Whatsapp

Cilt Gençleştirmede Micro İğne Dönemi

Bu hafta size ülkemizde yeni uygulanmaya başlanan microller “mucize” diye adlandırılan cilt gençleştirmesinden bahsedeceğim…

Son yıllarda şehir yaşamının ağır koşullarında yıpranan ciltlerini onarmak için, erkeklerde kadınlar kadar cilt sağlığına önem vermeye başladı. Kozmetik ürünler ve birbiri ardına geliştirilen yöntemler sıkça kullanılır oldu. Son olarak Amerika’da kullanılmaya başlanan Microller yöntemi ülkemizde de uygulanmaya başlandı. 2000 yılında Amerika’da geliştirilen Microller yöntemi 5 yıl süren deneysel çalışmaların ardından, Angelina Jolie ve Brad Pitt’in kullanımıyla yaygınlaştı. Ülkemizde bu yöntem çok daha yeni uygulanmaya başlandı….

Güneşin cildimizde oluşturduğu tahribatı bildiğimiz halde her yaz güneşlenmekten tenimizin bronzlaşmasından kendimizi alı koyamayız. Bunun sonuncunda da cildimizde oluşan problemler için koca kış denemediğimiz tedavi kalmaz. Cilt problemleriyle ilgili birçok uygulama yapılabilmektedir. Lazer uygulamaları, peelingler, dermabrazyon, mezolifting bunun gibi birçok uygulama sayabiliriz… Şimdi size anlatacağım uygulama bunların hepsini geride bırakabilecek gibi görünüyor üstelik çok zaman ve para harcamadan… Bu uygulama lazerin cilt altında yarattığı etkinin benzerini,peeling işlemlerindeki etkiyi üstelik cilde soymadan yapabilmekte.Mezolifting le yapılan vitamin uygulamaları bu sistemle de yapılabilmekte üstelik çok daha hızlı ve çok daha fazla iğne ile…

MİCROLLER İLE 10 YAŞ GENÇLEŞME…

Üzerinde micro düzeyde 192 iğne bulunan küçük silindirik bir alet olan ‘microller’, kişisel uygulama kolaylığı ve etkinliği sayesinde dermokozmetik sektörde büyük rağbet göreceğe benziyor. Özel olarak hazırlanmış bu micro iğneler, deri üzerinde micro kanallar açarak cilde uygulanan preparatların cilt altına 200 kattan fazla geçmesini sağlıyor.

Uygulamanın ardından 10 dakika içinde kapanan bu mikro kanallar aynı zamanda cilt altında bir iyileşme mekanizması oluşturarak, vücudun kendi yapıtaşlarının yeniden oluşumunu sağlıyor….

Bu uygulama yaşlı kuru cildin yenilenmesini sağlar,kolejen oluşumunu artırır,kan dolaşımını artırır,ölü hücrelerin kolayca dökülmesini sağlar, Çizgi ve kırışıklıkların, çatlaklarin, skarların, sellülitin, lekelerin ve büyük deliklerin azalmasını sağlar ,vücudun birçok bölgesinde kullanılabilir, Bu yöntem yüzlerce yıllık akupunktur teknolojisine
dayanmaktadır.Evde kullanılan cilt bakımlarının etkisinide arttırır,oluşan deliklerden aktif maddelerin cilt altına emilimi artar. Deri delikleri açıldığından kremler ve bakım ürünlerindeki aktif maddeler normalde olduğundan bu yöntemle 200 kat daha fazla emilir.

Steril küçük iğneler derinin alt tabakalarına kadar küçük Micro kanallar microtunneling açar. Bu küçük hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirerek kendi kollajenini üretmesini sağlar. Uygulama alanın büyüklüğüne bağlı olarak on dakikadan bir saate kadar sürebilir. Sonuç üç ayla dokuz ay arasında tam olarak alınır. Hasta yavaş yavaş düzelmeyi fark eder. Kontrollü çalismalarda 6-8 hafta sonra kollojende % 200 artış görülmüştür. Kollajen uyarma tedavisi; üst deriyi soymadan yakmadan yapılan (non-ablative) bir tedavidir.ışlem genellikle lokal anestezik krem uygulanması ile yapılabilir. Yüz 20- 25 dakika sürer,ışlemden sonra ağrı, bilinen bir yan etki de yoktur.

Yalnız uygulamadan hemen sonra yüzde kızarıklık oluşur, kanama ve yara yoktur. Normal temizleyicilerle temizlenir ve güneş koruyucu uygulanır. Sosyal hayattan sadece bir ögle sonu uzak kalırsınız. Ertesi gün hafif bir makyajla işe gidilebilirsiniz. Orta güçte güneş koruyucular yeterli olacaktır..

Tedavi uygun anestezi ile ağrısızdır. Çalışan kişiler çok kısa bir iyileşme süresinden sonra bir günde işe dönebilir.. Sadece deride işlem yapılmıştır. Kalıcı bir deri hasarı oluşturmaz. Güvenle istenen sonuçlar elde edilene kadar tekrarlanabilir Lazerle soyulmuş cilde de uygulanabilir. Her cilt bölgesinde uygulanabilir. Ne kadar tedaviye ihtiyaç vardır. Başlangıçta 4 tedavi sonra maksimum etki için yılda bir tekrarlanabilir.

Kök hücre extreli bakım; Microller’ la birlikte tedavinin hızlandırılabilmesi için kök hücreli ve büyüme faktörleri içeren serumlar açılan micro kanallardan sonra çok hızlı bir şekilde cilde yedirilir. Bu uygulamadan sonra cilt harika görünmekte inanılmaz parlak ve sıkı olmaktadır.

MİCROLLER EVİNİZDE

Microller tedavileriniz klinik ortamda yapıldıktan sonra sonuçların devam etmesi ve cildiniz eski kötü günlerine dönmemesi ve sürekli parlak,sıkı,lekelerden arınmış,gözenekleriniz küçülmüş şekilde olsun istenilir ise ev kullanılım modeli size minik bir eğitimden sonra temin edilebilmektedir.