Elmacık Kemiği Dolgusu ve 2023 Fiyatları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları

Yüzün estetik görünmesinde elmacık kemiklerinin etkisi büyüktür. Elmacık kemiği dolgusu ile elmacık kemiklerini olması gerektiği gibi öne çıkarabiliriz. 

Elmacık kemiği üst yanakta, göz altı hattı ile orta yanak arasına diyagonal uzanan çıkıntılı bölgeye verdiğimiz isimdir. Çıkık ve belirgin ya da yassı ve basık elmacık kemikleri, yüzün karakteristik özelliklerini tanımlar ve bazı bölgelerde insanlar belirgin elmacık kemiklerine sahipken bazılarında basık elmacık kemikleri daha yaygındır.

Estetik trendlerinde ise belirgin elmacık kemiklerini her zaman çok severiz. Daha kadınsı bir yüz ifadesine sahip olmak için gereken önemli kriterlerin başında elmacık kemiklerinin yüksek ve kişinin yüzüne uygun açılara sahip olması gelir.

Elmacık kemiklerinin hemen altında hafif bir çukur ve aşağıya doğru incelen bir yüz şekli, tüm dünyada kadın güzelliğinin simgesi haline gelmiş durumda diyebiliriz.

Uzun zamandır popüler estetik dolguların başında gelen elmacık kemiği dolgusu, ufak bir dokunuşla elmacık kemiklerini belirgin hale getirmekle kalmaz aynı zamanda:

  • Orta ve alt yanakta lifting etkisi yaratır.
  • V yüz şeklinin oluşmasını destekler.
  • Yüz ifadesini gençleştirir.
  • Orta yanaktaki ince kırışıklıkları giderir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık kemiği dolgusu, elmacık kemiği bölgesine Hyaluronik asit ile yapılan dolgu uygulamasıdır. Kişiye özel oluşturulan dolgu protokolüne göre yüzeye yakın ya da kemiğe doğru daha derine dolgu yapmak mümkündür. Elmacık kemiğine nasıl bir form kazandırmak istendiğine bağlı olarak elmacık kemiği dolgusunda kullanılan dolgu miktarı ve uygulama derinliği değişir.

Geçici estetik dolgular kategorisinde yer alan elmacık kemiği dolgusu, ameliyatsız elmacık kemiği estetiği olarak da anılır.

Dolgu uygulamaları, küçük kusurların giderilmesinde ve yüzün estetik oranlara yaklaştırılmasında son derece etkili işlemlerdir. Yüzde asimetri, travma sonrası oluşan biçim bozuklukları gibi durumların giderilmesinde de estetik dolgulardan yaralanmak mümkünüdür. Üstelik çoğu ağrısız ve acısız uygulamalar olduğu için rahatlıkla tercih edilir.

Doğallığı koruyarak, küçük dokunuşlarla kişiyi kendinin en güzel versiyonuna ulaşmasını sağlayan dermal dolgular, estetik oranlara göre yapıldığında harika sonuçlar elde etmemizi sağlar.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kimlere Yapılır?

Elmacık kemiğine dolgu yapabilmemiz için elmacık kemiğinin yeterince belirgin olmamasından kaynaklanan bir estetik kayıp söz konusu olmalıdır.

Fakat yaşlanma nedeniyle oluşan deformasyonu hızla toparlayabildiği için, elmacık kemikleri karakteristik olarak belirgin olduğu halde, elmacık kemiği dolgusu ileri yaştaki kişilerde bir tür yüz gençleştirme uygulaması niyetiyle de kullanılmaktadır.

Çıkık elmacık kemiği modasına uymak adına yüzünüze yakışmayacağı halde dolgu yaptırmak ya da hali hazırda elmacık kemikleri yeterince belirgin olduğu halde elmacık kemiğine dolgu yapılması pek önerdiğimiz bir durum değildir.

Elmacık kemiklerinin yeterince belirgin olmadığını düşünen kadın ve erkekler elbette elmacık kemiği dolgusu yaptırabilir. Önemli olan estetik oranlara mümkün olduğu kadar yakın, doğal görünen dolgu işlemleri yapmaktır. Sonuç ne kadar doğal olursa, güzelliğiniz o denli ışıldar.

Erkeklerde elmacık kemiklerinin öne çıkması ve keskin bir çene hattına sahip olmak daha maskülen bir ifade yaratmaktadır. Bu sebeple elmacık kemiği dolgusu erkekler arasında sık başvurulan uygulamalardan biridir.

Erkeklerde elmacık kemiği dolgusu, şakaklara doğru kesinleşecek şekilde uygulandığında ve Jawline ile kombine edildiğinde daha fotojenik bir ifade elde etmemizi sağlar.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu, lokal anestezik krem uygulamasının ardından 10-15 dakika içinde tamamlanan son derece konforlu bir uygulamadır.

Yumuşak doku ya da kemiği taklit edebilen Hyaluronik asit dolguları arasından, dolgunun derinliğine uygun olanı seçilmelidir. Kanül ya da çok ince iğnelerle, hyaluronik asit dolgusu daha önce belirlenen noktalara, estetik muayene sırasında hasta ile birlikte verilen karar doğrultusunda, gereken miktarda şırınga edilir.

Dolgu uygulaması öncesi estetik muayene ile hastanın elmacık kemikleri ile ilgili neyden rahatsız olduğunun anlaşılması, elmacık kemiği dolgusunun ilk adımıdır. Bazen sadece elmacık kemiğini doldurmak ve yukarı çıkarmak, hastanın beklentilerini karşılamaya yetmez. Bu gibi durumları önceden en iyi şekilde görmek, medikal estetik uygularında bize göre başarının ve karşılıklı memnuniyetin püf noktasıdır.

Elmacık kemiği dolgusu öncesi detaylı estetik muayene gerçekleştirildikten dakikalar sonra daha genç bir yüz ifadesine kavuşursunuz. Cilt anında yukarı toplar, gerilir, yüz aydınlanır, ince kırışıklıklar açılır ve bir anda tazelenmiş hissedersiniz.

Uygulamadan sonra sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam etmenizde hiçbir sakınca yoktur. İlk 24 saat boyunca yüzünüze su değdirmek dışında elmacık kemiği dolgusu sonrası dikkat edilmesi gereken önemli bir husus söz konusu değildir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrası

Elmacık kemiği dolgusu yaptırdınız ve sonuç beklediğiniz gibi olmadı ya da hoşunuza gitmedi! Peki şimdi ne olacak? Elmacık kemiği dolgusu erir mi?

Elmacık kemiği dolgusu yaptıranlar arasında nadiren de olsa görüntüden memnun olmayanlara rastlamak mümkün. Yapılan dolgu hatalı veya asimetrik olabilir ya da herhangi başka bir nedenden ötürü dolguyu kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda Hyaluronik asit dolgusunu eriten uygulamalardan yardım almak işe yarayacaktır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Geçici estetik dolgular 6 ay ile 18 aya kadar kalıcıdır. Dolgu yapılan bölge ne kadar hareketli ise dolgunun kalıcılığı da o derece kısalır. Elmacık kemiği dolgusu genellikle 12 aydan önce erimez, 18 aya kadar kullanılabilir.

Dolgunun tekrar edilmesi için tamamen erimesini beklemek gerekmez ve arada yapılan ufak bir rötuş elmacık kemiği dolgusunun daha uzun süre kullanılmasını sağlar. Böylece belirgin yüz hatlarına sahip olmanın keyfini daha uzun süreler çıkarabilirsiniz.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi elmacık kemiği dolgusu da yapıldıktan hemen sonra etkisi gözlemlenen bir uygulamadır fakat Hyaluronik asidin su çekmesi bir süre daha devam eder. Elmacık kemiği dolgusu ortalama 2 hafta sonra yüze ve mimiklere oturmuş olur.

Elmacık Kemiği Dolgusu Zararlı Mı?

Elmacık kemiği dolgusunda Hyaluronik asit kullanılır. Hyaluronik asit vücudumuzda zaten bulunan bir madde olduğu için genellikle dolgu, dokularla son derece uyumlu çalışır. Elmacık kemiği dolgusunun bilinen herhangi bir yan etkisi ya da zararı yoktur.

Uygulama sırasında yapılan hatalar; kaşıntı, kızarıklık, şişlik, uyuşma gibi bir takım geçici sorunlara neden olabilir.  Dolgu uygulamalarının riski, dolgunun zararlı olmasından değil uygulama esnasında yapılabilecek enjeksiyon ve estetik muayene hatalarından kaynaklanabilir. Bunun dışında dermal dolgular, insan sağlığı ile yüksek uyumlu malzemelerdir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları 

Elmacık kemiği dolgusu fiyatları, kullanılacak dolgu miktarına göre her uygulamada ufak farklılıklar gösterir. Kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi ve dolgu uygulamasını yapan uzman ya da doktorun deneyimi, estetik dolgularda başarıyı ve fiyatı belirleyen iki önemli kriterdir.

Medikal estetikte ucuz fiyatlar ancak kaliteden ve/veya deneyimden ödün vermekle mümkün olabilir. Güzellik söz konusu olduğunda bu büyük bir risk arz eder ve istemediğimiz sonuçlara neden olabilir.

Elmacık kemiği dolgusu ve diğer dolgu uygulamalarımız hakkında detaylı fiyat bilgisi almak ve randevu oluşturmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer