Bacak Estetiği İçin Medikal Uygulamalar | Pervin Dinçer

Whatsapp


Bacak Estetiği İçin Medikal Uygulamalar

Bacak Estetiği için Medikal Uygulamalar

 
Bacak estetiği için kullanılan medikal uygulamalar ile sadece daha sıkı bacaklara sahip olmazsınız, bacaklarınız sıkılaştıkça çok daha ince ve uzun görünür. 

Bacak estetiği kadınlar için güzelliğin önemli kriterlerinden biridir ve genetik olarak yağlanmaya meyilli vücut yapımız dolayısıyla kadınların bacakları maalesef daha kolay sarkar. Kilo alıp verdikçe bacaklar gevşer, bacak çatlakları ve selülit güzel bacaklarımızın peşini bir türlü bırakmaz. 

Bacak sarkmasının başlıca nedenleri arasında yaşlanma, doğum, kilo alıp verme, hareketsiz yaşam stili gelir. Düzenli spor yapmak, sağlıklı beslenmek ve  bol su içmek sıkı bacaklara sahip olmak için edinilmesi gereken önemli alışkanlıklardır. 

Bacak sıkılaştırma, selülit tedavisi, çatlak tedavisi, bölgesel incelme sağlayan radyo frekans uygulamaları gibi medikal estetik uygulamalar sayesinde daha sıkı bacaklara zahmetsizce kavuşmak mümkün.

Kusursuz Bacaklar 

Üst bacak ile alt bacağın uyumlu olması, diz kapaklarının genç ve sıkı görünmesi, bacakların estetik bir bütünlük ifade etmesi açısından önemlidir. Üst bacak sıkı ve diri olduğunda diz kapağı daha genç durur. Bu sayede alt bacaktan itibaren estetik açıdan uyumlu bir görüntü ortaya çıkar. 

Özellikle üst bacak ve iç bacak sıkılaştırma sağlayan ameliyatsız bacak sıkılaştırma uygulamaları kusursuz bacaklar elde etmede son derece etkili uygulamalardır. Kişiye özel oluşturulan protokoller ile, vücut ölçülerinizle uyumlu olacak şekilde, bacaklarınızın daha güzel görünmesi için neye gereksinimi olduğu tespit edilir. Ameliyatsız, ağrısız ve acısız bacak sıkılaştırma uygulamalarının ardından sıkılaşmış, incelmiş ve selülitlerden arınmış, ipek gibi görünen kusursuz bacaklara kavuşmuş olursunuz. .

Bacak Bakımı 

Fit ve sıkı bacaklar, pürüzsüz bir ten, bacak sıkılaştırma uygulamalarının temel çalışma prensibidir ve amacımız bakımlı ve güzel bacaklara sahip olmanızı sağlamaktır. 

Cildimiz gibi, ellerimiz gibi bacaklarımız da zamanın olumsuz etkilerinden payına düşeni alır. Düzenli spor yapmak gibi bir alışkanlığı olmayan hemen herkeste bacaklar zamanla sarkar, gevşer ve yaşlanır. Kilo alıp verme, özellikle ileri yaşlarda, bacaklarda kalıcı sarkmaya neden olabilir. Doğum sonrası iç bacak sarkması ise kadınlar arasında en yaygın durumlardan biridir ve bacakların güzelliğine gölge düşürür 

Güzellik ve bakımlı olmak bir bütündür. Tıpkı cildimiz gibi bacaklarımız da bakımlı olduğunda, güzelliği ortaya çıkar. Bacak kaslarını güçlendirerek sıkılaştıran ve yeniden şekillendiren EmSlim gibi inaktif spor etkisine sahip uygulamalar, yağ dokuyu parçalayarak cildi sıkılaştıran Exilis Elite ve diğer vücut sıkılaştırma tedavilerinde kullanılan medikal vücut uygulamaları çok memnun kalınan sonuçlar elde ettiğimiz bakımlardır. 

Selülitsiz Sıkı Bacaklar

Bacak sıkılaştırma uygulamasına genellikle üst bacakta gereksinim duyarız. Üst bacak kasları kilo almaya ve kalınlaşmaya yatkın olduğu için yağ doku üst bacakta daha kolay büyür ve bu durum selülitle birlikte üst bacakta gevşemeye, kalınlaşmaya neden olur. 

Selülitsiz bacaklarda yağ dokusu normal boyutlarda olduğu için deri esnemez, bacaklar gevşemez, sarkmaz. Selülitsiz bacaklar her zaman daha sıkı görünür.  

Selülit Kimde Olur?

Daha çok üst bacakta ve kalçada meydana gelen portakal kabuğu görünümüne selülit denir ve çok erken yaşlardan itibaren ortaya çıkması mümkündür. Selülit, dolaşım yetersizliği nedeniyle bağ dokudaki yağ hücrelerinin büyüyerek, fibroblastlardan taşması durumudur. Hareketsiz kalan, sağlıklıksız beslenen, yeteri kadar su içmeyen ve çok şeker tüketen her yaştan kadında selülit oluşması doğaldır. 

Selülitten Kurtulmanın Yolları 

Öncelikle selülite neden olan durumu ortadan kaldırmak için yürüyüş ve düzenli egzersizler ile genel olarak kan dolaşımının harekete geçirilmesi ve lokal olarak selülitli bölgede kan dolaşımına ek olarak lenfatik sistemin aktif hale getirilmesi gerekir. 

Bol su içmek selülitle mücadelede en basit ve en etkili yöntem olmasına karşın çoğu zaman ihmal edilir ya da yetersiz kalır. 

Selülit tedavisinde kullanılan medikal uygulamalar, 4-6 seansta selülitsiz ve sımsıkı bacaklara kavuşmanın en zahmetsiz yoludur. 

Selülit Tedavisi

Selülit tedavisinde kullanılan birden fazla uygulama söz konusudur. Farklı enerji kaynakları ile çalışan farklı teknolojilere sahip cihaz ve yöntemler sayesinde, selülitin derecesine göre, tek bir cihaz ya da kombine tedaviler planlanarak selülite kalıcı olarak veda etmek mümkün. 

Peki selülit tedavisinde kullanılan en etkili cihazlar ve sistemler nelerdir?

  • AWT
  • Exilis Elite
  • Forma Plus
  • EmSlim
  • Body FX


Selülit genetik bir bozukluk olarak zayıf ve spor yapan kişilerde dahi gözlemlenebilen bir tür yapısal bozulmadır. Sarkma olmadığı halde, özellikle genç kişilerde, selülit dolayısıyla bacaklar istenilen sıkılıkta olmayabilir. Bu gibi durumlarda selülit tedavisi bacak sıkılaştırmada tek başına yeterli olmaktadır.  

Sıkı ve Çekici Bacaklar 

Bacak sarkması her bedende farklı nedenlerden kaynaklanır. Yaşlanma, kilo alıp verme ve doğum sonrası gibi durumlarda meydana gelen deri deformasyonlarını gidermek, selülitleri gidermek kadar kolay olmayabilir. Deri sarkmalarında spor çok geç etki eder ve yaş ilerledikçe bu etki daha da zayıflar.

Bacaklarda istenmeyen sarkmalardan hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmak ve çekici bacaklara sahip olmak isteyen kadınlar, ameliyatsız bacak sıkılaştırma uygulamaları ile hayallerindeki gibi sıkı bacaklara çok kısa sürelerde kavuşabilmektedir. 

Bıçak Altına Yatmadan Bacak Estetiği

Kolajen üretimini tetikleyen medikal estetik uygulamaları sayesinde bacaktaki deri fazlası kesi yapılmadan alınır ve böylece bıçak altına yatmadan daha sıkı bacaklara kavuşursunuz. 

Sarkmanın derecesine göre 4 ile 8 seans arasında değişen protokollerle tek bir cihaz ya da farklı yöntemlerin kombinasyonları şeklinde uygulanabilir. Bacak sıkılaştırma uygulamaları kişiye özel olarak planlanır.   

Bacak Estetiğinde Medikal Estetik Uygulamaları

İnce ve sıkı bacaklara sahip olmanın en kolay ve konforlu yolu ameliyatsız bacak sıkılaştırma işlemleridir. Bıçak altına yatmanız gerekmez, ağrılı iyileşme dönemlerine ihtiyaç duyulmaz, üstelik ameliyatsız bacak sıkılaştırma fiyatları, bacak estetiği fiyatlarına oranla çok düşük maliyetlerdir. 

Ameliyatsız bacak sıkılaştırma uygulamaları, masaj konforunda bakım almanın tadını çıkarırken yattığınız yerden kusursuz görünen, estetik bacaklara kavuşma rüyası gerçekleştiriyor desek, abartmış olmayız. 

1) EMSlim:

Hem sıkı hem de kaslı bacaklarım olsun diyorsanız sizin ameliyatsız bacak sıkılaştırma uygulamanız EMSlim.

Cihaz hakkında daha fazla bilgi için EMSlim sayfamızı ziyaret ediniz.

Gerçek zamanlı fiziksel spor ile ulaşması imkansız skorda bir egzersiz yoğunluğunu, yattığınız yerden tam da seçili kaslar üzerinde gerçekleştiren EmSlim sayesinde güçlü ve sıkı bacaklara kavuşmak çok kolay.    

2) Exilis Elite:

Saten germe olarak da bilinen Exilis Elite mucizesi, yağ dokuyu eritirken deriyi sıkılaştıran ve saten gibi parlak ve gergin görünmesini sağlayan çok yönlü bir uygulamadır. 

Cihaz hakkında daha fazla bilgi için Exilis Elite sayfamızı ziyaret ediniz.

Aynı zamanda selülite karşı etkili olduğu için tek başına kombine bir tedavi etkisi sağlar. Exilis Elite, her kadının hayal ettiği parlak ve yumuşak bacaklara sahip olmanın formülüdür, diyebiliriz. 

3) Forma Plus:

Bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma etkileri nedeniyle Forma Plus daha sıkı bacaklara sahip olmak isteyen birçok kadının düzenli olarak kullandığı, spora destek olarak bacak bakımı rutinine dahil ettiği son derece etkili bir uygulamadır. Forma plus protokolü tamamlandıktan sonra bacaklarınız daha sıkı ve daha ince görünür. 

Cihaz hakkında daha fazla bilgi için Forma Plus sayfamızı ziyaret ediniz.

4) Akustik Şok Dalga Terapisi (AWT):

Bir başka çok güçlü ve etkili bacak sıkılaştırma uygulaması olan AWT, yoğunlaştırılmış odaklı ses dalgaları ile bacakları sıkılaştırır, portakal kabuğu görüntüsünü tamamen siler. 

Cihaz hakkında daha fazla bilgi için Akustik Şok Dalga Terapisi (AWT) sayfamızı ziyaret ediniz.

Gergin bir cilt, sıkı bacak kasları ve ipek gibi bir ten hayal ediyorsanız bacaklarınızı akustik şok dalga terapisi ile şımartabilirsiniz. 

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer