Dekolte Bölgesi İçin Medikal Estetik Uygulamalar | Pervin Dinçer

Whatsapp


Dekolte Bölgesi İçin Medikal Estetik Uygulamalar

Dekolte Estetiği, Dekolte Sıkılaştırma

 
Bakım yaparken dekolteyi genelde ihmal ederiz. Dekolte sıkılaştırma uygulamaları sayesinde gergin, genç ve ışıltılı bir dekolte estetiği yakalamak mümkün.

Kadınlarda dekolte bölgesi özel ilgi ister çünkü yukarda tüm yüz kasları ve deri ile bağlantılıdır, aşağıda ise  göğüslerin ağırlığına ve yer çekimine maruz kalır. Dekolte bölgesine bakım yapmak, bu bölgeyi düzenli olarak nemlendirmek bu sebeple çok önemlidir. Özellikle yazın, güneş ışınlarına karşı korumaya alınmadığı için kuruyan dekolte bölgesi, kırışmaya ve cildin yukarı doğru bozulmasına neden olur. 

Dekolte Bölgesi Kırışıklıkları, Yaşınızı Ele Veriyor

Eskiden, özellikle ünlülerin gerçek cilt yaşını anlamak için dekolte bölgesine bakılırdı. Yüzü gergin ve daha genç göründüğü halde dekolte bölgesindeki kırışıklıklar nedeniyle gerçek yaşı ya da gerçek cilt yaşı, kendini belli ederdi. Çünkü elleri ve dekolte bölgesini gençleştirmek bir zamanlar daha zordu. 

Yaş ilerledikçe azalan kolajen üretimine ek olarak göğüslerin ağır yükünü çeken dekolte bölgesi, düzenli bakım yapılmadığında, kolayca sarkabilir, kırışmaya meyillidir. Kışın kapalı yazın ise genellikle fazlasıyla güneşe maruz kalır. Kemik üzeri bir doku olması sebebiyle hassas bir yapıya sahiptir. 

Dekolte bölgesinden boyuna, oradan tüm yüze doğru uzanan cilt dokusunun en iyi şekilde nemlendirilmesi,  yaşlanma karşıtı koruma açısından son derece önemlidir. Anti-aging cilt bakımı uygulamalarına dekolte bölgesini dahil edilmediği takdirde, yüz ne kadar genç görünürse görünsün, dekolte bölgesindeki kırışıklıklar yaşınızı ele verecektir. 

Dekolte Bölgesi Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Medikal estetik teknolojisi günümüzde mucizeler yaratıyor diyebiliriz. Cildi 10 yaşa kadar  gençleştirebilen medikal estetik uygulamalar çoğu zaman tek seansta etkili oluyor ve dokulara zarar vermeden, yüz ifadesinin ve cildin en doğal halini koruyarak sıkılaşmasını, gençleşmesini sağlıyor.

Cilt gençleştirme ve sıkılaştırmada kullandığımız son derece etkili birçok farklı teknoloji sayesinde dekolteyi kolayca gençleştirmek mümkün. Fakat her zaman söylediğimiz gibi, önemli olan cildin gençliğini, sağlığını uzun süreler koruyabilmektir. Bu yüzden de öncelikle dekolte bölgesinde kırışıklık oluşmasını önlemek için nelere dikkat etmeliyiz, ne yapmalıyız sorunu cevaplayalım.  

Gergin ve Genç Bir Dekolteye Sahip Olmanın 5 Püf Noktası

1) Güneş ışınlarına karşı dekoltenizi koruyun.

Cildinizi güneşin altında bir yaprak gibi düşünebilirsiniz. Nemini hızlıca kaybettiğinde dolgunluğunu, esnekliğini yitirip, kuruyacaktır. Kuruyan cilt katmanları solar, sarkar, gevşer ve kırışmaya başlar. 

Yaşlanma karşıtı korumanın ilk ve en önemli ayağı cildi UV ışınlarına karşı korumak ve nemli kalmasını sağlamaktır. Özellikle yazın, dekolte bölgesi ihmal edilir. Güneş kreminizi dekolte bölgesine de uygulayın. Gerekli oldukça gün içinde kremi tazeleyin. Dekolte bölgesini direk güneşe maruz bırakmayın. 

2) Kolajen desteği ile dekolte bölgesini güçlendirin. 

Cildin elastikiyetini kaybetmesinin nedeni kolajen hücrelerinin yaş ilerledikçe eskisi kadar üretilemiyor olmasıdır. Bağ dokuda kolajen hücresi azaldıkça elastin sentezi de azalır buna bağlı olarak fibroblastlar gevşer, zayıflar ve cilt sarkmaya başlar. 

Otuzlu yaşlardan sonra kolajen desteği kullanmak, kolajen üretimini tetikleyen bakımlardan faydalanmak ve egzersiz yapmak, dekolte bölgesinin güçlenmesine ciddi anlamda katkı sağlayacaktır.  

3) Düzenli cilt bakımı yaptırın.

Profesyoneller cilt bakımına komplike bir bakış açısı ile yaklaştıkları için, profesyonel cilt bakımı ile dekolte ve boyun bölgesini yaşlanma etkilerine karşı korumak mümkündür. Ayda bir düzenli olarak yapılan medikal cilt bakımı ile dekolte bölgesini koruma altına alabilirsiniz.

Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi için Medikal Cilt Bakımı sayfamızı ziyaret ediniz.

4) Retinol, antioksidanlar, vitamin ve mineraller kullanın.  

Bedenimizi beslediğimiz gibi cildimizi de kaliteli içeriklerle beslememiz gerekir. A,C,E gibi temel vitaminlerin saf formları, antioksidanlar, asitler, mineraller dekolte bölgesini güçlü tutmak için etkili cilt besinleridir. 

5) Nemlendiricinizi dekolte bölgesine kadar uygulayın.

Nemlendirici serum, kırışıklık karşıtı krem, Hyaluronik asit gibi birçok etkili ürün kullanıyoruz fakat  sadece yüzümüze belki en fazla boynumuza kadar uyguluyoruz ki bu dekolte gölgesinin kırışmasına, kurumasına neden olan en yaygın sebeplerden biri. En azından banyodan sonra tüm vücutla birlikte dekolte bölgesini yoğun bir şekilde nemlendirmeye özen gösterin. Etkisini kısa sürede göreceğinize emin olabilirsiniz.  

Bu basit püf noktaları sayesinde dekolte bölgesinde kırışıklık oluşmasının önüne geçmek mümkün. Peki ya var olan kırışıklıklardan nasıl kurtulabiliriz?

Dekolte Gençleştirmede Kullanılan En İyi Medikal Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Kolajen üretimini tetikleyen medikal estetik uygulamaları, dekolte bölgesi kırışıklıklarının giderilmesinde son derece etkilidir. Radyofrekans, ultrason, ses dalgaları gibi çeşitli enerjilerin kullanıldığı cihazlı uygulamalar, lazer teknolojileri ile birleştirilmiş iğneli sistemler ve Somon DNA, H100, gençlik aşısı, nem aşısı gibi mezoterapi uygulamaları alternatifler dekolte germe uygulamalarıdır.

Kişinin yaşına ve dekolte bölgesindeki sarkmanın şiddetine bağlı olarak hangi yöntemin uygun olduğu uzman estetisyenler tarafından belirlenir. Gerekirse, farklı yöntemlerin bir arada kullanıldığı kombine protokoller hazırlanabilir.   

Altın İğne ile Dekolte Germe

Altın iğne, kolajen üretimini tetikleyen en etkili medikal estetik uygulamalarından biridir, dekolte bölgesinde kolaylıkla uygulanır ve gayet memnun kalınan sonuçlar elde etmemizi sağlar. 

Tedaviyi Altın İğne sayfamızda ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Altın iğne uygulamasında radyofrekans enerjileri, altın iğneler aralığıyla bağ dokuya iletilir ve kolajen üretimini tetiklemek üzere derin dokularda kontrollü hasar oluşturulur. Cilt alt katmanlarından itibaren yenilenmeye, sıkılaşmaya başlar. 

Exilis Elite ile Dekolte Germe 

Exilis Elite, ameliyatsız yüz germe uygulaması olarak tüm dünyada bilinen, popüler bir cihazlı cilt gençleştirme sistemidir. Ultrason ve radyofrekans enerjilerinin tek bir cihazda bir araya getirildiği, bir başka kombine medikal estetik sistemidir. Dekolte germe tedavisinden harikalar yaratır desek yeridir. 

Ameliyatsız Yüz Germe sayfamızda daha fazlasını keşfedin.

Kırışıklıkları giderir, cildi sıkılaştırır, lifting etkisi ile ışıl ışıl parlayan bir tene kavuşmanızı sağlar. Saten Germe olarak da bilinir. Uygulamalar tamamlandıktan sonra cilt saten gibi yumuşak ve ışıltılı görünür. 

HIFU Fokus Ultrason ile Dekolte Germe 

HIFU yani High Intensity Focused Ultrasound, yüksek yoğunluklu odaklı ses dalgaları anlamına gelir. Derin dokularda sınırlı hasar yaratarak, cildin kolajen üretmesini sağlamak suretiyle doğal bir kendi kendini yenileme süreci başlatan Fokus Ultrason (HIFU), bu etkiyi yaratabilmek için yüksek yoğunluklu ses dalgalarından faydalanır. 

HIFU, tek seansta ameliyatsız yüz germe işlemi olarak bilinir. Dekolte bölgesinde de tek seans genellikle yeterli olur fakat ileri derecede kırışıklık ve sarkma söz konusu ise işlem tekrar edilebilir. 

HIFU sayesinde dekolte bölgesinde kırışıklık ya da sarkmaları dert etmenize gerek yok. İlk seansın ardından, yoğun olarak kolajen üretimine başlayan cilt bir ay içinde gözle görülür ölçüde gençleşmiş olur. Sıkılaşmak 3-6 ay daha devam eder. Fokus Ultrasound ile dekolte sıkılaştırma sonuçları uzun süre kalıcıdır. 

CO2 Fraksiyonel Lazer ile Dekolte Germe 

Fraksiyonel lazer teknolojisi bir başka çok etkili medikal cilt bakımı sistemidir ve dekolte gençleştirmede, kolajen üretimini tetiklediği için sıklıkla kullanılan yöntemlerin başında gelir. 

Özellikle kırışıklıklar üzerinde etkilidir. Dekolte bölgesinde göğüs arasındaki kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır. Soyarak cildi yenileme işlemi olduğu için yaz güneşi gelmeden birkaç ay önce uygulamakta fayda var. 

Somon DNA ile Dekolte Germe 

Somon DNA  kozmetik sektöründe uzun yıllardır farklı formlarda kullanılan etkili birkaç içerikten biridir. Somon balıkları soğuk denizlerin derinlerinde yüzen güçlü hayvanlardır ve DNA’ları insan DNA’sı ile uyumludur. 

Hyaluronic asitle bir araya getirilmiş Somon DNA, hücre yenilenmesini sağlar ve cildi gençleştirir. Dekolte bölgesinde sıklıkla kullanılan mezoterapi uygulamalarından biridir. 

Nem Aşısı ile Dekolte Germe 

Nemsiz kalması, dekolte bölgesinde yaşlanmanın başlıca sebeplerinden biridir. Özellikle güneşe maruz kaldığı yaz boyunca kuruduğu, kırıştığını fark etmeyiz. 

Nem aşısı, dekolte bölgesini derinlemesine nemlendirerek kırışıklıkların açılmasını sağlar ve yeni kırışıklık oluşmasının önüne geçer. Dekolte germe ve gençleştirme için her mevsim kullanılabilir. Anti- aging koruma sağlar. 

H100 ile Dekolte Germe 

Cildin ihtiyacı olan tüm vitamin ve minerallerin saf hyaluronik asit ile kokteyl edildiği H100 aşısının en çok kullanıldığı alanlardan biri dekolte bölgesidir. Güçlü ve zengin içeriği sayesinde cildi doyasıya nemlendirir, ihtiyacı olan tüm vitamin ve minerallerle beslenen cilt elastikiyetini yeniden kazanır ve sıkılaşır. 

Gençlik Aşısı ile Dekolte Germe 

Saf hyaluronik asit ile cildi dolgunlaştıran, gençleştiren ve sıkılaştıran gençlik aşısı sayesinde dekolte kırışıklıklarına kolayca veda edebilirsiniz. Uygulama sonrası derin dokularda başlayan hücre yenilenmesi sayesinde kısa süre sonra dekolte bölgesi gerilmeye başlar ve ipeksi bir görünüm kazanır. 

Hangi dekolte gençleştirme uygulaması tercih ederseniz edin, dekoltenizi düzenli olarak nemlendirmeyi ve yazın güneş kremini dekolte bölgesine bolca uygulamayı ihmal etmeyin. 

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer