Whatsapp


Body FX

Selülit, bölgesel yağlanma, cilt sarkıklığı ve kırışıklıklardan için Body FX

Kadınların büyük bir çoğunluğu ihtiyaç duydukları zamanlarda vücut şekillendirme, iyileştirme için alternatif arıyorlar. Bölgesel yağlanmalar, selülit, cilt sarkması, iç bacak ve diz üzerinde oluşan sarkma ve kırışıklıklar kadınların en çok şikayetçi oldukları vücut sorunları. Bunun yanı sıra sporun, diyetin yeterli gelmediği ya da vakitsizlikten cihazlı uygulamalar karşımıza bir alternatif olarak çıkıyor.  Body FX de vücut şekillendirmede birden fazla vücut sorununa çözüm sunan çok amaçlı bir cihazlı uygulamadır.  Vücut elastikiyetini arttırma, karın, simit, kalça, baldır ve diğer vücut bölgelerindeki yağlanmanın giderilmesi, selülitli cilt görünümünü iyileştirmede etkin sonuç sağlar.

Body FX ile vücut şekillendirmede herkesin hayal ettiği görünüme sahip olmak için bölgesel yağlardan kurtulabilir, aynı zamanda selülitlerinize ve sarkmış, kırışmış cilt görünümüne veda edebilirsiniz…

Body FX nedir?

Body FX, bölgesel vücut şekillendirme sağlayan, selülitli, sarkma olan cilt görünümde iyileşme sağlayan yeni, uzun ömürlü, cihazlı uygulamadır. Body FX, aynaya baktığınızda kişiyi rahatsız eden yağlı ve portakal kabuğu görünümün iyileştirilmesi, düzeltilmesinde etkin sonuç alınan gelişmiş radyofrekans uygulamasıdır.

Body FX, gelişmiş radyofrekans enerjisi, derin doku ısıtması ve vakumlu negatif basınç gibi farklı yöntemleri bir arada kullanır. Kullanılan radyofrekans enerjisi ile cilt ve altında yatan yağ dokusu ısıtılır ve yağ dokusunu yok etmek için sıcak enerji üretilir. Vakum ve kontrollü enerji darbeleri vücut şekillendirmek için sinerjik olarak bir arada çalışır.

Radyofrekans enerjisi dizisi saniye başına, arka arkaya 1 milyon atış darbe döngüsü yapar ve bu darbeler aşırı gibi görünse de güvenlidir. Uygulama sırasında vücut ısısı sürekli olarak görüntülenir, aynı zamanda cilt ısınma bildirimi yapılır. Bu termal görüntüleme maksimum sıcaklık kontrolü sağlar ve Body FX’i güvenli kılar.

Body FX güvenli olduğu kadar konforlu ve rahat bir uygulamadır.

Uygulama esnasında, radyofrekans ve vakum inatçı yağları yakmak için çalışır, uygulama yapılan bölgede ısı ve hafif vakum basıncı hissedilmektedir. Uygulama sonrasında 1-2 saat kadar, uygulama yapılan bölgede hafif sıcaklık ve kızarıklık fark olabilmekte. Ancak bu günlük hayatı sekteye uğratacak boyutta değildir.

Kaç seans?

Uygulama yapılacak kişinin durumuna göre protokol belirlenir. Ancak genelde haftada bir kez olmak üzere 8 seanslık bir program önerilmektedir.  1-2 seans sonrası uygulama yapılan bölgede iyileşmeler görülmeye başlar. Bununla birlikte uygulama esnasında yumuşak ve pürüzsüz bir cilt hissedilir. Seanslar bölgeye göre 30-45 dakika arasındadır.