Forma Plus Nedir? | Forma Plus Fiyatları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Forma Plus

Forma Plus Fiyatları

Forma Plus; odaklı radyofrekans ile ısı üreterek çalışan ve cilt sarkmalarında kullanılan ameliyatsız zayıflama, sıkılaşma, vücut şekillendirme sistemidir.

Sarkan deriyi sıkılaştırarak vücudu biçimlendiren Forma Plus, bölgesel zayıflama etkisi sayesinde bedende daralma elde etmemizi sağlar. Hem fit hem de estetik vücut hatlarına sahip olmak isteyenlerin çok seveceği zahmetsiz ve etkili bir uygulamadır. 

Yaş ilerledikçe vücudun kolajen üretimi düşer, kolajen üretimi azaldıkça yaşlanma belirtilerinin şiddeti artar. Cilt gevşemesinin altında yatan temel neden tam da budur, kolajen kaybı… Normal koşullarda, kilo alındığında esneyip genişlediği gibi verildiğinde eski haline dönebilen deri, şiddetli kilo değişikliklerinde ya da ileri yaşlarda yaşanan aşırı kilo alıp verme durumlarında eski haline tam olarak dönmekte zorlanabilir. Hamilelik de cilt sarkmalarının kadınlar arasında yaygın nedenlerinden biri olarak bu kategoride değerlendirebileceğimiz, sıkılaştırma tedavisi gerektiren durumlardandır. 

Gelişmiş radyofrekans uygulaması Forma Plus, deri altı dokuları provoke ederek kolajen üretimini tetikler. Kolajen üretiminin artmasına bağlı olarak vücudun kendi kendini onarma mekanizmaları devreye girer. Forma cihazı, cilt sarkmaları üzerinde etkili sonuçlar elde etmek için, kolajen üretimini tetikler ve derin dokularda bir yeniden yapılanma sürecini başlatır. Radyofrekans enerjileri, vücudun kendi kaynaklarını kullanarak, normalden daha kısa bir sürede, doğal bir iyileşme sürecine girmesine destek olur. 

Nasıl Çalışır?

Forma Plus uygulamasının çalışma prensibini; gelişmiş ve odaklı radyo frekanslarının, deri altı dokulara ısı uygulayarak, sınırlı hasar yaratmak suretiyle kolajen üretimini tetiklemesi şeklinde özetleyebiliriz. 

Vücut uygulamaları için tasarlanmış özel başlık aracılığıyla, protokole uygun şekilde kontrollü ısıya maruz kalan zayıflamış, boyları uzamış ve incelmiş kolajen lifleri güçlenir ve kısalır. Bağ dokuda bulunan, kolajen ve elastin sentezini gerçekleştirmekle görevli fibroblast hücreleri, radyofrekans dalgalarının verdiği ısı uyarısı ile harekete geçer ve yeni doku oluşturmaya başlar. Deri altı dokularda başlayan iyileşme, kendi kendini onarma süreci cildin yüzeyinde sıkılaşma, kırışıklıkların açılması, doku sarkması sebebiyle oluşan düzensiz görüntünün giderilmesinde etkili olur. 

Sıkılaşan dokularda kan dolaşımı doğal olarak harekete geçer. Kan dolaşımının hızlanması birçok problemin ortadan kaldırılmasında en etkili tedavilerin başında gelir. Forma cihazı, cildin alt katmanlarını yapısal olarak onaran sistemi sayesinde çoklu kazanımlar elde etmemizi sağlayan harika bir vücut bakımı sistemidir. Bağ dokunun kolajen ve elastin sentezi artar, zamanla yapısı bozulmuş kolajen lifleri gençleşir, kan dolaşımının hızlanması, lenf drenaj sisteminin çalışma kapasitesini artırdığı için ödem ve yağ tutulumu düşer. Böylece cilt sıkılaşırken, yağ hücreleri küçülür, kas dokusu belirgin hale gelir. 

Vücut sıkılaştırma, bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılan Forma Plus uygulamasının vücuda etkilerini sıralamak gerekirse; 

 • Bedensel olarak incelme elde etmemizi sağlar.
 • Sıkılaşan cilt daha parlak, ışıltılı görünür.
 • Vücut hatları belirgin hale gelir.
 • Bölgesel zayıflama sağlar.
 • Pürüzsüz bir ten elde edilir.

 

 • Forma Plus ile Vücut Sıkılaştırma 

Cihazlı sistemler arasında sonuçları bakımından hasta ve hekim memnuniyeti en yüksek uygulamalardan biridir. Lokal olarak ya da tüm vücudun sıkılaştırılmasında etkili sonuçlar elde etmemizi sağlar. 

Odaklı gelişmiş radyofrekans enerjileri, deri altında başlayan yaşlanma ve gevşemeye kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek müdahale eder. Sistem, kademeli ısı uygulaması sayesinde ve odaklı radyofrekans enerjilerinin hedef dokuda etkili olması sebebiyle cilt yüzeyinde herhangi bir hasara neden olmadan çalışır. Güvenilir bir yöntem olması, uygulamayı daha da cazip hale getiren önemli özelliklerinden bir başkasıdır.

Ameliyatsız vücut germe uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgiyi Vücut Sıkılaştırma sayfamızdan edinebilirsiniz.  

Forma Plus ile vücudu sıkılaştırmak, yeniden şekillendirmek, beden kontürünü arzu edilen hatlara kavuşturmak mümkün. Üstelik, 6 ile 8 seans arasında, 7-14 gün arayla gerçekleştirilen uygulama, ağrısız ve acısızdır, günlük hayatınıza ara vermeniz gerekmez. Uygulama, çalışan kadınların öğle yemeği tatilinde yaptırabileceği kadar pratik ve konforlu işlemler kategorisindedir. 

Forma Plus vücut sıkılaştırma uygulama bölgelerini şöyle sıralayabiliriz;  

 • Kol sıkılaştırma.
 • Bacak sıkılaştırma.
 • Karın sıkılaştırma.
 • Sırt sıkılaştırma.
 • Boyun ve dekolte gençleştirme.

 

 • Forma Plus ile Bölgesel Zayıflama 

Karın, göbek, kalça, üst bacak gibi lokal olarak yağlanmaya meyilli bölgeler, genetik yatkınlık da varsa, diyet ve spora rağmen, yerleşik yağ dediğimiz durum sebebiyle her zaman kişinin kilolu görünmesine neden olabilir. Bölgesel zayıflama uygulamaları böylesi vakalarda kullanılmaktadır. Forma Plus; ameliyatsız, kesisiz, ağrısız ve iyileşme dönemlerine ihtiyaç duymadan, bölgesel zayıflamada harika sonuçlar elde etmemizi sağlar. 

Fokuslu radyofrekans enerjileri, yağ dokuya ısı odaklayarak yağ hücrelerinin küçülmesini sağlar. Aynı anda kolajen üretiminin tetiklenmesine bağlı olarak sıkılaşan bölgede kan dolaşımı ve vücudun atık boşaltma sistemi olan lenf drenaj harekete geçer. Böylece odaklı ısı ile eriyen yağ kolayca vücuttan uzaklaştırılır. 

Uygulama yapılan bölgede:

 • Beden küçülür.
 • Daha ince bir fiziksel görünüm elde ederiz.
 • Cilt sıkılaşır.
 • Vücut hatları biçimli ve belirgin hale gelir.


Etkili bir bölgesel zayıflama yöntemi olan Forma Plus, uygulama bölgesinin gereksinimlerine göre hazırlanan protokolle 6-8 seans şeklinde uygulanabilir. Diğer bölgesel zayıflama yöntemleri ile kombine şekilde kullanmak için uygundur. Sağlıklı beslenme, aktif yaşam alışkanlıkları ve yeterli su tüketimi ile desteklendiği takdirde sonuçları ömür boyu kalıcı olabilir. 

 • Forma Plus ile Selülit Tedavisi 

Forma Plus, en etkili selülit tedavilerinden biridir. Selülitli görüntüyü ortadan kaldırdığı gibi sıkılaşma ve incelme de sağladığı için, bacak ve kalçaların çok daha biçimli ve çekici hale gelmesini sağlar. Portakal kabuğu görüntüsüne veda etmek için 6-8 seans uygulamak genellikle istenilen sonucu elde etmemiz için yeterli olur. Protokol tamamlandığında, hasta, en az bir beden incelmiş de olur. Forma Plus ile selülit tedavisi, aynı zamanda bölgesel incelme ve sıkılaşma elde ettiğimiz çoklu kazanımları olan bir tedavidir.  

Selülit tedavisi sırasında hekimlerimizin önerileri doğrultusunda egzersiz programını uygulamak ve bol su tüketmek, selülit tedavisinin etkisini ciddi oranda artırır.  

Forma Plus Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Forma Plus sonuçları kalıcı mı?
Kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek, cilt katmanlarının onarılmasını sağladığı için Forma Plus ile elde edilen sonuçlar uzun süre kalıcı olur. Sağlıklı yaşam alışkanlıkları ile bu kalıcılığı korumak kişinin elindedir.
2. Forma Plus fiyatları ne kadar?
Uygulama nedenine ve uygulama bölgesine göre Forma Plus fiyatları değişiklik gösterir. Fiyat ve planlama için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.
3. Forma Plus zararlı mıdır?
Radyofrekans enerjilerinin insan sağlığına bilinen hiçbir zararı yoktur. Forma Plus, odaklı olarak etki eder, sınırlı ve kontrollü hasar yaratır. Son derece güvenli bir uygulamadır.
4. Kimler Forma Plus yaptırabilir?
Sarkma, bölgesel yağlanma, selülit gibi problemleri olan her yaştan kadın ve erkek, Forma Plus ile hayal ettiği bedene kavuşabilir.
Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer