Cilt Canlandırmada Yeni Dönem | Pervin Dinçer

Whatsapp


Cilt Canlandırmada Yeni Dönem

Cilt Canlandırmada Yeni Dönem

Cilt ile ilgili beklentiler yükseldikçe bilim adamları yepyeni uygulamalar geliştirmekte. Bu uygulamalarda çeşit çoğalırken sonuç açısından maksimum etki ve minimum sosyal hayattan uzak kalma hedef alınmaktadır.

Şimdiye kadar cildi uyarmak yenilenmesini sağlamak için birçok peeling uygulaması yapılmaktaydı, peelingler kişinin cilt problemine hassasiyetine göre bekleme süreleri tamamlanmakta neutralizer denilen ürünlerle de belli bir dakikadan sonra işlem sonlandırılmaktaydı. Türkiye’de uygulamaya başlanan yepyeni peeling uygulaması ”kolay fitik peel” ile minimum yan etki ciltte netralize gerektirmemesi, kabuklanma, tahrişin olmaması kişinin sosyal hayattan uzaklaşmaması açısından tercih edilmekte…

Uygulama, akne bakımlarında, geniş gözenek ciltte aşırı yağlanma, leke problemlerinde, kalınlaşmış canlılığını yitirmiş ciltlerde, kırışıklık problemlerinde, renk düzensizliği gibi cilt problemlerin de kullanılmaktadır… Uygulama öncesi özel ph dengeleyici köpükle cilt temizlenmekte, ardından peeling cildin problemine göre hazırlanıp bir sponch yardımı ile cilde uygulanmaktadır.

Kişinin cilt problemine uygun olan maske cilde uygulanmakta ardından streç film ile yüz kapatılmaktadır. 20 dakika sonunda streç film yüzden çıkarılıp maske hafif masajla cilde yedirilmektedir. Güneş koruyucu uygulamadan sonra mutlaka düzenli kullanılmalıdır. Uygulama haftada 1 cilt problemine göre 4-5 seans tavsiye edilmektedir.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer