Dönüş Yolu Sancılı Olmasın | Pervin Dinçer

Whatsapp


Dönüş Yolu Sancılı Olmasın

Dönüş Yolu Sancılı Olmasın

Ağustos ayı sıcakları devam etse de bazılarımız tatili bitirip şehir trafiğine, kalabalığına, kargaşasına geri dönmeye hazırlanıyor.

Bir süre önce tatil için hevesle hazırlanan bavullar tatilin verdiği rahatlığın ardından istemeye istemeye yeniden hazırlanıyor. Ama tek bir farkla. Aynı valizler bu kez dönüş yolunda…

Tatil ruhunuzu son derece olumlu bir kıvama sokup eve dönmeden sizi bulutların üzerine çıkarıp mutlu mesut etti şüphesiz. Daha tatile gitmeden saç ve cilt bakımları yapıldı, tatil boyunca güneşten korunmak için güneş koruyucu kremler sürüldü. Peki ya tatil boyunca ihmal edilen cilt ve saç bakımı bizi nasıl etkiledi hiç düşündünüz mü? Müdahaleye ihtiyaç duyan vücut tatilden tepeden tırnağa hasar aldı. Nasıl mı?

Gitmeden önce özenle saç bakımı yaptırmanıza rağmen sıcak havanın tek kurtarıcı olan denize ya da havuza atladığınız anda saçınız özgünü kaybetmeye başlıyor. Güneş, deniz, kum, klorürlü havuz suyu saçları nemini çekiyor ve saçlar kuruyor. Dolayısıyla da yaz aylarında saçın nemi konusunda ekstra hassasiyet göstermek gerekiyor. Aksi takdirde mat, şekillenmeyen ve karışan saçlarla baş etmek zorunda kalıyoruz. Nemi sağlamak için sprey şeklindeki nemlendirici bakım ürünlerinden önerebilirim. Ayrıca saçlarınızı yıkarken de arındırıcı şampuanlar tercih etmeniz yararlı olacaktır.

Yazın sıcağı ya da havuzun kloru sadece saçı değil cildi de vuruyor. Güneş lekeleri, yaz aylarında özellikle yüksek derece sıcaklarda ciltte daha çok oluşuyor. Ciltte oluşan güneş lekeleri, kızarıklar ya da aşırı güneşlenmeden kaynaklanan yanıklara acil müdahale edilmeli. Eğer müdahale edilmezse ciltte bir takım sorunlar kendini gösterebiliyor. Güneş lekelerine karşı maske tonikler önerebilir, daha iyi sonuçlar için uzman ellere başvurmasını tavsiye edebilirim. Başvuracağınız uzman size en uygun uygulamayı seçerek güneş lekelerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca güneş cildin sarkmasına da neden oluyor ne yazık ki. Bunun için yapılacak şey cildinize uygun uygulamalar seçen bir uzmana başvurmak. Yapılacak uygulamalarla cildiniz kısa sürede toparlanacak ve güneşin neden olduğu sarkma ortadan kalkacaktır. Elbette vücudun daha iyi toparlanması için egzersizleri ihmal etmemeniz gerekir.

Tüm kışın yorgunluğunu atayım derken kısa bir yaz sizi mutsuz eden bir vücutla evinize göndermesin. Tatil dönüşü valizinizi odanıza bıraktıktan sonra en iyi kendinizi güvendiğiniz bir uzmanın ellerine bırakın. Tatil ruhunuzu onarır, yorgunluğunuzu alırken yapılacak bakım uygulamaları, kürleri, kremleri sizi daha mutlu etsin. Bu sayede tepeden tırnağa tatilin en eşsiz duyguları yaşayıp yaşatın…
Güzelliğinize…

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer