Whatsapp


Buz Lazer

Buz Lazer

Kadınların ortak derdi, istenmeyen tüyler ve ne yazık ki bu tüyler kurtulmak için kullanılan yöntemlerin büyük bir bölümü sadece kısa bir süre pürüzsüz, temiz bir görünüm sağlıyor, daha ay dolmadan kıllar çıkmaya başlıyor.  Atadan, anadan kalma formüller, marketlerde satılan dökücü kremler, ağda, jilet gibi çokça tercih edilen yöntemler tüylere vedalaşmak için kalıcı çözüm değil maalesef.  Hatta sadece kadınlar için değil, erkeklerin bir bölümü için de istenmeyen kıllar sorun teşkil ediyor, hatta yaşam kalitesini, konforunu düşürüyor.  Bu yazımda istenmeyen tüyler için en son teknoloji ile geliştirilmiş, kliniklerimizde güvenle uyguladığımız yeni nesil lazer epilasyon cihazlarında bahsetmek istiyorum.

 

Peki neden buz lazer sizin için bir alternatif değil?

Hala her ay düzenli olarak tüylerinizden kurtulmak için bıkmadan usanmadan uğraşıyor musunuz? Bana istenmeyen tüylerle verilen mücadele hep Don Kişot’un yel değirmenleri ile savaşını anımsatıyor. Oysa artık tüylerinizden kurtulmak için sonu olmayan mücadeleler vermekten vazgeçebilirsiniz. Bugüne kadar epilasyondan uzak durmanızın sebepleri, acılı olması, seansların uzun sürmesi ya da cihazların sizin tüylerinizi görmemesi miydi? Cevabınız “evet” ise aşağıda detaylarını okuyacağınız lazer epilasyon uygulamaları tam da sizler için.  Uygulamalara geçmeden belirtmek isterim ki, hangi lazeri tercih edeceğimiz tüylerin durumuna, cilt tonuna göre karar veriyoruz.  Yine lazer epilasyon yaptırmaya karar verirken, lütfen fiyat odaklı değil, sağlığınızı ön planda tutmanızı öneririm. Doktor gözetiminde profesyonel, hijyen kurallarına riayet edilen merkezleri tercih etmenizi, güzelliğiniz ve cildiniz için yaptıracağınız işlemleri sağlığınızdan bağımsız ele almamalısınız.

 

Buz lazer epilasyon

Soprano Ice Lazer yani buz lazer epilasyonu kısaca anlatmamız gerekseydi, “acısız, ağrısız ve konforlu” kelimeleri yeterli olurdu.

BuzLazer™ Soprano Ice, diode lazer teknolojisi ile çalışır ve istenmeyen tüylerden kurtulmak için vücutta gezdirilen başlığın uygulama anında buz tutarak acıyı, ağrıyı ortadan kaldırması prensibiyle çalışır. Buz başlıklı olmasından dolayı lazer epilasyon uygulaması sırasında cilt altı ısıtılarak kökler yakılır ve cilt buz başlıkla soğutulduğu için acı hissi en aza inmiş olur.

Buz lazer epilasyon tüm cilt tiplerinde ve tonlarında kullanılmaktadır. Özellikle koyu cilt tonuna sahip olanlar BuzLazer™ ile tüylerine veda edebilirler. Soprano Ice yazın bronzlaşmış cilde de rahatlıkla BuzLazer™ uygulanabiliyor. Ergonomik başlığı nedeniyle danışanlarımızın yüz uygulamalarında da rahatça kullanabiliyoruz, yine erkeklerde rahatsız eden kaş üstü ve kulak içi kıllarında da etkin sonuç alıyoruz.

Sadece 35 dakikada acısız, ağrısız komple vücut epilasyon seansı ile tüylerinizden kurtulurken kontrol seansına da ihtiyaç yoktur. Altı hafta ile uygulanacak altı seansla tüylerinizle kalıcı olarak vedalaşabilirsiniz. Ancak yine de belirtmek isterim ki seansların sayısı kişiden kişiye de değişkenlik gösterebilir.

Saten lazer epilasyon nedir?

Kliniklerimde danışanlarımız için kullandığımız bir başka lazer çeşidi de Saten Lazer Alexandrite lazerdir.  Yeni nesil bu lazer epilasyon konforlu ve acısızdır.  Eskiden lazer epilasyona gelmeden önce tüylerinizi ağda ile almayıp jilet uygulamanızı isterdik.  Saten lazer’de böyle bir şey gerek kalmadan, jel ve jilet uygulamadan seanslara gelebilirsiniz.  20 mm’ lik uçlu daha büyük başlıklarla uygulama yapıldığı için seansların süreleri daha kısalmış durumda.  Yine altını çizerek belirtmek istediğim bir nokta da herkesin aklında lazer epilasyon dendiğinde ortalama sekiz seans gidilir gibi bir algı var, ancak saten lazer epilasyonda 5-6 seans tüylerinizden kurtulmak için yeterli olacaktır.

 

Q switched lazer ile tüy sarartma

Tüylerle ilgili bir başka sorun da lazer epilasyon uygulamalarından sonra kalan ince tüyler. Ancak bazen kullanılan ilaçlar, hamilelik, hormonal değişimler de ince tüylenmelere sebep olabiliyor.  Bu gibi durumlarda, Q switched lazer ile tüy sarartma karşımıza bir alternatif olarak çıkıyor.  Q switched lazer uygulamasından sonra bazı tüyler dökülür, bazıları da sararır ve görünmez olurlar.  Acısız ve ağrısız bir uygulamadır, ancak uygulama sonrasında ciltte lekelerin oluşmaması için güneşten korunmak gerekir.  Her cilt tonuna rahatlıkla uygulanır ve sonuç alınır, 2-3 seansta etkin sonuç alınır.  Uygulama sonrasında cildinizi korumanız kaydıyla günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Yine belirtmek isterim ki içinde bulunduğumuz kış mevsiminde Q switched lazer uygulamasını yaptırmak için en uygun zaman.