Burun Dolgusu ve 2023 Fiyatları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Burun Dolgusu

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu, hafif burun kemeri, burun ucunda düşme gibi estetik sorunları gidermede uygun burun dolgusu fiyatları ile harikalar yaratın.

Burunundaki küçük kusurlardan rahatsız olduğu halde bunun için bıçak altına yatmak istemeyen ya da estetik cerrahi operasyon için sağlık durumu uygun olmayan kişilerde burun dolgusu ideal yaklaşımdır diyebiliriz. 

Ayrıca estetik operasyon sonrası burunda meydana gelen ufak deformasyonlar, ameliyat sonrası burun ucu düşmesi gibi vakalarda revizyon burun ameliyatı yerine burun dolgularından destek almak mümkündür. 

Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen burun dolgusu uygulaması sayesinde sadece birkaç dakika içinde kusursuz bir buruna sahip olabilirsiniz. Hem de acısız ve ağrısız, hastanede yatmanıza bile gerek kalmadan, sosyal hayatınıza ara vermeden, üstelik burun estetiği fiyatları ile kıyaslanamayacak kadar küçük bir bütçeyle…

Burun Dolgusu 

Profil estetiğinin en önemli parçası burnun yandan bakıldığında nasıl göründüğüdür ve ülkemizde, kemerli burun yapısı yaygın karakteristik burun şeklidir. Aynaya baktığından burnundan çok da şikayetçi olmayan ama profil görüntüsünden hoşlanmayan çok sayıda kadın ve erkek, burun dolgusu ile bu probleme 5 dakika içinde veda etmenin kolaylığını tecrübe edebilir.  

Burun dolgusu; sadece burnun ucunu kaldırdığımızda yeteri kadar güzel görünecek bir buruna sahip olmak  için estetik ameliyat olmak istemeyenlerin hayallerini gerçekleştiren sihirli bir dokunuştur desek abartmış olmayız. 

Zaten güzel bir burnun kusursuz ve estetik olarak etkileyici görünmesini sağlamak için burun ucunu kaldırma gibi ufak dokunuşlar burun dolgusunda kullandığımız bir diğer teknik ve dolgu yaklaşımıdır. Özellikle dudak dolgusu sonrası burun ucunu biraz yukarı taşımak, dudakların da daha hoş görünmesine yardımcı olur. 

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu, burundaki şekil bozukluklarını dolgu ile buruna hacim vererek düzeltme prensibi üzerine kurulu bir ameliyatsız estetik revizyon uygulamasıdır. Yumuşak doku, kemik ve kıkırdak doku üzerinde çalışma imkanı veren Hyaluronik asitle yaptığımız burun dolgusu uygulamalarında; kemikteki eğrilik boşlukların doldurulması ile giderilir, burun ucundaki düşüklük burun altına dolgu ya da burun ucunun doldurulması ve şekillendirilmesi ile gerçekleştirilir.

Küçük estetik kusurların giderilmesinde kullandığımız dermal dolgu uygulamalarına en iyi örneklerden biri Hyaluronik asit burun dolgusu uygulamasıdır ve anında etki eder. Dolgu yapılır yapılmaz kusurlu görüntü ortadan kaybolur. 

Bir tür geçici dolgu uygulaması olduğu için burun dolgusu ile elde edilen estetik değişimin kalıcı olmadığını hatırlatmakta fayda var. Ayrıca burnunuzun küçülmesine dair bir beklentiniz varsa ya da estetik olarak rahatsız olduğunuz şey burnunuzun büyüklüğü ise, burun dolgusunun doğru seçenek olmadığının da altını çizmek gerekir. 

Her burun dolgusu burnu büyütecek diye bir kural yoktur fakat burnun estetik görünmesi için küçülmesi gerekiyorsa dolgu uygulaması yerine estetik burun ameliyatına başvurmak gerekir. 

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusunun ilk aşaması, hasta ile birlikte ayna karşısında yaptığımız estetik değerlendirmedir. Altın oran, dudak ve burun ucu mesafesi gibi estetik kriterler ve kişinin beklentisine göre bir burun dolgusu protokolü oluşturulur. 

Burun ucuna mı, burun sırtına mı ya da her ikisine birden mi dolgu yapılacağına bu aşamada karar verilir. Burun ucu dolgusu tek başına uygulanabilir. Kemerli burun dolgusu, burun ucunda düşüklük varsa burun ucu ya da burun kenarı dolgusu ile aynı anda yapılabilir.

Kullanılan içerik hakkında ayrıntılı bilgiyi Hyaluronik Asit içeriğimde bulabilirsiniz.

Dolgu uygulaması öncesi anestezik krem kullandığımız için burun dolgusu sırasında herhangi bir acı hissetmeniz söz konusu değildir. Peki, burun dolgusu ne kadar sürer? Estetik muayene ve anestezi de dahil olmak üzere toplamda yarım saat/ 45 dakika içinde uygulama tamamlanır. 

Burun dolgusunda kullanılan hyaluronik asit dudak ya da yanak dolgusunda kullanılan dolgu ile aynı yapıda değildir. Kemik ve kıkırdak dokuya uyum sağlayabilecek özellikleri olan bir dolgu malzemesi kullanılır. İğne ile şırınga edilen burun bölgesine özel hyaluronik asit dolgular FDA onaylı ve sertifikalı içerikler olmalıdır.

Burun Dolgusunun Avantajları 

Ameliyatsız burun estetiği elde etmemizi sağlıyor olmasıyla çok ciddi bir avantaj sunan burun dolgusu, estetik burun ameliyatıyla kıyaslanamayacak kadar düşük maliyetli bir işlemdir. Burun dolgusunun diğer birçok avantajı arasından en önemli olanları söyle sıralayabiliriz: 

 • 5-10 dakika içinde, acısız ve ağrısız bir uygulama sayesinde burnunuzun kemerinden kurtulabilir, burun ucunu kaldırabilirsiniz. 
 • Uygulama sonrası sosyal yaşamınıza ve/veya çalışma hayatınıza ara vermek zorunda kalmazsınız. 
 • Narkoz almadan, kesi ve kanama olmadan burun estetiği yaptırmış olursunuz. 
 • Estetik burun ameliyatına göre burun dolgusu fiyatları son derece düşük maliyetli işlemlerdir. 
 • Ameliyat olmaktan çekinenler, yaşı küçük olanlar ya da sağlık durumu uygun olmayanlar için burun dolgusu alternatif bir burun estetiği yöntemidir. 

Burun Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

 • Burun ucu doğuştan düşük olanlar, kaza ya da çarpma sonucu burun ucunda oluşan düşükten rahatsızlık duyanlar, estetik operasyon sonrası oluşan burun ucu düşüklüğü için yeniden ameliyat olmak istemeyenler, burun ucu dolgusu için uygun adaylardır. 
 • Burun sırtı kemerli ya da düzensiz görünen kişiler, burun dolgusundan faydalanabilir. 
 • Konuşurken burun ucunun oynamasını istemiyorsanız burun dolgusu pratik bir çözümdür. 
 • Burun dolgusu aynı zamanda estetik burun ameliyatı öncesi burun şeklinin nasıl görüneceğine dair bir tür prova olarak da kullanılmaktadır. 

Kimler Burun Dolgusu Kimler İçin Uygun Değildir?

 • Büyük burunlar için burun dolgusu uygun olmayabilir. 
 • Eğrilik, kırık gibi ileri derecede şekil bozuklukları burun dolgusu ile giderilemez. 
 • Kalıcı olarak burun estetiği yaptırmak isteyenler için burun dolgusu doğru tercih değildir.

Burun Dolgusu Zararlı Mı?

Dolgu uygulamaları genel olarak sağlığa zararlı olmayan FDA onaylı medikal estetik işlemleridir fakat dolgu malzemesine karşı kişiye özel alerjik reaksiyonlar gelişebilir ve/veya uygulama hatası nedeniyle şişlik, morarma, kızarıklık, karıncalanma, göz altında morluk gibi bazı istenmeyen durumlar gelişmesi ihtimal dahilindedir.

Burun dolgusu sonrası oluşabilecek yan etkilerin hemen hepsi birkaç günde iyileşebilecek türden geçici komplikasyonlardır. Kalıcı bir zarar ya da hasar oluşması çok düşük bir ihtimaldir. 

Burun Dolgusu Ne Kadar Kalıcı? 

Dolgunun kalıcılığı, vücudunuzun dolguya verdiği tepkiye bağlı olarak her bünyede ufak değişimler gösterir. Burun dolgusu ortalama 8 ile 16 ay arasında bir süre için kalıcıdır. İkinci uygulamadan sonra 2 yıla kadar kullanılabilir. 8 aydan kısa sürede burun dolgusunun erimesi nadiren karşılaştığımız bir durum olmakla birlikte genellikle burun dolgusu en az 1 yıl kalıcılığını korur.

Burun Dolgusu Fiyatları 

Burun dolgusu İstanbul gibi medikal estetiğin dünyadaki önemli merkezlerinden biri haline gelmiş bir şehirde, farklı kalite standartlarında hizmet veren çok sayıda estetik merkezinde, farklı fiyatlarla uygulanmaktadır.

Diğer dolgu uygulamaları için Dudak Dolgusu sayfasını inceleyin.

Burun dolgusu fiyatları, kullanılan dolgu malzemesinin kalitesine ve güzellik merkezinin/kliniğinin hizmet politikasına göre değişir. Detaylı fiyat bilgisi almak ve burun dolgusu randevusu oluşturmak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer