Daha Güzel Diz Kapakları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Daha Güzel Diz Kapakları

Diz kapakları göz ardı edilen bölgemiz, hatta iyileştirme yapmak için belki de hiç aklınıza gelmeyen…  Yüz, dekolte, boyun ve eller derken diz kapaklarının da özellikle yaş alma, hızlı kilo alıp verme gibi sebeplerden yıprandığını, renginin değiştiğini, doku kaybı oluştuğunu söyleyebilirim. Bu haftaki dizler, diz kapakları için neler yapılarak iyileştirme yaptığımızı yazdım.

Vücudumuzun her bölgesi aslında yaş almanın beraberinde getirdiği olumsuzluklardan etkilenir. Ancak hiçbir zaman yüzümüz kadar gözümüze batmaz, rahatsız etmez, mutsuzluk yaratmaz. Ama işim güzellik olunca, görünmeyenleri de görünür hale getirip iyileştirmek için neler yapmalı yazmak istedim.  Diz kapaklarımız bizim kahrımızı en çok çeken bölgemiz olan dizlerimizin üzerindeki deri tabakası. Dizlerimiz en çok hareket eden, bazen kilolardan dolayı fazla ağırlığı çeken, çok yıpranan ve bazen çok erken yaşlarda “imdat” sinyali veren. Bu gelen imdat çığlıklarına doktorlar artık gelişen tıpla çare oluyorlar.

Biz de görsel olarak aşırı hareket etmekten kaynaklanan elastikiyet kaybına, hızlı kilo alıp vermekten dolayı gelişen sarkmalara (özellikle diz kapağının üzerinde oluşan hindi boynu görüntüsü) yaş alma ile birlikte kolajen ve hyaluronik asit kaybına bağlı olarak buruşuk, kuru, katlı görünümüne farklı uygulamalarla iyileştirmeler yapıyoruz. Bununla birlikte sadece yaş almak değil bazen çok genç danışanların genetik ve yapısal olarak çok kuru, doku kaybı oluşmuş, renk değişimi meydana gelmiş diz kapaklarında da görsel olarak iyileştirmeler yapıyoruz. Kliniklerime mutsuz gelen, etek ya da şort giymekten bu sebeplerden dolayı vazgeçmiş danışanlarımın yüzlerini güldürmek, onların memnun gittiğini görmek beni de çok mutlu ediyor.

 

DİZ KAPAKLARI İÇİN NELER YAPIYORUZ?

Hyaluronik asit ve Somon DNA Aşısı

Diz kapaklarında kolajen ve hyaluronik kaybından oluşan kuruluk, renk değişimleri, kırışıklıklar, nemsizlik gibi sorunlara Somon balığının DNA’larından elde edilen nükleotidlerden geliştirilen SOMON DNA Aşısı ve Hyaluronik Asit uygulamaları bir arada yapılarak, öncelikle bölgedeki hücrelerin tekrar su tutma kapasitelerini arttırmak için dermis hücrelerinin zarları iyileştirilir. Böylece dermiş hücrelerinin nem tutma kapasitesi arttırılır. İkinci etapta yapılan Hyaluronik Asit uygulaması da dermisin tekrar nem tutmasını sağlar. Su içtikçe bölgedeki hücreler aydınlanır, canlanır ve görünümünde gözle görülür değişim yaşanır. Bu uygulama kür halinde 6-8 seans olarak yapılır.

Forma Plus

Hem diz kapağında hem de diz kapağının üzerinde kolajen kaybı, kilo alıp vermeye bağlı gelişen sarkmalar, sıkılık kayıplarında gelişmiş odaklanmış radyofrekans enerjisi ile çalışan Forma Plus, cildin alt tabakalarındaki kolajen lifleri kontrollü bir şekilde ısıtılarak kolajen üretiminin artması sağlanır. 6-8 seans olarak uygulanan Forma Plus’tan sonra cilt sıkılaşır, tazelenir. Özellikle diz kapaklarının üzerinde oluşan sarkmalar, hindi boynu görünüm iyileştirilir.

Dolgu uygulamaları

Dizlerdeki en büyük sorunlardan biri derinin altında meydana gelen doku kaybı. Doku kaybı ile birlikte diz üzerindeki görünümde de bozulmalar, çukurlaşmalar oluşur. Dolgu uygulamaları ile derinin altında yağ doku kaybı oluşan çukurluklar doldurularak görüntü iyileştirilir. Bu uygulamada bölgeye yapısı ve kalıcılığı farklı, özel dolgular seçilir.

Fractora

Fractora da odaklı bir radyofrekans uygulamasıdır. Bu uygulamada, cilt katmanlarına kontrollü enerji gönderilir ve kişiselleştirilmiş fraksiyonel enerji ile diz bölgesindeki kırışıklık, elastikiyet kaybı, sarkma, renk değişimlerinin iyileştirilmesi hedeflenir. Fractora’da radyofrekans ile cildin alt katmanlarında oluşturulan kontrollü tahribatın iyileşme sürecini hızlandırmak ve maksimum etki almak için PRP, Somon DNA ile birlikte uygulanabilir. Uygun görülen seans 4-6 arasındadır.  Uygulama 7-10 gün aralıklarla yapılır ve ağrısızdır.

 

 

 

 

 

 

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer