Coolifting Nedir? | Coolifting Fiyatları 2023 | Pervin Dinçer

Whatsapp


Coolifting

Coolifting Fiyatları

 

Coolifting nedir sorusunu şöyle cevaplayabiliriz; Coolifting, 4 dakika gibi kısa bir sürede cildi yenileyen, ağrısız, yeni jenerasyon cilt bakımı cihazıdır.

Coolifting uygulaması yaptıranlar arasında tüm cilt tiplerine sahip, her yaştan kadın ve erkeğe rastlayabilirsiniz çünkü coolifting cilt yenileme sistemi dört mevsim, her yaşta, tüm cilt tipleri için güvenle uygulanabilen, etkili bir uygulamadır. 

Ünlüler dünyasında “yeni güzellik silahı” olarak anılmasının sebebi Coolifting Gun cihazının uygulama başlığının form olarak tabancayı andırıyor olması ve kısacık seansların ek seferde bile oldukça etkin sonuçlar veriyor olması. Özel günlerden önce hızla tazelenmek isteyenler için nokta atışı bir cilt yenileme sistemi olan Coolifting pratikliği ve konforu ile güzelliğin yeni silahı olarak adlandırılmayı hak ediyor.   

Nasıl Çalışır?

Doğallık, her geçen gün daha yoğun bir şekilde  geçerli güzellik anlayışı olmaya başladı. Gençliği, cildin canlılığını korumaya yönelik bakım sistemleri bu nedenle daha fazla tercih ediliyor. Bu duruma bir de modern zamanlarda, çalışan insanların kişisel bakım için bile ayıracak çok fazla zamanı olmadığı gerçeği eklenince, cilt bakımında mucizelerin peşine düşüyoruz. En kısa sürede, ağrısız ve acısız, sosyal yaşama ve iş hayatına ara vermeden, en etkili cilt bakımı Coolifting, işte bu arayışların sonucunda, mucize uygulama olarak karşımıza çıkıyor. 


Cildin soğuk ve karbondioksit ile uyarılması kan dolaşımı harekete geçiyor ve Coolifting uygulama tabancasının basınçlı püskürtmesi sayesinde derin dokulara kadar tesir etmesi sağlanan kokteyl serumlar, cilt altında kolajen sentezini artırarak fibroblastların kendi kendini onarmasını destekliyor. Epidermis, basınç ve soğuğun etkisiyle canlanırken, cildin alt katmanlarında harekete geçen kolajen üretimi ile yenilenme, gençleşme başlamış oluyor. 

Karbondioksitin cilt bakımında kullanılma başlanmasının tarihi yüz yıl öncesine kadar uzanmaktadır ve karbondioksite maruz kalan cildin daha fazla oksijen üretme gibi bir reaksiyon verdiği yıllar evvelinden bilinir. Coolifting uygulamasında basınçlı bir şekilde cilde püskürtülen soğuk karbondioksit (CO2) gazı, cildin normal ısısından farklı olduğu için ortaya çıkan termal ısı farkına cilt anlık bir reaksiyon verir. Bu sayede Coolifting hızlı bir canlanma yaratır. 

4 dakikada cildi canlandıran, 4-6 seans olarak planlandığı takdirde cildin ciddi anlamda yenilenmesini sağlayan Coolifting uygulamasının avantajlarını şöyle sıralayabiliriz, 

 • Zaman sorunu olan, çalışan kadın ve erkekler için 4 dakikada yapılan en kısa ve en etkili cilt bakımıdır.
 • Ağrı, acı, sızı duyulmaz.
 • Sosyal ve iş hayatına ara vermeniz gerekmez hatta bir öğlen yemeğinde uygulanabilecek kadar çalışma hayatıyla uyumlu bir cilt bakımı sistemidir.
 • Coolifting her mevsim uygulanabilir.
 • Tüm cilt tipleri, her yaştan kadın ve erkek güvenle tercih edebilir.
 • Akut etkisi iki günde maksimum ortaya çıktığı için özel günlerden önce nefis bir tazelik elde etmek isteyenler için çok uygun bir işlemdir.
 • Hiçbir yan etkisi, cilde herhangi bir zararı yoktur.
 • Uygulamadan sonra ciltte kızarıklık, yanma gibi şikayetler oluşmaz.

Coolifting Nasıl Uygulanır?

Basınçlı karbondioksit gazı uygulaması, cildin ihtiyacı olan ve derin dokuda kolajen üretimini tetikleyen besinlerle birlikte cildin tüm katmanlarda en çok gereksinim duyduğu şey olan nemi (hidrasyon / su, sıvı desteği) içeren özel serumları atomize halde cilde uygular.  Coolifting uygulamasını bir tür iğnesiz mezoterapi olarak düşünebiliriz.

Uygulama süresi, yukarıda da bahsettiğimiz gibi 4 dakikadır. Tek seans olarak tercih edilebileceği gibi cilt yenileme protokolüne uygun olarak ve kişinin cildinin ihtiyacına göre hafta 1 defa 4-6 seans şeklinde uygulanabilir. Bu şekilde cildin kendini yenilemesi en iyi şekilde sağlanmış olur.  Planlama tamamlandıktan sonra yılda 1-2 defa uygulma yaptırmak cildinizi koruma altına  alır, anti-aging bir etki elde etmenizi sağlar. 

Coolifting uygulaması sonrası cildin neler kazanacağını sıralamak gerekirse,

 • Ani lifting etkisi.
 • Pürüzsüz bir cilt.
 • İnce kırışıklıkların silinmesi. 
 • Derin kırışıklıklar ciddi anlamda hafifleme.
 • Işıltılı ve genç bir cilt.

 

Düğün, mezuniyet, önemli bir organizasyon ya da davet, yıl dönümleri, doğum günleri öncesinde Coolifting yaptırarak kendi kendinizi şımartabilirsiniz. Daha canlı görünmeye ihtiyaç duyduğunuzda, sadece 4 dakikanızı ayırarak uygulamayı yaptırabilirsiniz. Kan dolaşımının harekete geçmesi, cildinize muazzam bir rahatlama hissi verecektir.  

Dünyanın en pratik, en zahmetsiz cilt bakım ve gençleştirme sistemi olan Coolifting’in uygulama bölgeleri aşağıdaki gibidir: 

 • Tüm yüz.
 • Göz çevresi. 
 • Alın.
 • Yanaklar.
 • Dudak çevresi.
 • Boyun.
 • Dekolte.
 • El üstü.

Coolifting, birden fazla alanda uygulama yaptırmak için çok uygun bir cilt bakımıdır. Dört dakikada tüm yüze uygulama yapabilen sistem, yukarıda saydığımız tüm uygulama alanlarında en fazla 4 dakikalık seanslar  şeklinde uygulanmaktadır.  

Kombine Cilt Bakımları

Özellikle cildi soymaya yönelik bakımlarla birlikte kullanıldığında, hyaluronik asit ve diğer su bazlı serumlar sayesinde, kurumuş cildin kendi kendini yenilemesini en iyi şekilde destekler. Bu yanıyla ve kısa sürüyor olması sebebiyle  Coolifting diğer yöntemlerle kombinasyonları en başarılı sonuçları elde ettiğimiz medikal cilt bakımı sistemidir diyebiliriz. 

Yüz bölgesi cilt bakımı yöntemlerimizin tamamını Yüz Gençleştirme sayfamızda keşfedebilirsiniz.

Coolifting’i cilt bakımı rutinlerinizin arasına dahil edebilir, arada bir cildinizi tazelediğiniz daha fresh bir gün geçirmek için 4 dakikanızı ayırabilirsiniz. Sonuçlar, çok hoşunuza gidecek. 

Coolifting Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Coolifting etkili mi?
Seans sonundaki ani değişim hastaların Coolifting uygulamasını tercih etmesinin başlıca nedenidir. 6 seanslık bir protokol ile haftada bir uygulandığı takdirde çok daha etkin sonuçlar elde etmemizi sağlar. Uygulama süresinin kısalığı sizi yanıltmasın, oldukça güçlü sonuçlar elde ettiğimiz, hasta ve hekim memnuniyeti yüksek bir uygulamadır.
2. Coolifting sonuçları kalıcı mı?
Sonuçların kalıcı olması için seans sayısının en az 6 olması gerekir. Tek seanslık uygulamaların sonuçları çok uzun süreler kalıcı olmayacaktır. Kalıcı sonuçlar için dizi seanslar ve yılda birkaç defa olmak üzere tazeleme uygulaması yaptırmak harika ve kalıcı etkiler elde etmemizi sağlar.
3. Coolifting fiyatlar nedir?
Tüm yüz ya da lokal uygulama için fiyatlar değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için kliniğimizle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin.
4. Kimler Coolifting yaptırabilir?
Cildini tazelemek, aynaya baktığında canlı ve genç bir ifade görmek isteyen, tüm cilt tiplerindeki her yaştan kadın ve erkekler, Coolifting uygulaması ile görünüşünü tazeleyebilir.
Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer