalinin silikleşmesi, sarkan gıdı sebebiyle kaybolan çene çizgisi namı değer jawline, yerçekiminin etkisiyle ve ilerleyen yaş dolayısıyla göz altı torbaları  başta olmak üzere kendini bırakan deri altı dokular, çöken yanaklar.

HIFU, Exilis Elite Saten Yüz Germe, Forma gibi radyofrekans teknolojilerini kullanarak cilt germede harika sonuçlar elde etmemizi sağlayan en iyi yüz germe yöntemleridir. Cildi gençleştirirken yüz ovalini belirginleştirir, dolgusuz  jawline etkisi yaratır. 

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamalarında Kolajen Etkisi

Kolajen, sadece cildin değil tüm vücudun temel yapı taşlarından ve insan bedenindeki toplam protein hücrelerinin üçte birine denk gelen çok önemli bir mevcudiyeti var. Otuzlu yaşlardan sonra vücutta kolajen üretimi ve kalitesi doğal olarak bir yavaşlamaya giriyor ve yaş ilerledikçe bu yavaşlama giderek artıyor. Kolajen yetersizliğine bağlı olarak saçlardan başlayarak cilt, tırnaklar, dişler, kaslar, kemiklere kadar uzanan bir sırayla bozulma, yaşlanma dediğimiz şey gerçekleşiyor. 

Kolajen Demek Gençlik Demek

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları, deri altındaki dokular üzerinde cilt yüzeyine zarar vermeden düşük hasarlı yanıklar oluşturup cildin kendi kendini onarma refleksini harekete geçirerek vücudun kolajen sentezlemesini tetikleyen cilt gençleştirme yöntemleridir. 

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamalarının Avantajları 

Cerrahi operasyonlarla yapılan cilt germe işlemleri sonrasında hasta en az bir gün hastanede yatabilir, yüzündeki sargıların çıkmasına kadarki sürede nekahat dönemine ihtiyacı olur. Ağrılar, şişlikler estetik cerrahisi için normal, beklenen durumlardır. Ameliyatsız yüz germe uygulamaları öğle yemeği tatilinde yaptırabileceğiniz, iş hayatınızı ya da sosyal yaşantınızı etkilemeyen acısız, kesisiz işlemlerdir.

  • Doğal sonuçlar elde edersiniz: Kolajen üretiminin tetiklenmesiyle deri altında başlayan gerginleşme cildi doğal olarak yukarı kaldırır. Cildin kendini yenilemesine bağlı olarak elastikiyet artar ve doğal bir lifting sağlanmış olur. Belli bir süre içinde, adım adım gelişen iyileşme sayesinde elde edilen, doğal bir gençleşme sürecidir. Yüz ifadeniz değişmez,  mimiklerinizi bloke edecek herhangi bir durumla karşılaşmazsınız.
  • Uzun süre kalıcı sonuçlar: Deri altındaki iyileşme sonucunda cildin yüzeyinde meydana gelen gençleşme, örneğin dolgu işlemleri gibi, belli bir süre sonra tekrar etmeyi gerektirmez. Ameliyatsız yüz  germe protokolü tamamlandıktan sonra düzenli bakımlar ile cilt korunursa ve kilo alıp vermek gibi elastikiyet ve doku kaybına neden olan durumlar yaşanmazsa, sonuçlar uzun süre kalıcı olabilir.
  • Dolgusuz Jawline etkisi: Gıdı sarkması ya da yüzün orta bölümünden çene hattına doğru derinin esnemesi, gençlik noktasının kaybolmasına, bulldog yanak oluşmasına, kısacası yaşlı ve yorgun bir ifadeye neden olur. Ameliyatsız yüz germe uygulamaları ile tüm cilt gerildiği ve lifting etkisiyle yukarı topladığı için çene ve çene hattı doğal olarak belirgin hale gelir, yüz ovali yakalanır.
  • Düşük maliyetler: Estetik cerrahi maliyetleri ile karşılaştırıldığında ameliyatsız yüz germe fiyatları çok düşük bütçelerdir.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri 

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri; uygulama yapılacak cildin gereksinimlerine, cilt tipine, hastanın beklentilerine göre belirlenir ve buna uygun şekilde kişiye özel hazırlanan protokol dahilinde uygulanır. Gelişen medikal estetik teknolojisinin nimetlerinden faydalanarak zamanın yüzünüzde iz bırakmadan geçip gitmesini sağlamak hem kolay hem konforlu olur.

 

 

Fokus Ultrason ile Ameliyatsız Yüz Germe

Fokuslanmış yüksek yoğunluklu ses dalgaları, cilt altında etki etmek istenen derinlikteki dokuya odaklanarak, kontrollü hasar yaratacak şekilde yanıklar oluşturur. Cilt yüzeyine zarar vermeden, farklı derinliklere ulaşacak şekilde ayarlanabilen başlığı ile deri altındaki hedef noktaya atış yapar ve bu sayede yüksek ısı ile uyarılan derin dokuda kolajen üretimi tetiklenmiş olur.

Deri altında başlayan gerilmenin, cilt yüzeyini germesi için en 15 gün geçmesini beklemek gerekir. Hİ-FU Fokuslu Ultrasound ile ameliyatsız yüz germe uygulamasını takip eden 3-6 ay boyunca cilt kendi kendini onarmaya ve kolajen üretimine devam eder. Tam etkiyi bu sürelerin ardından görebiliriz. 

HIFU cihazı ve çalışma prensibi hakkında daha fazlasını Fokus Ultrason sayfamızda bulabilirsiniz.

Uygulamadan sonra yüzünüzün gün be gün gençleştiğini izlerken sarkmış derinin kendini toparlamasına şahit olacaksınız. Hİ-FU, cilt germe ve yenileme alanında etkin sonuçlar verdiği için tüm yüzde kullanılmaktadır. Yüz ovalini belirginleştirir, çene ve çene hattını öne çıkarır, alnı yukarı topladığı için kaşlarda da lifting etkisi gözlemlenir. 

Genellikle tek seanslık bir uygulamadır. Nadiren de olsa birkaç ay içinde ikinci seansın uygulandığı vakalar olabilir. Hiçbir yan etkisi olmayan, güvenli bir yöntem olmasından dolayı, derin sarkmalarda ikinci seans tercih edilebilir. 

Uygulama 30-45 dakika sürer, her mevsim uygulanabilir, diğer cilt germe yöntemleri ile kombine edilebilir, cilt bakım uygulamaları ile desteklenebilir. Kalıcılığı uzun olan işlemlerdendir. Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum yoktur.

Forma Uygulaması ile Ameliyatsız Yüz Germe

Cildin alt katmanlarındaki, deformasyona uğramış kolajen liflerine, odaklı radyofrekans enerjileri uygulanması temel prensibiyle çalışan Forma Uygulaması kolajen üretimini tetikleyerek bozulan kolajen liflerinin eski yapısına kavuşması sağlar. Kolajen liflerinin yapısal olarak yenilenmesiyle uzun çizgilerin bağı çözülerek kısalır, kırışıklıkların görünümünde iyileşme sağlanır. Deri altı doku üreten fibroblast hücreleri uyarıldığı için bir süre sonra cilt altı dokuda yeni kolajen hücreleri oluşmaya başlar. 

Forma Plus odaklı radyofrekans uygulamasının cildin alt katmanlarında başlattığı yeniden yapılandırma sayesinde yüz ovali geri kazanılır. Göz çevresi, boyun, gıdı, dekolte ve tüm yüz Forma uygulamasının çalışma alanıdır;

  • Cilt gerginleşir.
  • Elastikiyeti artar.
  • Sima gençleşir.
  • Cildin nem seviyesi artar.
  • Çene ve çene hattı / Jawline belirgin hale gelir.
  • Ten ışıldar, aydınlanır, canlanır.


Forma, ağrısız-acısız bir uygulamadır. Uygulama sonrası günlük hayatı engelleyecek herhangi bir durum ya da hassasiyet gelişmez. Cildin gereksinimine bağlı olarak 4 ile 6 seans aralığında bir protokol uygulanabilir.

Exilis Elite Saten Yüz Germe

Özel yüz başlığı ile Exilis Elite Saten Yüz Germe uygulamasında  bağ doku, aynı anda gönderilen ultrason mekanik enerjisi ve radyofrekans enerjisi ile derinden yüzeye kadar ısıtılır. 39.5 – 42.5 derecede sabitlenen ısı, cilt yüzeyine hasar vermeyecek şekilde, bağ dokuda odaklandığı noktaya uygulanarak kolajen üretimi tetiklenir, cildin esnekliğini sağlayan elastin lifleri maruz kaldığı ısı ile sıkılaşır.  

Özel başlıkta  bulunan termometre uygulama süresince ısıyı aynı derecede sabitlemek için sürekli olarak ölçüm yapar. Enerji çıkış kontrol ünitesi, uygulamayı sıcaklık sınırları aralığında tutmaya yarar. Başlıkta bulunan soğutucu işlem boyunca cildi serinletir ve yapısal olarak cilt yüzeyini korur. 

Gıdı, dekolte bölgesi ve tüm yüzde uygulanabilen Saten Yüz Germe, sarkmalar sebebiyle yüz ovalinin bozulmasına karşı oldukça etkili, cerrahi olmayan uygulamalardan biridir. Cildi alt katmanlarından itibaren geren Exilis Elite Saten Yüz Germe ile sağlıklı, genç, gergin bir cilde ve belirgin yüz hatlarına sahip olursunuz. 

FDA onaylı Saten Yüz Germe, ilk uygulamadan itibaren akut etki ile sonucu gözlemleyebildiğimiz uygulamalardandır. 4 – 6 seans olarak planlanabilir. Diğer uygulamalara eşlik edebilir. 

Ameliyatsız Yüz Germe Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Kimler ameliyatsız yüz germe yaptırabilir?
Sarkmalar sebebiyle yüz ovali kaybolmuş, çene ve çene hattı gıdının içinde kalmış, yanaklar ve göz kapakları kendini bırakmış olduğu için yüzündeki yorgun ve yaşlı ifadeden kurtulmak isteyen herkes ameliyatsız yüz germe ile gençleşebilir.
2. Ameliyatsız yüz germe işe yarıyor mu?
Ameliyatsız yüz germe uygulamaları cildin gençlik kaynağı kolajen hücrelerinin üretimini tetikleyen ve kaybettiği elastikiyeti geri kazandıran çok başarılı uygulamalardır.
3. Ameliyatsız yüz germe acıtır mı?
Hayır acıtmaz. Anestezisiz, acısız, kızarıklık dahi oluşmayan işlemlerdir.
Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer