Ameliyatsız Yüz Germe ve 2023 Fiyatları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Ameliyatsız Yüz Germe

Yüz Germe İnceltme Estetiği

 

Ameliyatsız yüz germe radyofrekans, botox, dolgu, yüz mezoterapisi, iple yüz germe gibi yüz gençleştirme ve cilt germe uygulamalarının tamamını kapsar.

Bakımlı, genç ve güzel görünmek istediği halde yüz germe ameliyatı olmak istemeyen, bıçak altına yatmaktan çekinen ya da henüz yaşı genç olduğu için cerrahi müdahaleyi tercih etmeyen çok sayıda kadın ve erkek için ameliyatsız yüz germe uygulamaları alternatif çözümler sunar.

Hİ-FU, Exilis Elite Saten Yüz Germe, Forma gibi medikal estetik teknolojisi ile cilt germede harika sonuçlar elde etmemizi sağlayan ameliyatsız yüz germe cihazları ve/veya  H100 Aşısı, Gençlik Aşısı gibi vitamin ve dolgu enjeksiyonlarını içeren tüm mezoterapi ile yüz germe/gençleştirme uygulamaları, yüz germede en hızlı sonuçları almamızı sağlayan dolgu ve botoks gibi popüler uygulamalar cerrahi yöntemlere alternatif olarak kullandığımız ameliyatsız yüz germe işlemleridir.

Yüz Germe

Cilt sarkması ve ince kırışıklıklar gözünüze batmaya başladıysa ameliyatsız yüz germe ile cildinize kaybettiği esnekliği geri kazandırabilirsiniz.

Tüm estetik uygulamalarda ve yaşlanma karşıtı bakımlarda temel amacımız cildin sarkmasının önüne geçmektir çünkü yüz ovalinin silikleşmesi, gıdının sarkması, yüz ifadesinin yaşlanmaya başlaması anlamına gelir.

Sarkan gıdı sebebiyle kaybolan çene çizgisi namı değer jawline genç ve estetik yüz hatları bakımından önemli bir kriterdir. Yerçekiminin etkisiyle ve ilerleyen yaş dolayısıyla başta göz altı torbaları olmak üzere kendini aşağıya doğru bırakan deri altı dokular, yüzün çökmesine neden olur. Yorgun, hasta ve yaşlı bir yüz ifadesine sahip olmayı kim ister ki!

Her yaşa uygun ve farklı ciltlerin değişen ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarlanmış yüz germe uygulamaları sayesinde zamana ve yerçekimine karşı, oldukça güçlü silahlara sahip olduğumuzu söyleyebiliriz.

 • Kolajen üretimini tetikleyen medikal estetik uygulamalar cildin derin katmanlarında başlayan gençleşmenin etkisiyle, yüzü gerer. Cildiniz canlanır ve ışıldar.
 • Cilt altı dokularda etkili ve hızlı bir yenilenme yaratan yüz mezoterapisi cildi sıkılaştırır, yüz ovalini yeniden kurar, lifting etkisi ile yüzü yukarı taşır.
 • Dolgu ve botox uygulamaları sayesinde güçlenen ve kaybettiği hacmi geri kazan cilt, gerginleşir ve gençleşir.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız yüz germe kesi yapılmadan, dikiş atılmadan, çoğu anestezi dahi gerektirmeyen medikal estetik uygulamalarla cilt sarkmasının tedavi edilmesidir.

Yüz germe ameliyatlarından en büyük farkı ameliyatsız yüz germe işlemleri gündelik yaşamı ve iş hayatını sekteye uğratmaz. Hemen her uygulamadan sonra iş ya da sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilmek, büyük konfor sağlar.

 

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz germe; cilt altında kolajen üretimini tetikleyerek cildin kendini yenilemesini ve doku kaybını yerine koymasını sağlayarak yapılır.

Hemen her uygulamada olduğu gibi yüz germe protokolü de kişiye özel olarak oluşturulur. Yaş, cilt sarkmasının derecesi, kişinin yüzünün estetik oranları gibi birçok parametreye göre tek bir yüz germe uygulaması ya da kombinasyonlarla, en iyi ameliyatsız yüz germe sonucunu elde etmek mümkündür.

Radyofrekans ve ultrason enerjileri ile kolajen üretimini tetikleyerek etki eden cilt yenileme sistemleri, dolgu ve botoks uygulamaları ile birlikte kullanıldığında ameliyatsız yüz germede hızlı ve etkili sonuçlar elde edilebilir.

Kolajen Üretimini Tetikleyen Yüz Germe Uygulamaları

Kolajen, sadece cildin değil tüm vücudun temel yapı taşlarından biri. İnsan bedenindeki toplam protein hücrelerinin üçte birine denk gelen önemli bir mevcudiyete sahip.

Otuzlu yaşlardan sonra vücutta kolajen üretimi ve kalitesi doğal olarak bir yavaşlamaya giriyor ve yaş ilerledikçe bu yavaşlama giderek artıyor. Kolajen yetersizliğine bağlı olarak saçlardan başlayarak cilt, tırnaklar, dişler, kaslar, kemiklere kadar uzanan bir sırayla bozulma ve maalesef yaşlanma dediğimiz şey gerçekleşiyor.

Kolajen Demek Gençlik Demek

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları, cilt yüzeyine zarar vermeden, deri altındaki dokularda düşük hasarlı yanıklar oluşturarak ya da kolajen üretimini artıracak vitamin ve minerallerin cilt altına enjekte edilmesiyle, cildin kendi kendini onarma refleksini harekete geçirir.

Bu sayede, cildin gençlik kaynağı olan kolajen hücrelerinin sayısı artar. Cilt altı dokular hacim kazanır, cilt sıkılaşır, yüz doğal olarak gençleşmiş olur.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamalarının Avantajları

Cerrahi operasyonlarla yapılan cilt germe işlemleri sonrasında hasta en az bir gün hastanede yatabilir, yüzündeki sargıların çıkmasına kadarki sürede nekahat dönemine ihtiyacı olur. Ağrılar, şişlikler estetik cerrahisi için normaldir, beklenen durumlardır.

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları ise öğle yemeği tatilinde yaptırabileceğiniz, iş hayatınızı ya da sosyal yaşantınızı etkilemeyen acısız, kesisiz işlemlerdir.

 • Doğal sonuçlar elde edersiniz: Kolajen üretiminin tetiklenmesiyle deri altında başlayan gerginleşme cildi doğal olarak yukarı kaldırır. Cildin kendini yenilemesine bağlı olarak elastikiyet artar ve doğal bir lifting sağlanmış olur. Belli bir süre içinde, adım adım gelişen iyileşme sayesinde elde edilen, doğal bir gençleşme sürecidir. Ameliyatsız yüz germe öncesi sonrası yüz ifadesi değişmez, mimiklerinizi bloke edecek herhangi bir durumla karşılaşmazsınız.
 • Uzun süre kalıcı sonuçlar: Deri altındaki iyileşme sonucunda cildin yüzeyinde meydana gelen gençleşme, derin dokulardan itibaren köklü bir doku yenilenmesi olduğu için uzun süre kalıcıdır. Ameliyatsız yüz  germe protokolü tamamlandıktan sonra düzenli bakımlarla cilt korunduğu ve desteklendiği takdirde, kilo alıp vermek gibi elastikiyet ve doku kaybına neden olan durumlar da yaşanmazsa, ameliyatsız yüz germe sonuçlarını uzun zaman muhafaza etmek mümkündür.
 • Dolgusuz Jawline etkisi: Gıdı sarkması ya da yüzün orta bölümünden çene hattına doğru derinin esnemesi, gençlik noktasının kaybolmasına, bulldog yanak oluşmasına, kısacası yaşlı ve yorgun bir ifadeye neden olur. Ameliyatsız yüz germe uygulamaları ile tüm cilt gerildiği ve lifting etkisiyle yukarı topladığı için çene ve çene hattı doğal olarak belirgin hale gelir, yüz ovali yeniden yakalanır.
 • Orta yüz germe: Düşük dereceli sarkmalarda, sadece orta yüz germe yaparak son derece etkili bir estetik dönüşüm elde etmek çoğu zaman ideal yüz germe protokolüdür. Özellikle erken dönem yüz sarkması varsa ya da genetik sebeplerden dolayı orta yüz dokuları zayıfsa ameliyatsız yüz germe uygulamaları ile orta yüz germe hem estetik açıdan mutlu edecek hem de anti aging koruma sağlayacaktır. Ameliyatsız yüz germede bu tür lokal çalışmalar yapmak çok pratiktir ve ameliyatsız yüz germe yaptıranlar için sonuçlar genellikle son derece memnuniyet vericidir.
 • Düşük maliyetler: Estetik cerrahi maliyetleri ile karşılaştırıldığında ameliyatsız yüz germe fiyatları çok düşük bütçelerdir. Uygun fiyatlar, ameliyatsız yüz gençleştirmenin en önemli avantajlarından biridir.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri; uygulama yapılacak cildin gereksinimlerine, cilt tipine, hastanın beklentilerine göre belirlenir ve buna uygun şekilde kişiye özel hazırlanan protokol dahilinde uygulanır.

Gelişen medikal estetik teknolojisinin nimetlerinden faydalanarak zamanın yüzünüzde iz bırakmadan geçip gitmesini sağlamak artık çok daha kolay.

1) HI-FU Fokuslu Ultrasound ile Ameliyatsız Yüz Germe:

Fokuslanmış yüksek yoğunluklu ses dalgaları, cilt altında etki etmek istenen derinlikteki dokuya odaklanarak, kontrollü hasar yaratacak şekilde yanıklar oluşturur.

Hifu, cilt yüzeyine zarar vermeden, farklı derinliklere ulaşacak şekilde ayarlanabilen başlığı sayesinde deri altındaki hedef noktaya atış yapar. Odaklanmış yüksek ısı ile uyarılan derin dokularda kolajen üretimi tetiklenmiş olur.

Uygulama hakkında daha fazlasını Fokus Ultrason sayfamızda keşfedin.

Deri altında başlayan yenilenmenin cilt yüzeyini germesi için en az 15 gün geçmesini beklemek gerekir. HI-FU Fokuslu Ultrasound ile ameliyatsız yüz germe uygulamasını takip eden 3-6 ay boyunca cilt kendi kendini onarmaya ve kolajen üretimine devam eder. Nihai sonucu görmek için Hifu yüz germe yaptıranlar bu süreleri göze almalıdır.

Uygulamadan sonra yüzünüzün gün be gün gençleştiğini izlerken sarkmış derinin kendini toparlamasına şahit olacaksınız.

 • HI-FU, cilt germe ve yenileme alanında etkin sonuçlar verdiği için tüm yüzde kullanılmaktadır.
 • Yüz ovalini belirginleştirir, çene ve çene hattını öne çıkarır.
 • Alnı yukarı topladığı için kaşlarda da lifting etkisi gözlemlenir.

HIFU Fokus Ultrasound tek seansta ameliyatsız yüz germe dendiğinde ilk akla gelen  uygulamadır.  Nadiren de olsa birkaç ay içinde ikinci seansın uygulandığı vakalar söz konusu olabilir. Hiçbir yan etkisi olmayan, güvenli bir yöntem olmasından dolayı, derin sarkmalarda ikinci seans tercih edilebilir.

 • HIFU her mevsim uygulanabilir.
 • Uygulama süresi 30-45 dakika kadardır.
 • Diğer cilt germe yöntemleri ile kombine edilebilir.
 • Uzun süre kalıcı işlemlerdendir.
 • Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken herhangi özel bir durum söz konusu değildir.

2) Forma Uygulaması ile Ameliyatsız Yüz Germe:

Cildin alt katmanlarındaki deformasyona uğramış kolajen liflerine, odaklı radyofrekans enerjileri uygulanması temel prensibiyle çalışan Forma Uygulaması kolajen üretimini tetikleyerek bozulan kolajen liflerinin eski yapısına kavuşması sağlar.

Kolajen liflerinin yapısal olarak yenilenmesiyle uzun çizgilerin bağı çözülerek kısalır, kırışıklıkların görünümünde iyileşme sağlanır. Deri altı doku üreten fibroblast hücreleri uyarıldığı için, bir süre sonra cilt altı dokuda yeni kolajen hücreleri oluşmaya başlar.

Forma Plus odaklı radyofrekans uygulamasının cildin alt katmanlarında başlattığı yeniden yapılandırma sayesinde:

 • Yüz ovali geri kazanılır.
 • Göz çevresi, boyun, gıdı, dekolte ve tüm yüz bölgesinde cilt gerginleşir.
 • Cildin elastikiyeti artar.
 • Yüz ifadesi gençleşir.
 • Cildin nem seviyesi artar.
 • Çene ve çene hattı / Jawline belirgin hale gelir.
 • Ten ışıldar, aydınlanır ve canlanır.

Forma, ağrısız-acısız bir uygulamadır. Uygulama sonrası günlük hayatı engelleyecek herhangi bir durum ya da hassasiyet gelişmez. Cildin gereksinimine bağlı olarak 4 ile 6 seans aralığında bir protokol uygulanabilir.

3) Exilis Elite Saten Yüz Germe:

Özel yüz başlığı ile Exilis Elite Saten Yüz Germe uygulamasında bağ doku, aynı anda gönderilen ultrason mekanik enerjisi ve radyofrekans enerjisi ile derinden yüzeye kadar ısıtılır.

39.5 – 42.5 derecede sabitlenen ısı, cilt yüzeyine hasar vermeyecek şekilde, bağ dokuda odaklandığı noktaya uygulanarak kolajen üretimini tetikler, cildin esnekliğini sağlayan elastin lifleri maruz kaldığı ısı sayesinde sıkılaşır.

Saten Yüz Germe Nedir? Gıdı, dekolte bölgesi ve tüm yüzde uygulanabilen Saten Yüz Germe, sarkmalar sebebiyle yüz ovalinin bozulmasına karşı oldukça etkili, cerrahi olmayan uygulamalardan biridir.

Saten Yüz Germe Nasıl Yapılır? Özel başlıkta bulunan termometre, uygulama süresince ısıyı aynı derecede sabitlemek için sürekli olarak ölçüm yapar. Enerji çıkış kontrol ünitesi, uygulamayı sıcaklık sınırları aralığında tutmaya yarar. Başlıkta bulunan soğutucu, işlem boyunca cildi serinletir ve yapısal olarak cilt yüzeyini korur.

Saten yüz germe yaptıranlar, cildi alt katmanlarından itibaren geren Exilis Elite Saten Yüz Germe ile sağlıklı, genç, gergin bir cilde ve belirgin yüz hatlarına sahip olurlar.

FDA onaylı Saten Yüz Germe, yüz germe ameliyatı öncesi sonrası sonuçlarına çok yakın neticeler elde etmemizi sağlayan, güçlü bir ameliyatsız yüz germe uygulamasıdır. ilk seanstan itibaren akut etki ile sonucu gözlemleyebildiğimiz bir işlemdir. 4 – 6 seans olarak planlanabilir. Dolgu ve botox uygulamaları ile kombine edilebilir.

4) Radyofrekans (Altın İğne) ile Ameliyatsız Yüz Germe:

Elastikiyet kaybında etkili, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamarından bir başkası da mikro iğneler ile derin radyofrekans iletimi ve sınırlı hasarlama yönteminin oldukça etkili bir kombinasyonu olan altın iğne, diğer adıyla fraksiyonel radyofrekans uygulamasıdır.

 • Altın iğne gözenekleri ve cildi sıkılaştırır.
 • Cildi pürüzsüz bir hale getirir.
 • Genellikle 4 seans olarak planlanır.
 • Ameliyatsız yüz germede uzun süre kalıcı sonuçlar elde etmemizi sağlar.
 • Mezoterapi ve dolgu uygulamaları ile birlikte kullanılabilir.


Altın iğne, kolajen üretimini en güçlü şekilde destekleyen medikal estetik uygulamaları içinde yer alır
. Radyofrekans enerjisini, altın iğnelerle birleştiren teknolojisi sayesinde çok etkili bir sistemdir.

Altın iğne öncesi, lokal anestezik krem ile uygulama bölgesi uyuşturulur. Diğer cihazlı yüz germe uygulamalarına oranla altın iğne hafif ağrılı medikal estetik uygulamalar kategorisinde değerlendirilebilir.

5) Co2 Fraksiyonel Lazer ile Ameliyatsız Yüz Germe:

Lazer teknoljisinin ameliyatsız yüz germedeki en etkili versiyonu, cildi soyarak yenileyen ve gençleştiren CO2 Fraksiyonel Lazer uygulamasıdır.

Yüz hatlarını silecek kadar ileri seviyede olmayan, henüz ince kırışıklıklar düzeyindeki doku gevşemelerinde son derece etkilidir. Fraksiyonel lazer, aynı zamanda, otuzlu yaşlardan itibaren cilt sarkmalarına karşı koruyucu olarak kullandığımız bir uygulamadır.

Cihaz hakkında ayrıntılı bilgiyi Fraksiyonel Lazer sayfamızda okuyabilirsiniz.

Doğal yüz germe yaptırmak isteyenlerin gönül rahatlığı ile kullanabileceği Co2 Fraksiyonel Lazer ile ameliyatsız yüz germe sayesinde:

 • Cilt sıkılaşır.
 • Gergin, canlı ve parlak görünür.
 • Alt katmanlardan itibaren cilt dokuları kendi kendini yeniler.
 • Fraksiyonel lazer sonuçları uzun süre kalıcıdır.
 • Aynı zamanda cilt tonunu eşitler ve lekeleri giderir.

Fraksiyonel lazer ile ilgili unutulmaması gereken en önemli nokta, yazın kullanıma uygun olmadığıdır. Bahar ayları ve kış mevsimi, fraksiyonel lazer ile cildinizi tazelemek için harika zamanlardır.

6) Yüz Mezoterapisi ile Ameliyatsız Yüz Germe:

Cildin sarkmasına neden olan doku kaybı, Hyaluronik asit yetmezliği ve kolajen sentezinin azalmasına bağlı olarak gelişir.

Mezoterapi, cilt altını beslemekte kullandığımız tüm vitamin ve hyaluronik asit aşıları, Somon DNA gibi güçlü proteinlerle, cilt altını direkt olarak beslendiğimiz ameliyatsız yüz germe tekniklerine verdiğimiz genel isimdir.

PRP, dermapen, kök hücre gibi uygulamalar yüz mezoterapisinde etkili, ameliyatsız yüz germe işlemleri olarak bilinir. Her geçen gün gelişen yöntemler ve etkili içerikler, mezoterapiyi yüz gençleştirmede çok daha etkili bir noktaya, hızla taşımaktadır.

Aynı zamanda yüz sarkmasına karşı koruma sağlayan, popüler mezoterapi uygulamaları sıralamak gerekirse:

 • H100 Aşısı.
 • Somon DNA Aşısı.
 • Gençlik Aşısı.

Şu sıralar en çok tercih edilen, yüz gençleştirme uygulamalarının başında geliyor, diyebiliriz.

7) Dolgu ve Botoks ile Ameliyatsız Yüz Germe:

Yaşlanma sebebiyle cilt altı yumuşak dokular zayıflar, yağ dokusu kayba uğrar ve kemikler formunu yitirebilir. Kimi kişilerde genetik olarak yumuşak doku zayıftır ve bu yüzden cilt sarkması erken yaşlarda ortaya çıkabilir.

Dolgu ile cilt altı dokuları yeniden hacim kazandığında yüz, doğal olarak gerilir.

Dolgu ve botoks uygulamaları, ameliyatsız yüz gençleştirmede göz altı çukurunun doldurulması (ışık dolgu) gibi son derece etkili işlemler olarak sıklıkla kullanılır. Elmacık kemiklerinin doldurulması, orta yüz germe efekti elde etmemizi sağlayan bir başka popüler yüz germe uygulamasıdır.

Ayrıca; iple yüz germe ya da diğer adıyla Fransız Askısı ve Yüz Germe Bandı, ameliyatsız yüz germede yaygın olarak kullanılan, adını anmadan geçemeyeceğimiz metodlardır.

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları

Ameliyatsız yüz germe fiyatları, her uygulama için farklıdır. Kişiye özel oluşturulan yüz gençleştirme protokolleri farklı işlemler içerir, seans sayıları değişiklik gösterdiğinden, uygulama fiyatları da değişkendir.

Size en uygun ameliyatsız yüz germe uygulamasını seçmek ve detaylı fiyat bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Kimler Ameliyatsız Yüz Germe Yaptırabilir?

Sarkmalar sebebiyle yüz ovali kaybolmuş, çene ve  çene hattı gıdının içinde kalmış, yanaklar ve göz kapakları kendini bırakmış olduğu için yüzündeki yorgun ve yaşlı ifadeden kurtulmak isteyen herkes ameliyatsız yüz germe ile gençleşebilir.

Ameliyatsız Yüz Germe İşe Yarıyor Mu?

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları cildin gençlik kaynağı kolajen hücrelerinin üretimini tetikleyen ve kaybettiği elastikiyeti geri kazandıran çok başarılı uygulamalardır.

Ameliyatsız Yüz Germe Acıtır Mı?

Hayır acıtmaz. Çoğu zaman anestezi dahi gerektirmeyen, acısız, tahriş oluşturmayan, hafif işlemlerdir.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer