Whatsapp


Doğal Gençleşme Yöntemi Mezobotoks

Kim Kardashian, Madonna ve Kylie Minogue gibi Dünya Starlarının Seçimi Doğal Gençleşme Yöntemi Mezobotoks
Dünya starlarının kırmızı halılar üstünde salınırken gözlerimizi kamaştıran görüntülerinin en etkileyici noktası ciltleri. Ciltleri ışıldamasaydı kostümleri ve yürüyüşleri de daha az anlam ifade ederdi elbette. Şüphesiz ki hepimiz sağlıklı, parlak, gergin bir cilde sahip olmak isteriz. Bu beklentilere cevap verebilmek için medikal estetik sektöründe sürekli yeni uygulamalar geliştirilmekte. Bu uygulamalardan biri ve son zamanlarda yıldızı en çok parlayanı da yurt dışı yayınlarda da Kim Kardashian, Madonna ve Kylie Minogue gibi ünlülerin güzellik sırlarından biri olduğu söylenilen Mezobotoks uygulaması.

Mezobotoks, cildin yeniden yapılanma sürecini harekete geçiren, nem, dolgunluk, renk ve ışık vererek cildi daha canlı ve genç bir görünüme kavuşturan bir formül. Yaşlanmanın ciltte yarattığı etkilerle savaşan yöntemlerden biri olan mezobotoksla, kısa süreli uygulamalarda uzun vadeli sonuçlar almak mümkün olabiliyor ki bu da bu savaşın ne denli başarılı geçtiğinin kanıtı olsa gerek.

Botoks, ‘botulinum’ toksin adı verilen bakteriden elde edilen tıbbi bir ilaçtır. Kırışıklıklardan kurtulmak için tercih edilen, yoğun ilgi gören yaygın bir yöntem. Mezoterapi ise deriyi ve hemen altındaki yağ dokusunu besleyen, destekleyen bir cilt tedavi çeşidi olarak tanımlanıyor. Bu iki etkili yöntemin güçlerini birleştirmesiyle ortaya çıkan Mezobotoks yöntemi, cildin nem dengesini güçlendirmek, yapısını düzeltmek ve esnekliğini arttırmak amacıyla kullanılıyor. Tüm yüze uygulanabilen mezobotoks, klasik botoks uygulamalarındaki gibi kasa uygulanmadığı için donuk, mimiklerin azaldığı bir yüz ifadesi oluşturmadığı için kişiyi tedirgin etmeyen bir uygulama olarak ön plana çıkıyor. Yurt dışında bu uygulamaya ‘sanatçı botox’u da denilmekte. Geçirdiği operasyonların bilinmesinden rahatsız olan ya da hayatlarını kazandıkları kariyerlerinin en önemli serveti olan mimiklerini kaybetmek istemeyen ünlülerin öncelikli tercihi Mezobotoks. Doğal bir görünüm verdiği için sanatçılardan yoğun ilgi gören bu yöntem, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla yayılıyor. En etkili olduğu bölgeler ise yanaklar, özellikle yüz ovalindeki sarkmalar, boyun ve dekoltedir. Mezobotoks’ta düşük doz botoks ve cilt gençleştirici serum enjeksiyonu birlikte kullanıldığından cildin nem kapasitesi artmakta, tamir mekanizması aktive olarak cildin parlaması, sarkıklıkların toparlanması, ince çizgilerin açılması, çene ovalinin netleşmesi, gözeneklerin küçültülebilmesi hedef alınmakta ve uygulama sonrası sağlıklı sonuçlar elde edilmekte. Mezobotoks uygulamasında ;

– İşlem öncesi cilt, lokal anestezi kremiyle uyuşturulmakta, ardından hazırlanan kokteyl karışımı makineye yerleştirilmekte ve göz seğirmesi kadar hızlı çalışan enjeksiyon sistemiyle bütün ürün problemli bölgelere uygulanmaktadır.

– Mezobotoks’ta ilk uygulamada düşük doz kullanılır, 15’inci gün yapılan kontrolde gerekli olursa ek doz ile tedavi tamamlanır. Sonuçlar ise ilk gün görülmeye başlanır. Üçüncü gün aydınlanma etkisi, 15 gün sonra toparlama, sıkılaşma, yüzde netlik olarak beklenilen sonuca ulaşılır.

– Uygulama süresi 30-40 dakikadır.

– Uygulama sonrası geçici kızarıklık, çok nadir morluk görülebilir. Bu durumda kişi makyajını yapabilir ve sosyal hayatına devam edebilir.

– Etkisi 3-12 ay arası sürer. Sonuçlar kişinin cilt problemine ve yaşa bağlı olarak değişebilir.

– İşlem sonrası cryo elektroporasyon sistemi uygulanır,böylelikle ürün etkileşimi artırılır ve cilt sakinleştirilir.

Bilimsel gelişmeler bize kendimizi tepeden tırnağa yenileme imkanı sunuyor. Mucize saydığımız şeyler artık hiç de uzak değil. Fakat önemli olan isteklerimize ve sorunlarımıza en uygun yöntemi bulmak ve doğru uzman eşliğinde bu şaşırtıcı ve mutlu edici sürece girmek. Ve son yılların yükselen trendi ise değişirken doğal kalmak. Mezobotox sayesinde dünya starları gibi doğallığımızı koruyarak gençleşmek mümkün, daha ne olsun!…