Cilt Çöküklüklerinde Kök Hücre Uygulaması | Pervin Dinçer

Whatsapp


Cilt Çöküklüklerinde Kök Hücre Uygulaması

‘Kök hücreler’ dönüşebilen vücudun kökünü oluşturan hücreler demektir. İlerleyen yıllarla beraber bu hücrelerde azalmalar olur. Yağ dokusu içinde kemik iliğinden 500 kat daha fazla kök hücre var.

Yarım kilogram yağ dokusunda ise yaklaşık 200 milyon kök hücre bulunuyor. Yağ doku içinden kök hücreleri ayırmak veya zenginleştirmek de artık mümkün. Hastanın vücudundan alınan yağ dokusu, kök hücre bakımından zenginleştirdikten sonra yüze naklederek hem kırışıklıkların giderilmesi hem de cildi daha parlak ve daha gergin hale getirmek için kullanılmaya başlandı.

Göbek ve kalçadan alınan yağlar, özel bir işlemle kök hücrelerden ayrıştırılıp bir çeşit liposuction yapılıyor. Ancak yağlar çok düşük basınçlarla alınıyor. Ayrıştırma işlemini gerçekleştirdikten sonra ise seçme aşamasına geçiliyor. Son aşamada kök hücreler konsantre haline getiriliyor.

Daha sonrasında hastanın yüzündeki doğumsal veya yaşa bağlı çöküklüklerde uygulanıyor. Kök hücre uygulamaları yüzde uygulanabildiği gibi, göğüs büyütme, popo büyütme gibi uygulamalarda ve ağızda diş eti kemik kayıplarında da kullanılıyor.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer