Enerpeeling ile Cildiniz Parlayacak… | Pervin Dinçer

Whatsapp


Enerpeeling ile Cildiniz Parlayacak…

Bu mevsimde pek çok kişi cildinin parlaklığını, canlılığını kaybettiğinden söz eder, kuruduğundan veya sivilce problemi yaşadığını dert yanar.

Mevsim değişikliklerinde söz konusu problemleri yaşamak çok normaldir. Yazın yapılan güneş banyoları sonrası cilt kalınlaşır ve nemini yitir. Cildimizin yenilenme sürecini hızlandırmak, ölü hücrelerden arındırmak ve yepyeni bir cilt elde etmek için peeling sistemlerine başvurulabilir.

Son yıllarda en çok kullanılan peeling sistemlerinden biri de ‘enerpeeling’ sistem. Enerpeeling; cilt lekelerinde, akne problemlerinde, anti aging, nemsizlik, ince çizgiler, mat ve gözenekleri genişlemiş cildin yenilenmesi için kullanılan, kişinin problemine göre ayrı içeriklere sahip bir peeling sistemidir.

İşlem öncesi özel mendil formundaki peelingle temizleyici uygulanır, ardından kişinin cilt problemine göre peeling içeriği belirlenir. Tek kullanımlık tüp içerisine yerleştirilen ‘enerpeeling’, yine tek kullanımlık fırça ile kişinin yüzüne uygulanır. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra yine işlemi nötralize eden mendil kullanılır. Hücre yenileyici krem ve güneş koruyucu kullanarak da işlem sonlandırılır.

Kişinin problemine göre 10 gün aralıklar ile 4-6 seans önerilir. Seans süresi ortalama 15 dakikadır.

Enerpeeling tek başına kullanılabildiği gibi sonuçları hızlandırmak için cilt bakımı, oksijen terapi, karbon maske ve lazerle cilt yenileme sistemleri ile kombinlenebilir. İşlem sonrasında bile, kişi cildindeki değişiklikleri fark eder. Işıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmak için sosyal hayatımızı etkilemeyen enerpeeling uygulaması, estetik sektöründe devrim niteliğinde bir tedavi olarak görülmekte…

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer