Burun Ucu Dolgusu ve 2023 Fiyatları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Burun Ucu Dolgusu

Burun Ucu Dolgusu Fiyatları

 

Burun ucu dolgusu, burun ucunu kaldırır ve burun sırtının daha kusursuz görünmesini sağlar. Üstelik sadece birkaç dakika süren ağrısız bir işlemle.

Ameliyatsız burun estetiği adı altında gerçekleştirilen burun ucu dolgusu, burun dolgusu uygulamasından bağımsız olarak ele alınır. Çünkü bazen sadece burun ucunda küçük bir kusur, estetik burun ameliyatı sonrası burun ucu düşmesi ya da hareketli burun ucu gibi durumlara müdahale etmek için burun ucu dolgusu yeterlidir. 

Burun ucu dolgusunun başlı başına bir dolgu uygulaması olarak değerlendirilmesinin bir diğer nedeni, burun ucu ameliyatları sonrası burun ucu düşmesi gibi vakalarda revizyon burun ameliyatı yerine kullanılmasıdır. Tekrar ameliyat olmayı gerektirmeyecek kadar küçük bozulmalar, burun ucu dolgusu ile başarılı bir şekilde kamufle edilebilir. 

Burnun anatomik ve fonksiyonel yapısı gereği, sadece burun ucunu kaldırarak burun sırtındaki kemerden kurtulmak dahi mümkün olabildiği için burun ucu dolgusu, son zamanlarda sık kullandığımız, işlevselliği ile memnun eden bir medikal estetik uygulamasıdır. 

Burun Ucu Kaldırma

Burun ucu birçok nedenle sonradan ya da doğuştan düşük olabilir. Burun ucunun aşağıya doğru eğimli olması burun sırtının da kemerli görünmesine neden olur. Çoğu durumda sadece buru ucunun kaldırılması ile gayet tatmin eden bir estetik revizyon elde mümkündür. Bu nedenle burun ucu kaldırma, daha hoş bir burun elde etmenin kestirme yoludur diyebiliriz. 

Burun ucu dolgusu ile ameliyatsız burun ucu kaldırma işlemi tam da bu yüzden popüler dolgu uygulamalarının başında gelir. 

Burun Ucu Dolgusu Nedir?

Burun ucu dolgusu alar kıkırdaklar ve/veya alar fibroz yağ dokusuna, Hyaluronik asit enjeksiyonu ile burun ucunun yeniden şekillendirilmesi ve/veya kaldırılması amacıyla uygulanan estetik dolgu prosedürüdür.

Burun Ucu Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılır?

Burun ucu dolgusu gibi son derece basit bir uygulama ile kalkık ve havalı bir buruna sahip olmak, burun ucu dolgusunu cazip kılan başlıca özelliğidir ve burun ucu deformasyonlarından kaynaklanan birçok estetik sorunun çözülmesinde başarılı sonuçlar elde etmemizi sağlar. 

Estetik dolgu sanatının püf noktası, doğru noktaya yeterli miktarda dolgu enjeksiyonudur. Burun ucu dolgusu, bize göre bu sanatın en üst noktasıdır ve milimlik müdahalelerle harikalar yaratmak mümkündür.

Peki, burun ucu dolgusu kimler için uygundur veya hangi durumlarda kullanılır: 

 

 • Ameliyatsız Burun Ucu Estetiği 

Burnundan genel olarak memnun olan ya da estetik burun ameliyatı olmak istemeyen kişilerde burun ucu dolgusu, ameliyatsız burun ucu estetiği olarak alternatif yöntemdir.

 

 • Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucu Düşmesi 

Burun kemiğinin kesildiği estetik burun ameliyatları sonrası burun ucu düşmesi sık rastlanan bir durumdur. Özellikle küçük deformitelerin telafisinde  burun ucu dolgusu hem ekonomik hem de daha zahmetsiz bir çözümdür. Bu nedenle revizyon burun ameliyatı yerine burun ucu dolgusu uygulanabilir. 

 

 • Hareketli Burun Ucu 

Konuşurken burun ucunun oynaması aslında normal ve sağlıklı bir durumdur. Estetik burun ameliyatı sonrası burun ucu hareketinin tamamen bloke edilmesi bu ameliyatlardan sonra yaşanan sıkıntılardan biridir ve yeni jenerasyon rinoplasti yaklaşımlar burun ucunun hareket kabiliyetini korumayı vaadeden estetik ameliyatlardır.  

Burun ucu dolgusu ile, konuşurken ve/veya gülerken burun ucunun aşağıya doğru çekilmesi nedeniyle oluşan biçimsel bozulmayı engelleyebiliriz. Bazı kişiler konuşurken burunlarının aşırı hareketli olmasından şikayet ederler ama burunlarının genel olarak estetik görünümünden memnundurlar. Özellikle bu gibi durumlarda burun ucu dolgusu tam aradığımız uygulamadır. 

Burun Ucu Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun ucu dolgusu öncesi estetik muayene, ayna karşısında hasta ile birlikte burun ucunun estetik değerlendirmesi, bu sürecin en önemli aşamasıdır. Hastanın temel şikayetinin net bir şekilde anlaşılması, burun ucu dolgusunda başarıyı yarı yarıya garanti altına alır diyebiliriz. 

Estetik muayenenin ardından hangi noktalara, ne miktarda enjeksiyon yapılacağı aşağı yukarı netleşmiş olur. Ardından uygulama bölgesi anestezik kremle uyuşturulur. Burun ucu hassas ve enjeksiyona duyarlı bir noktadır. Anestezi sayesinde dolgu uygulaması önemli ölçüde ağrısız ve konforlu hale gelir, gene de hafif bir sızı, gözlerde yaşarma gibi durumlar normaldir.

Burun Ucu Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Burun ucu dolgusu işlemi 15-20 dakika kadar sürer. Estetik muayene ve anestezi kreminin etki etmesi için gereken 20 dakikayı da eklediğimizde, klinikte geçirilen süre 45 dakika gibi kısa bir zaman dilimine denk gelmektedir.

Burun Ucu Dolgusu Sonrası 

Estetik burun ameliyatları ya da revizyon burun ameliyatları, hayati riski düşük fakat iyileşme süreci zahmetli operasyonlardır. Özellikle ameliyattan sonraki ilk günler ağrıya ciddi şişlikler eşlik eder. Burun ameliyatından sonra hastanın günlük hayatına dönmesi 4 gün ile 1 hafta arası zaman alır. 

Burun ucu dolgusu sonrası ağrı ya da şişlik gibi durumlar yaşanmaz, hasta günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. 

Burun Ucu Dolgusunun Avantajları; 

 • Burun ucu dolgusu dakikalar içinde kusursuz bir burun ucu elde etmemizi sağlayan son derece pratik bir uygulamadır. 
 • Burun ucu dolgusu ameliyatsız burun ucu estetiği uygulamasıdır, kısa sürede ve kesi yapılmadan gerçekleştirilir.
 • Burun ucu dolgusu sonrası iyileşme dönemlerine ihtiyaç duyulmaz, hastanın günlük hayatına ve iş yaşantısına ara vermesi gerekmez. 
 • Ufak bir anestezik krem uygulaması sonrası gerçekleştirilen burun ucu dolgusu ağrısız bir uygulamadır. 
 • İşlem sonrası morarma, şişlik, ağrı oluşmaz. 
 • Geçici dolgu ile yapılan burun ucu dolgusundan memnun kalmadığınız takdirde dilerseniz dolgu derhal eritilir, dolguyu yenilmemseniz burnunuz eski haline döner
 • Sonucun kalıcı olmaması burun ameliyatından çekinenler, burun ucunun  nasıl duracağından emin olmayanlar için büyük bir avantajdır. 
 • Burun ucu dolgusu fiyatları, estetik burun ameliyatlarına göre çok düşük bütçeli işlemlerdir. 

Burun Ucu Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Burun ucu dolgusu ortalama 12-18 ay kalıcıdır. İlk dolgu her zaman daha erken erir. İkinci dolgudan sonra kalıcılık süresi uzar ve kişi geçici dolgu kullanma deneyimi edindiği için süre ile ilgili kaygısı ortadan kalkar. Ayrıca, Hyaluronik asit dolgular her bünyede farklı şekilde çalıştığı için, burun ucu dolgusunun kalıcılık süresi kişiden kişiye ufak değişiklikler göstermektedir.

Burun Ucu Dolgusu Fiyatları 

Burun ucu dolgusu fiyatları İstanbul içinde medikal estetik hizmeti veren kliniklerin kalite ve hizmet standartlarına göre çok değişken bir fiyat aralığından seyreder. 

Dolgu uygulamalarında maliyet, kullanılan dolgu malzemesinin kalitesine ve daha da önemlisi uygulamayı yatırdığınız kliniğin mesleki başarısına ve deneyiminine bağlı olarak artar veya azalır. 

Dolgu uygulamaları genel olarak yüksek bütçeli işlemler değildir. Belli bir ortalamanın altındaki fiyatlarda ya deneyimden ya da malzeme kalitesinden ödün vermek gerekir. 

Dolayısıyla burun ucu dolgusu fiyatlarını değerlendirirken, güzelliğinizi ve sağlığını riske atmayacak şekilde seçimler yapmak daha doğru bir yaklaşım olacaktır…

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer