Whatsapp

Bölgesel İncelme ve Selülitle Yeni Devrim Smoothshapes

Bölgesel İncelmede Önemli Faktörler

‘Nedir biz kadınların selülitten çektiği’ diyorsunuz değil mi? Erkekler sadece bu yüzden bile çok şanslı sayılabilir. Yaz ayları yaklaştıkça selülit sıkıntımız da yeniden nüksediyor.

Kışın unutur gibi olduğumuz bu sorun çeşitli ataklarla acil müdahale ister hale geliyor. Neyse ki dünyada hızla gelişen güzellik ve estetik sektörü, çeşitli uygulamalarla imdadımıza koşuyor. Selülitlerin azaltılmasında son keşif SmoothShapes. Size bu uygulamadan bahsetmek isterim.

SmoothShaeps ve Bölgesel İncelme

SmoothShapes, lazer & vakumla çalışan ve ABD’de selülit tedavisinde FDA onayı almış ameliyatsız bir uygulama. Photomology adı verilen teknoloji nedeniyle sonuçları uzun sürüyor. Bu iyileştirme uygulaması 4 ana prensipten oluşuyor. Diod lazer, infrared ışık enerjisi, vakum etkisi ve mekanik masaj.

Infrared ışık enerjisi ile formu bozulan, büyümüş ve genişlemiş yağ hücreleri geçirgen bir hale getiriliyor. Geçirgenleşen yağ hücrelerindeki fazla yağ diod lazer ile akışkan, sıvı hale getiriliyor ve yağ hücrelerinin sağlıklı formuna dönmesi sağlanıyor. Akışkan bir hale gelen fazla sıvı yağ, vakum ve mekanik masaj ile lenf kanallarına yönlendiriliyor ve bu yöntemle vücuttan atılması sağlanıyor. Böylece, uygulamanın yapıldığı bölgede sıvı dolaşımı sağlanıyor, kolajen üretimi hızlanıyor ve yağ hücreleri sağlıklı formlarına kavuşarak deri yüzeyindeki selülit görüntüsü iyileşiyor. Kolajen üretiminin hızlanması ile de deri yüzeyi daha pürüzsüz ve sıkı bir görünüm kazanıyor.

Bölgesel İncelme Uygulamasında Vakum

Bu uygulamadaki lazerin diğer lazerlerden farkı ise üzerindeki vakum aparatı. Uygulamayı işler kılan vakum, son derece yumuşak ve cildi rahatsız etmeyecek şekilde yapılabiliyor.

Uygulama, problemin derecesine göre 8-12 seans olarak öneriliyor. Haftada 2 seanstan 4-6 haftaya dek sürebildiği gibi, 8 gün üst üste uygulanarak daha kısa sürede de tamamlanabiliyor. Bu da biz sabırsız kadınların hayal ettiği gibi bir özellik.

En çok tercih edilen uygulama bölgeleri, rahatlıkla tahmin edebileceğiniz gibi karın bölgesi, popo, basen ve üst bacak.

Bölgesel İncelme Uygulaması Sonrasında

Uygulama sonrasında portakal kabuğu görünümü azalıp giderek yok olurken 1-2 ay içinde değişimler daha net olarak görülüyor. Sonuçta yağ fazlalıkları azaldıkça vücut kontörü belirginleşiyor ve cilt ipeksi bir görünüm kazanıyor.

Tabi ki selülitin baş düşmanı su, bunu asla unutmuyor ve bu uygulama sürecinde de günlük su tüketimimize dikkat ediyoruz.