Doğum Sonrası Ameliyatsız Anne Estetiği | Pervin Dinçer

Whatsapp


Doğum Sonrası Ameliyatsız Anne Estetiği

Gebelik Sonrası Medikal Bakım

Ameliyatsız anne estetiği, hamilelikte alınan kilolardan, doğum sonrası oluşan vücut sarkmaları ve çatlaklardan kurtulmanın ağrısız acısız alternatif yolu.

Annelik muhteşem bir duygudur ve birçok kadın, bebeğini kucağına aldıktan sonra yaşadığı duyguların, gebelik ve doğum sırasında yaşanan tüm sıkıntılara fazlasıyla değdiğini ifade eder. Tecrübe etmek isteyen her kadın için hamilelik dönemi çok özel bir değişim ve dönüşüm sürecidir. Doğum ise kadını bir mucizenin esas unsurlarından biri haline getirir. Anneler, doğum sırasında bir mucizeye tanıklık ederler ve bu mucize bilakis onların bedenlerinden gerçekleşir.

Fakat bu mucizenin kadın bedeni açısından bir bedeli vardır; doğum çatlakları, doğum sonrası karın sarkması, gebelikte alınan kilo, doğum sonrası iç bacak sarkması gibi…

Lohusa dönemi ile birleşen bu fiziksel deformasyon kimi zaman olumsuz bir ruh haline neden olabilir. Bu son derece normal ve yaygın bir durumdur. Doğumdan sonra birçok kadın bedeninin eski haline dönmesini arzu eder. Bu noktada önemli olan aceleci davranmamaktır. Beden, tam da gebelik döneminde olduğu gibi yavaş yavaş deforme olur ve doğru şekilde desteklendiği takdirde yavaş yavaş eski haline dönecektir.

Ameliyatsız Anne Estetiği Nedir?

Doğum sonrası ameliyatsız anne estetiği; gebelik ve doğum sonrası oluşan deformasyonların tedavisinde, bıçak altına yatmak istemeyen ya da ikinci gebeliği planlayan anneler için vücut sıkılaştırma, bölgesel zayıflama ve çatlak tedavisi kombinasyonlarından oluşan medikal estetik uygulamalarını kapsar.

Çok ileri derecedeki doğum sonrası karın sarkmaları için estetik operasyon kaçınılmaz olabilir. Bu gibi ekstrem sarkmalar maalesef estetik cerrahinin konusudur.

Fakat gelişen medikal estetik teknolojisi sayesinde gebelik ve doğum sonrası oluşan deformasyonların tedavisinde son derece memnun kalınan neticeler elde etmek mümkündür, üstelik bıçak altına yatmadan.

Spor ve diyet ile desteklendiği taktirde çok daha kısa sürede etki eden ameliyatsız anne estetiği uygulamaları, kişiye özel oluşturulan protokol dahilinde aynı anda farklı tedaviler ya da sıralı kombinasyonlar şeklinde, kişiye özel olarak uygulanır.

Bedenin kendi kendini iyileştirme mekanizmalarını harekete geçiren medikal estetik cihazları, doğum sonrası doğal bir iyileşme süreci yaratmamızı destekler. Aşırı kilo alınmamış gebeliklerden sonra yaşı çok iler olmayan anneler, ameliyatsız anne estetiği uygulamaları ile eski formuna çok yakın bir fiziksel görüntüye kavuşabilir.

Ameliyatsız Anne Estetiği Uygulamalarının Avantajları 

Anne, bakım veren kişidir. Ameliyatsız anne estetiği uygulamalarının anneler açısından en büyük avantajı, bebeğin bakımına ara vermek gibi en büyük zorluğu ortadan kaldırıyor olmasıdır.

Doğum sonrası karın germe protokolü uygulanırken bebeğinizin bakımı ile kim ilgilenecek diye endişelenmeniz gerekmez.

 • Anne estetiği cerrahisi için doğumdan sonra en az 1 yıl beklemek gerekir ki bu süre çoğu zaman daha da uzar. Ameliyatsız uygulamalara, emzirme dönemi tamamlandıktan hemen sonra başlayabilirsiniz.
 • Tekrar gebelik düşünenler için ameliyatsız anne estetiği ideal yöntemdir. Cerrahi operasyondan sonra yeniden gebe kalmak için 3 ile 5 yıl arasında bir süre geçmesi önerilir.
 • Anne estetiği öncesi kilo vermiş ve ideal kilonuza dönmüş olmalısınız.  Ameliyatsız anne estetiği kapsamında kullandığımız bölgesel zayıflama ve bölgesel sıkılaşma uygulamaları, diyet planıyla birlikte çok daha iyi etki eder. Kilo vermenizi destekler ve zayıflarken n aynı anda sıkılaşmanızı sağlar.
 • Ameliyatsız anne estetiği protokolü fiyatları anne estetiği ameliyatı ile kıyaslanamayacak kadar düşük bütçeli işlemlerdir.
 • Ameliyatsız uygulamaların en büyük avantajı kesi olmamasıdır. Deride travmaya neden olmaz. Yara iyileşme dönemlerine gereksinim duyulmaz.
 • Cerrahi operasyon olmadığı için herhangi bir komplikasyon riski taşımaz, yan etki söz konusu değildir

Doğum Sonrası Vücut Sıkılaştırma 

Doğum sonrası gebelikte alınan kilo verildiği halde bedenin eskisi gibi görünmesinin sebebi cildin sarkmış olmasıdır. Deri esneyebilmek için yağlanır. Bağ dokunun gebelik boyunca bedenin tamamında esnemek zorunda olduğunu unutmamalıyız. Zaten çatlaklar da bu yüzden meydana gelir.

Vücut uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgiyi Vücut Sıkılaştırma sayfasında bulabilirsiniz.

Anne estetiğinde amacımız vücudun tamamında ya da bazı bölgelerinde lokal olarak sıkılaşma sağlamaktır çünkü ince ve biçimli görünmek için esas olan sıkılaşmadır. Vücut sıkılaştırma uygulamaları bu noktada doğum sonrası annelerin en büyük yardımcısıdır. Gebelik ve doğum sonrası vücut sıkılaştırma uygulamaları nelerdir, hangi bölgelerde nasıl uygulanır, daha yakından inceleyelim:

1) Doğum Sonrası Karın Sıkılaştırma:

Doğum sonrası karında sarkma, anne estetiğinin ana konudur. Bebeğin anne karnında büyümesine paralel olarak karın genişler ve karın kasları bu genişlemeye izin verecek şekilde bir parantez gibi açılır. Deri çatlar ve esner.

Exilis Elite, Forma Plus, AWT (Akustik Şok Dalga Terapisi) doğum sonrası karın sıkılaştırmada kullandığımız en etkili vücut sıkılaştırma uygulamalarıdır.

Karın bölgesi için uygun uygulamalar için Karın Sıkılaştırma bölümünü ziyaret ediniz.

2) Doğum Sonrası İç Bacak Sıkılaştırma:

Genellikle normal doğum sonrası daha çok gözlemlendiği söylense de sezaryenle doğum yapan birçok kadının da iç bacakta gevşeme şikâyeti olduğunu biliyoruz. Bunun nedeni siz sezaryen doğuma karar vermiş olsanız bile bedenin kendini normal doğuma hazırlama doğal refleksidir.

İç bacak bölgesi kadınlarda bu yüzden daha yağlıdır ve daha kolay sarkar. Bacak sıkılaştırma uygulamalarının tamamı sayesinde doğum sonrası iç bacak sarkmaları ile mücadele edebiliriz.

3) Doğum Sonrası Kol ve Sırt Bölgesi Sıkılaştırma:

Memelerle, alt kol ve sırtın devamındaki kas ve yağ dokusu ile bağlantılıdır. Gebelik, doğum ve emzirme dönemi bu bölgelerde yağlanmaya ve sonrasında sarkmalara neden olabilir.

Doğum sonrası kol sarkması, kol altından memeye doğru yarasa görüntüsü, emzirme dönemi sonrası birçok kadının yaşadığı problemlerden biridir. Böyle bir şikâyeti olan anneler, kol sıkılaştırma uygulamalarından faydalanabilir, daha sıkı kollara kavuşabilirler.

Doğum Sonrası Bölgesel Zayıflama 

Bölgesel kilonun en yaygın nedenlerinden biri hamileliktir. Gebelik döneminde alınan ve sonrasında bir türlü verilemeyen yerleşik yağlar özellikle göbek, basen ve simit bölgesinde toplanır.

Doğum sonrası bölgesel zayıflama protokolü, bu inatçı yağlardan kurtulmanızı ve bölgesel incelme elde etmemizi sağlayan uygulamaları içerir.

 • Soğuk Lipoliz
 • EM Slim
 • AWT
 • Forma Plus

 

Doğum sonrası bölgesel zayıflamada harika sonuçlar yaratan ve doğum sonrası annelerin arzu ettikleri gibi görünmesini destekleyen son derece etkili bölgesel zayıflama cihaz ve yöntemleridir.

Bölgesel zayıflamaya dair son uygulamaları Bölgesel Zayıflama sayfamda keşfedin.

Doğum Sonrası Çatlak Tedavisi 

Gebelik boyunca başta karın olmak üzere bütün beden büyür. Karnın büyümesi bebeğin büyümesi ve gebeliğin adım adım ilerlemesi anlamına geldiği için annelerde büyük bir heyecan yaratır fakat karın kaslarını iterek yerini genişleten bebek aynı zamanda karında çatlaklar oluşturur.

Hamileliğin en büyük tahribatı karın bölgesindeki deride meydana gelir. Doğum sonrası çatlak tedavileri, annelerin karnındaki bu izleri iyileştirmeyi hedefler. Peki doğum sonrası çatlak tedavisinde kullanılan en etkili çatlak tedavileri hangileridir:

 • Altın İğne
 • Fraksiyonel CO2 Lazer
 • Mezoterapi

 

Size en uygun doğum sonrası ameliyatsız anne estetiği protokolünü oluşturmamız için lütfen randevu oluşturunuz.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer