Body FX Nedir? | A'dan Z'ye Body FX | Pervin Dinçer

Whatsapp


Body FX

Body FX Uygulaması

Body FX, radyofrekans enerjisiyle vakumlu negatif basıncı bir arada kullanan sarkmalara ve yağlanmalara karşı etkili vücut şekillendirme cihazıdır.

Çoğalmış, biçim olarak bozulmuş, inatçı bölgesel yağ dokusunun vücuttan  uzaklaştırılmasında etkili olan Body FX, cildin tüm katmanlarında çalışan radyofrekans enerjisi sayesinde gevşemiş deriyi toplar, sıkılaştırır ve bölgesel zayıflama ile beden şekillendirmede harika sonuçlar elde etmemizi sağlar. Selülit tedavisinde en kuvvetli cihazlardan biri olmasının nedeniyse negatif basınç ile birlikte kullanılıyor olmasıdır.

Bölgesel Yağlanma

Genetik sebeplerle oluşan bölgesel yerleşik yağlar, genç bedenlerde bile spor ve diyete rağmen kolay kolay hareket etmeyen dokulardır. Yaş ilerledikçe bölgesel yağlar daha kalıcı hale gelebilir. Kadın bedeni bu tür lokal yağlanmaya erkek biyolojisine oranla daha yatkın olsa da özellikle karın, göbek, bel bölgesi için durum, erkekler arasında da oldukça yaygındır. 

Vücut Sarkmaları 

Derinin gevşemesi bedeni yaşlı gösterir ve kilo fazlası olmamasına rağmen yaşlanma, kolajen yetersizliği, genetik faktörlerden ötürü cilt sarkmış ya da sarkmaya meyilli bir gevşeme derecesine ulaşmış olabilir. Bu derinin sıkılaşması bedeni inceltir, cildi parlatır, çok daha genç görünmesini sağlar. 

Portakal Kabuğu Görüntüsü 

Spor yaptığı, sağlıklı beslendiği, yeteri kadar su içtiği halde çalışma koşullarından, genetik sebeplerden, kimi metabolizmik problemlerden ya da bilemediğimiz sebeplerden, bir türlü istediği pürüzsüz bacaklara sahip olmayan kadınlardan olabilirsiniz. Selülit, belli bir yaştan sonra tüm kadınlar arasında en yaygın durumdur.   

Body FX, birçok problemi tek cihazla çözebilen, bıçak altına yatmadan sıkı ve fit görünmemizi sağlatan, medikal estetik teknolojisinin en güzel armağanlarından biridir. 

Body FX Nasıl Etki Eder?

Body FX vücut şekillendirme ve bakım cihazı, gelişmiş radyofrekans enerjileriyle derin doku katmanlarına ve deri altı yağ dokuya ısı gönderirken aynı zamanda vakumlu negatif basınç uygular. Farklı yöntemlerin bir arada kullanıldığı kombine uygulamalarda olduğu gibi radyofrekans enerjilerine mekanik vakum enerjisi eşlik eder fakat bu iki yöntem bu sefer tek bir cihazda bir aradadır. 

Kontrollü ısı yağ hücrelerinin küçülmesini hedefler, bağ dokudaki elastin ve kolajen liflerinin onarılmasına destek olur. Vakumlu basınç uygulamasıyla elde edilen sinerjik etki ile derin dokularda başlayan hareketlilik kan dolaşımını ve lenf drenaj sistemini uyarır; enerji darbeleri ayrı vücudun şekillendirilmesinde kullanılır. Arka arkaya 1 milyon atış döngüsü yapabilen radyofrekans enerjisi, etkili sonuçlar elde etmemizi sağlar ve bu derin etkiye rağmen ağrısız bir uygulama olması, Body FX’i ayrıcalıklı bir yere koyar diyebiliriz. 

Uygulama sırasında vücut ısısı sürekli olarak cihaz üzerindeki termal görüntüleme ekranında takip edilir. Böylece uygulanan ısı tedaviye maksimumda hizmet ederken cihaz güvenliğini de aynı şekilde maksimum noktaya çıkarır. Body FX her yaştan kadın ve erkeğin, hayal ettiği vücuda kavuşmak için gönül rahatlığı ile tercih edebileceği, son derece güvenli bir uygulamadır. 

  • Body FX ile Bölgesel Zayıflama 

Body FX ile bölgesel zayıflama; genel olarak kilo problemi olmadığı halde vücudun belli bölgesindeki yerleşik kilodan kurtulamayan ya da diyet uyguladığı, spor yaptığı ve kilo verdiği halde, örneğin karın, kalça, bel bölgesinde kilo fazlası olan kişiler için ideal uygulamalardan biridir. 

Body FX gibi bölgesel yağlanma karşıtı medikal estetik uygulamalardan önce bölgesel zayıflama estetik cerrahisinin konusuydu. Hatırlarsınız, liposuction bir zamanların en popüler cerrahi estetik operasyonlarından biriydi. Gelişen medikal tıp teknolojisi sayesinde cihazlar her geçen daha iddiali sonuçlar ortaya çıkarmaya başlayınca, ameliyatsız medikal uygulamalarla elde edilen başarı ve sonuçların kalıcılığı, cihazlı uygulamalara olan ilgiyi ve güveni artırdı. 

Ağrısız, acısız bir tedavi süreciyle; bölgesel kilosundan seanslar şeklinde planlanan bir protokol ile kurtulan hastalarımıza gerekli olduğuna karar verilirse diyetisyen desteği sağlıyoruz. Böylece, bölgesel zayıflama programının etkisini ve kalıcılığı koruma altına almış oluyoruz. 

Uygulama ile bölgesel zayıflama seans sayısı ve sıklığı, uygulama bölgesine ve kişiye göre değişkenlik gösterir.  Haftada 1 defa olacak şekilde 6-8 seans, genellikle uygun görülen planlamadır. 30-45 dakika ortalama seans süresidir. Sonuçların gözlemlenmesi için 2 hafta kadar bir sürenin geçmesi gerekebilir. Seans sonunda cildinizde pürüzsüz bir yumuşaklık, deri altı dokularda sıkılaşmaya başlamanın etkisini, hissedersiniz.  

  • Body FX ile Bölgesel Sıkılaştırma 

Özellikle karın sıkılaştırmada en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Kilo alıp verme, hamilelik, yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan karın bölgesi cilt gevşemelerinde harika sonuçlar elde etmemizi sağlar. Tüm karın, bel ve simit bölgesinde kullanılır. Sıkılaşma ve beden ölçüsünde daralma sağlar. Bacaklar sıkılaştırma, sırt sıkılaştırma diğer uygulama alanlarıdır. 

Kişiye özel hazırlanan protokol ile seans sayısı ve uygulama sıklığı belirlenir. Genellikle hafta 1 defa 8 seans şeklinle planlanır. Gerekli olduğu durumda seans sayısı artırılabilir. Body FX ile vücut sıkılaştırma her yaştan kadın ve erkeğin kullanımına uygun, ağrısız ve güvenli bir uygulamadır. Farklı vücut sıkılaştırma uygulamaları ile birlikte kullanılabilir. 

  • Body FX ile Selülit Tedavisi 

Negatif basınçlı vakumun gücü ile radyofrekans enerjilerinin birleşmesinden doğan Body FX,  en etkili cihazlı selülit tedavilerinden biri. Haftada 2 defa uygulanabilir ve 8 seans gibi kısa bir sürede pürüzsüz bacaklara kavuşmanızı sağlayabilir.  

Portakal kabuğu görünümünün sebebi, deri altındaki yağ dokunun büyümesi ve yağ dokuyu tutan dikey bantlardan taşması. Radyofrekans ısı enerjileri, yağ dokuyu küçültür ve gergin taşıyıcı bantları serbest bırakır. Böylece paketlerden taşmış yağ hücreleri eski haline geri döner ve çukurlu görüntü ortadan kalkar.

Selülite yönelik tedavi ve uygulamalarımız hakkında daha fazlasını Selülit Tedavisi  sayfamızda keşfedebilirsiniz.

Selülit tedavisinde Body FX; deri altında, portakal kabuğu görüntüsüne neden olan problemli durumu ortadan kaldırır, negatif basınç uygulaması cildin sıkılaşmasını sağlar. Böylece, hem selülitlerden kurtulmuş hem pürüzsüz ve gergin bacaklara kavuşmuş hem de incelmiş olursunuz. 

Body FX Hakkında Sık Sorulan Sorular

1. Kaç seans Body FX kullanmalıyım?
Sean sayısı, Body FX uygulamasının amacına göre değişir. Bölgesel incelme için farklı, selülit için farklı yani her durumda kişiye özel protokol hazırlamak gerekir. Detaylı bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.
2. Body FX etkili mi?
Radyofrekans enerjisini vakumlu negatif basınç etkisi ile bir arada kullanan Body FX oldukça etkili sonuçlar elde etmemizi sağlayan, son derece güçlü bir uygulamadır.
3. Body FX fiyatları ne kadardır?
Fiyatları, seans sayısına ve uygulama bölgesine göre değişiklik gösterebilir. Bu segmentteki birçok uygulama arasında uygun fiyatlı vücut bakımları arasında gösterilebilir. Ekstrem bütçeler değildir.
4. Kimler Body FX yaptırabilir?
Bölgesel kilo problemi olan, selülitlerinden kurtulmak isteyen, daha sıkı karın ve bacaklar hayal eden her yaştaki kadın ve erkekler, Body FX ile arzu ettiği bedene sahip olabilir.
Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer