Exilis Elite ile Saten Vücut Germe | Pervin Dinçer

Whatsapp


Exilis Elite

Exilis Elite Saten Germe

Exilis Elite (Saten Vücut Germe), çeşitli cilt deformasyonlarını yüksek ısı kullanıp cildin kolajen üretmesini sağlayarak tedavi eden bir estetik cihazıdır.

Fokuslu ultrason ve radyofrekans enerjilerini bir arada kullanan, gelişmiş bir teknolojiye sahiptir. Temel çalışma prensibini, bağ dokuya odaklı ve sabit ısı uygulayarak kolajen üretimini tetiklemek ve elastin liflerinin kısalıp sıkılaşmasını sağlamak şeklinde özetleyebileceğimiz Exilis Elite çok amaçlı kullanılan, uygulama alanı geniş ve etkili bir yöntemdir. 

Nasıl Etki Eder? 

Cihazın özel başlıkları, cilde temas ederek bağ dokuyu 39,5 – 42,5 ºC arasında ısı uygular. Derinden yüzeye ulaşan ısı, başlıktaki soğutucusu sayesinde cilt yüzeyinde herhangi bir ağrıya neden olmaz, cilde zarar vermez. Yüksek ısı ile uyarılan bağ doku kolajen üretmeye başlar ve aynı zamanda cilde esneklik kabiliyeti kazandıran elastin lifleri maruz kaldığı ısı sebebiyle sıkılaşır, kısalır, kalınlaşır ve güçlenir. 

Exilis Elite uygulamasının cilt üzerindeki etkisini şöyle özetleyebiliriz;

 • Kolajen üretimini tetikler.
 • Bağ dokuyu yeniden yapılandırır.
 • Elastin liflerini güçlendirir.
 • Cildi gerginleştirir, sıkılaştırır.


Bu etkileri sayesinde hasta genç bir görünüme kavuşur. Özel başlıkta, uygulamayı acısız ve  konforlu hale getirmesi için geliştirilmiş olan soğutucu dışında, cildin dış ısısını takip edebilmek için sıklıkla ölçüm yapan bir termometre bulunmaktadır. Enerji çıkış kontrol paneli işlem boyunca sıcaklığı kontrol altına tutar.  Exilis Elite, teknolojik olarak ileri bir cihaz ve son derece güvenli bir uygulamadır. 

Exilis Elite’in önemli özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

 • FDA onaylı bir cihazdır.
 • Isı kontrol paneli sayesinde son derece güvenlidir.
 • Soğutucu başlık uygulamayı konforlu ve ağrısız hale getirir.
 • Komplikasyona yol açmaz.

Exilis Elite ile Yapılan Tedaviler 

Exilis Elite; cilt gençleştirme ve sıkılaşmasında tüm vücutta ve yüzde kullanılan çok fonksiyonlu bir cihazdır. Ayrıca bölgesel zayıflama sağlar ve selülit tedavisinde kullanılan en etkili medikal uygulamalar arasındadır. 

 • Saten Yüz Germe 

Exilis Elite Saten Yüz Germe, ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri içinde son dönemin en popüler uygulamaları arasındadır. Tüm yüze veya gerekli olduğu düşünülen bölgeye lokal olarak uygulanabilir. Sarkmalar üzerindeki güçlü etkisi sayesinde doğal jawline dolgu efekti sağladığı için  bilhassa gıdı, boyun ve dekolte bölgesi gençleştirmede tercih edilir. Exilis Elite yaptıranlar yüz ovalinin geri kazanılması, parlak ve canlı bir ten, belirgin yüz hatları, saten gibi gergin ve ışıltılı bir cilde kavuşmak gibi kazanımlar elde ederler.

İşlem hakkında ayrıntılı bilgiyi Saten Yüz Germe sayfamızdan öğrenebilirsiniz. (sayfa yeni sekmede açılır.)

Exilis Elite ile tüm yüze uygulama yapılabildiği gibi, bölgesel sıkılaşma için de kullanılabilir. Boyun, gıdı toparlama,  çene hattını (jawline) ortaya çıkarma, dekolte germe ve gençleştirme, göz kapağı ve kaş kaldırmada çok etkili sonuçlar elde etmemizi sağlar. Hem doktor hem de hasta memnuniyeti yüksek bir uygulamadır. 

 • Selülit Tedavisi 

Selülit tedavisinde kullanılan cihazlı yöntemler arasında en iyi sonuçları aldığımız uygulamaların başında gelen Exilis Elite Saten Germe, 4 ile 6 seans süresinde bacaklardaki portakal kabuğu görüntüsünü büyük oranda tedavi eder. Radyofrekans ve ultrason dalgaları, yüksek ısı ile yağ dokuyu küçültür, kolajen üretimini artırır, kan dolaşımını harekete geçirir. Exilis Elite ile yapılan selülit tedavisinin ekstra doğal  kazanımlarını sıralamak gerekirse bacaklarınız sıkılaşır, incelir, ipek gibi bir tene sahip olursunuz. 

 • Vücut Sıkılaştırma 

Vücudumuzun en büyük organı deri, yaralandığında kendini kısa sürede onarabilir, kesiği hızla kapatabilir, esneyip genişleyebilir ve eski haline dönebilir. Yaşlanmayla birlikte bu yetenek azalmaya, yavaşlamaya başlar. Aşırı kilo alıp verme, doğum gibi ekstrem esnemeler sonrasında  eski haline dönmesi zor olabilir, hiç dönemeyebilir. 

Gelişen medikal teknoloji sayesinde cilt sarkmalarında estetik cerrahine alternatif olarak geliştirilen  Exilis Elite, ameliyatsız vücut sıkılaştırma yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bıçak altına yatmadan, seanslar şeklinde planlanan bir protokol ile tüm vücut sarkmalarını tedavi edebiliyor olmak medikal tıp için büyük bir başarı, hastalar için de müthiş bir konfordur. Kesi ve iz oluşmadan, hayata ara vermeden sıkılaşma sağlayan Exilis Elite tüm vücutta ya da sarkma olan bölgede lokal olarak uygulanabilir. 

Exilis Elite uygulama bölgeleri; karın, kol, bacak ve sırt olarak sayılabilir.

 • Bölgesel Zayıflama 

Exilis Elite, bölgesel incelmede de oldukça etkili ve tercih edilen bir uygulamadır. Kilo fazlası olmadığı halde, diyet ve spora rağmen lokal yerleşik yağ dokuyu bir türlü eritemeyen yetişkin kadın ve erkekler için ameliyatsız bölgesel incelme sağlar. Exilis Elite teknolojisi ile yapılan bölgesel incelme protokolüyle ağrısız acısız seanslar sonrasında hayal ettiğiniz biçimli hatlara sahip olabilirsiniz. 

Bölgesel zayıflamada kullanılan tedavi ve cihazların hepsini Bölgesel Zayıflama sayfamızda bulabilirsiniz.

Exilis Elite, radyofrekans ve ultrason enerjileri ile yağ dokuyu parçalayarak bölgesel incelme sağlarken aynı zamanda sıkışlaştırdığı için vücudu şekillendirir. Cerrahi operasyonlarda yağ fazlası bir kerede alındığı için iyileşme dönemine gereksinim vardır, süreç ağrılı olabilir. Yağ dokuyu hücresel bazda, hacim olarak küçülten medikal cihaz teknolojileri ile seanslar şeklinde uygulanan protokolde ise bölgesel yağlanmadan belli bir sürede kurtulurken hayatınıza ara vermeniz gerekmez, ağrı duyulmaz.  

Exilis Elite Hakkında Sık Sorulan Sorular

1. Exilis Elite sonuçları kalıcı mı?
Exilis Elite germe, sıkılaştırma, gençleştirme uygulamalarında cildin kendi kendini yeniden yapılandırma doğal süreci aktifleştirildiği ve kolajen üretimi ile tedavi gerçekleştirildiği için sonuçlar uzun süre kalıcıdır.
2. Exilis Elite işe yarıyor mu?
FDA onaylı Exilis Elite uygulaması aynı zamanda ödüllü bir medikal sistemdir. İlk seanstan itibaren derin dokuda başlayan gerginlik ve sıkılaşma protokol tamamlandığında son derece tatmin eden sonuçlar elde etmemizi sağlar.
3. Exilis Elite ile hangi tedaviler yapılır?
Saten yüz germe, saten vücut germe, kol, bacak, karın ve sırt sıkılaştırma, selülit tedavisi, bölgesel incelme, gıdı toparlama, dekolte gençleştirme, Exilis Elite Saten Germe uygulaması ile yapılabilen tedavilerdir.
4. Exilis Elite fiyatları nedir?
Exilis Elite cihazlı cilt uygulamaları arasında ucuz olmayan segmentteki işlemler arasında olmasına karşın cerrahi operasyonların maliyetleri düşünüldüğünde Exilis Elite fiyatları oldukça ekonomik, düşük bütçelerdir.
Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer