Bacak Sıkılaştırma | Ameliyatsız Bacak Germe | Pervin Dinçer

Whatsapp


Bacak Sıkılaştırma

Ameliyatsız Bacak Germe ve Sıkılaştırma

Ameliyatsız bacak germe uygulamaları sayesinde kısa sürede ve acısız bir şekilde üst bacak ile iç bacak sıkılaştırma ve baldır sıkılaştırma mümkün.

Biçimli, sıkı, parlak bacaklara sahip olmak için sürekli bacak sıkılaştırma hareketleri yaptığınız halde, daha çok kilo alıp vermekten kaynaklanan, özellikle iç bacak sarkmalarından kurtulmak kolay olmayabilir.

Bedenimizin neredeyse yarısına oluşturan bacaklarımız çeşitli kas gruplarından oluştuğu için sıkı bacaklar istiyorsak her kas grubunu ayrı ayrı çalıştıran bacak sıkılaştırma egzersizleri yapmak zorundayız. İç bacak ve uyluk bölgesini saran derinin, yapısal olarak daha yağlı ve ince olmasından da kaynaklı olarak bu bölgelerdeki sarkmalar spora karşı dirençli sarkmalardır. Ameliyatsız bacak germe tedavileri, kısa sürede arzu ettiğiniz görüntüye kavuşabilmenizi sağlar. Spor ve diğer bacak sıkılaştırma kürlerinin de yardımıyla bacaklarınızın güzelliğini korumaya devam edebilirsiniz.

Bacaklarda Sarkmanın Nedenleri 

Kadınlar, fizyolojik olarak daha yağlı ve kas yapıları erkeklere oranla daha zayıf olduğu için  sarkmaya, gevşemeye doğal olarak meyillidirler. Bacaklarda sarkmaya neden olan durumlar ve kötü alışkanlıkları sıralayacak olursak: 

 • Kilo alıp vermek.
 • Doğum.
 • Hareketsiz yaşam tarzı.
 • Sürekli oturarak & masa başı çalışma hayatı.
 • Yaşlanmaya bağlı olarak gelişen elastikiyet kaybı ve kolajen üretiminin azalması.
 • Yer çekimi.
 • Yetersiz ve yanlış egzersiz.
 • Sağlıksız beslenme alışkanlıkları.


Spor yapmak, her fırsatta yürümek, asansör yerine merdiven kullanmayı tercih etmek bacak kaslarını güçlendireceği için kadınların mutlaka kazanması gereken olumlu gündelik  alışkanlıklar. Kese, fırça, peeling etkisi yapacak bacak sıkılaştırma kürleri ile kan dolaşımını hızlandırarak cildinizin sarkmasını engellemeye yardımcı olabilirsiniz. 

Bacak Sıkılaştırma Uygulamalarının Kazanımları 

Kadın bacağı, başlı başına bir estetik unsur. Yüzyıllardır şiire, resme, heykele konu olagelmiş. Estetik değerler değişse de bacaklar duruşu ile zarafetin, masumiyetin ve dişiliğin ifadesi olmayı sürdürmüş. “İnce sütunlardaki ilahi güzellik”  diye bahseder Necip Fazıl pek de bilinmeyen Kadın Bacakları adlı şiirinde. 

Kadın güzelliği söz konusu olduğunda ya da kadınlar için güzellikten söz ettiğimizde işte  bu kadar önemli bir yer tutar bacaklar. Her kadın düzgün, ince, güçlü, pürüzsüz bacaklara sahip olmak ve onları cesurca göstermek ister. Eteklerinin, elbisesinin altında, bacaklarının güzelliğiyle salınmak kimin hoşuna gitmez ki.

Exilis Elite Saten Germe, Em Slim, Akustik Şok Dalga Terapisi ve Forma Plus gibi ameliyatsız bacak germe uygulamaları ile bacak sıkılaştırma tedavisi, sıkılaştırma işleminin doğasından da kaynaklı olarak  birçok başka olumlu sonuçlar daha elde etmemizi sağlıyor. Bacaklarınıza neşter değmeden yapılan, izsiz bacak germe uygulamalarından birini ya da kombine olarak birkaçını yaptırdığınızda:

 • Bacaklarınız sıkılaşır.
 • İncelir.
 • Daha biçimli ve kaslı görünür.
 • Pürüzsüz, gergin, ışıltılı bir ten kazanırsınız.

Ameliyatsız Bacak Germe Uygulamalarının Avantajları 

Aşırı kilo vermeye bağlı olarak gelişen şiddetli deri sarkmaları dışında kalan, estetik cerrahi gerektirmeyen sarkmalarda, medikal uygulamalarla harika sonuçlar elde edilirken hasta maksimum konforlu bir tedavi sürecini tecrübe eder. 

 • Acı duymaz
 • Yaralanmaz / kesilmez
 • Hayatına ara vermesi gerekmez
 • Yüksek tedavi maliyetleriyle karşılaşmaz

Bacak Sıkılaştırma Cihazları ve Uygulamaları 

Beden, kilo aldığınızda deriyi esneterek genişlettiği gibi kilo verdiğinizde de eski haline dönüşme yeteneğine, aslında sahiptir. Bu yeniden yapılandırma işlemi için ihtiyacı olan  en temel şey kolajen. Fakat ne yazık ki yaş ilerledikçe vücudumuzda  kolajen üretimi hızla azalır.  Dikkat edersiniz beden, daha genç yaşlarda, kilo alıp vermekten ya da doğumdan kaynaklı yaşanan deformasyonları, yavaş da olsa, kendi kendine restore edebilir. 

Bacak sıkılaştırma yöntemlerinin temel prensibi cildin kolajen üretimini tetikleyerek bu kendi kendini onarma sürecini aktif hale getirmektir.

 

 • EMSlim Bacak ile Sıkılaştırma: 

Daha kaslı bacaklara sahip olmak isteyenler  ya da kas kaybına bağlı olarak bacaklarda gevşeme şikayetiyle gelen hastalarda en iyi sonuçları veren yöntemlerden biri olan EMSlim inaktif egzersiz tedavisi, elektromanyetik dalgalarla iç bacak kaslarına, üst bacak kaslarına ve baldırlara çok güçlü egzersizler yaptırır.

EMSlim, normalde yapmanız imkansız olan kısacık bir sürede, yattığınız yerden, tam da gereken kas grubunu çalıştırmak üzere,  sizin yerinize çok yoğun ve güçlü bir egzersiz uygulayarak bacaklarınızdaki kas kütlesini artırır. Yağ dokusu küçüldüğü için bacaklarınız incelir, teniniz gerginliğini geri kazanır.

Kas gelişimini sağladığı için uzun süre kalıcı, acısız, izsiz bir bacak germe ve sıkılaştırma yöntemidir. Düzenli spor ve sağlıklı beslenme ile desteklendiği takdirde çok daha uzun süreler etkisi devam edebilir. 

 

 • Exilis Elite Saten Germe ile Bacak Sıkılaştırma: 

Radyofrekans ve ultrason enerjilerininin birlikte kullanıldığı Exilis Elite Saten Germe cihazının özel başlığı ile uygulama sırasında  bağ dokuya gönderilen yüksek ısı sayesinde aynı anda hem kolajen üretimi tetiklenir hem de bacaklardaki elastin lifleri sıkıştırılarak daha gergin bir görünüm elde edilir.  

İşlem sırasında cilt yüzeyindeki ısı sürekli olarak ölçülür. Uygulamada kullanılan özel başlıktaki soğutucu, cildin yapısını korurken hastanın rahatlamasını sağlar. Enerji çıkış kontrol ünitesi ile işlem süresince ısı sabitlenir. 

FDA onaylı Exilis Elite; diyet döneminde kilo vermekten kaynaklanan sarkma ve gevşemelerin erken dönemde önüne geçmek, yaş almadan kaynaklanan mat ve gevşemiş bacak derisi görünümünden kurtulmak, daha canlı ve parlak  bir tene sahip olmak için tercih edebileceğiniz oldukça etkili bir ameliyatsız bacak germe yöntemi.

 

 • Forma Plus ile Bacak Sıkılaştırma:

Daha sıkı ve pürüzsüz bacaklara kavuşmak için birçok kadının tercih ettiği Forma Plus Bacak Sıkılaştırma uygulamasında, gelişmiş ve odaklanmış radyo frekansları cilt katmanları arasında hedeflenen noktalara ısı uygulayarak kolajen üretimini tetikler.  

Kolajen üretimi ile birlikte bağ doku güçlenir ve buna bağlı olarak bacaklarımızı saran deri içeriden dışarıya doğru bir iyileşme süreci yaşar. Sıkı, parlak ve gergin bacaklara sahip olmanızı sağlayan Forma Plus, diğer ameliyatsız bacak germe uygulamalarıyla birlikte de kullanılabilir.  

 

 • Akustik Şok Dalga Terapisi AWT ile Bacak Sıkılaştırma:

Bacaklarda incelme, sıkılaşma ve pürüzsüz bir görünüm sağlayan,  çok güçlü ve etkili uygulamalardan bir tanesi de Akustik Şok Dalga Terapisi. 

Ses dalgalarının camı kıracak kadar güçlü olabildiğini hepiniz bilirsiniz. AWT,  şok ses dalgaları ile bacaklarda biriken  yağ dokunun küçültmesini ve bacak kaslarının uyarılarak kas kütle yoğunluğunun artması sağlıyor. 

Akustik Şok Dalga Terapisi sayfamızda, cihazın çalışma prensibiyle ilgili daha fazlasını öğrenebilirsiniz. (sayfa yeni sekmede açılır)

Son derece konforlu, acısız bir bacak sıkılaştırma yöntemi arıyorsanız Akustik Şok Dalga Terapisi AWT ile cekici bacaklara sahip olmak hiç de zor değil.

Bacak Sıkılaştırma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

1. Hangi bacak sıkılaştırma uygulamasını tercih etmeliyim?
Bacaklarınızdaki gevşemenin şiddetine, tedavi için ne kadar zamanınız olduğuna, kusursuz bacaklar için nelere ihtiyaç duyduğunuza göre değişir. İlk seanstan sonra hekiminizle durumu karşılıklı değerlendirebilirsiniz. Birden fazla yöntem kombinlenerek kullanılabilir de tek seanslık bir tedavi ile bacak germe uygulamanız tamamlanabilir de.
2. Kaç seans bacak sıkılaştırma uygulaması almalıyım?
Bacaklarınızın görüntüsünden memnun olana kadar seans alabilirsiniz. Tercih ettiğiniz ya da size en uygun olan yönteme göre seans sayısı artıp azalabilir. Düğün, mezuniyet, yaz tatili gibi yetişmek istediğiniz bir takvim varsa seans sayısı ve sıklığı buna göre planlanabilir.
3. Kimler bacak sıkılaştırma uygulaması için uygun aday değildir?
Obezite tedavisi gibi durumların ardından oluşan ve cerrahi operasyon gerektiren ekstrem bacak sarkmaları, bacak kırılmaları sonrası kas ya da kemik içinde platin veya protezi olan kişiler dışında herkese ameliyatsız bacak germe uygulamaları yapılabilir.
Paylaş
guest
3 Yorum
Eskiden yeniye
Yeniden ekiye En çok oylananlar
Inline Feedbacks
View all comments
Gökçin babucuklu
Gökçin babucuklu
2 yıl önce

Lipomatik donrasi inanılmaz ic bacak sarkması yaşıyorum sinuc alabilir miyim gercktnPervin Dinçer