Whatsapp


Forma Plus

Forma Plus Gelişmiş Vücut Şekillendirme ile vücudunuz sıkılaşsın, gençleşsin…

Kolajen kaybı yaş alma ile ortaya çıkan özellikle 30 yaşından sonra hissedilmeye başlanan cilt sarkmalarının temelinde yatan sorundur.  Sadece yüz bölgesinde değil, vücut genelinde de özellikle kol, iç bacak, diz üstü, sırt, karın bölgesinde cilt, simit bölgesi deri sarkmalarının en çok görüldüğü bölgelerdir. Yalnızca yaş almak değil, hızlı kilo alıp vermek, kadınlarda hamilelik ve doğum süreci cilt sarkmalarını tetikleyen, hızlandıran faktörlerdir. Bununla birlikte kuru ciltlerde vücut sıkılığı diğer cilt tiplerinde göre daha önce kaybolur.

Forma Plus, vücutta meydana gelen cilt sarkmalarında etkin sonuç alınan gelişmiş vücut şekillendirme sağlayan gelişmiş odaklı radyofrekans uygulamasıdır.

 

Forma Plus Nasıl Çalışır?

Forma Plus gelişmiş odaklanmış radyo frekans uygulaması, kolajen üretimini harekete geçiren ve cildi şekillendirmeye imkan veren radyofrekans enerjisi kullanır. Uygulamadan sonra daha vücut sıkılaşır, cilt pürüzsüzleşir ve daha genç bir cilt yapısı elde edilir.  Forma Plus, tüm cilt tipi ve tonlarında uygulanabilen, güvenli bir uygulamadır. Sarkmış bölgelerde, doku eşitsizliğini azaltarak cildi sıkılaştırır.

Vücut için tasarlanan başlığı ile Forma Plus’ın çalışma prensibinde, cildin alt katmanlarındaki kolajen lifleri protokole uygun olarak kontrollü bir şekilde ısıtılır. Böylece cilt altındaki zayıflamış, boyları uzamış ve incelmiş kolajen dokunun yapısı ısıtılarak değiştirilir ve uzun çizgilerin bağı çözülerek kısalmaları sağlanır, kırışıklıkların iyileştirilmesi, derinliğinin azalmasına destek olunur.

Büzülme yanında ısıyı algılayan fibroblast isimli deri altı dokuların üretimini yapan hücreler uyarılır ve zamanla yeni kolajen doku oluşur. Forma Plus gelişmiş vücut şekillendirme odaklı radyofrekans uygulaması sonrasında vücudun uygulama yapılan bölgesi şekillenir, cilt sarkmasından dolayı ortaya çıkan kırışık, katlanmış deri tabaklarında düzelme, sıkılaşma sağlanır ve fit, sıkı bir görünüm, pürüzsüz kıvrımlar oluşur.  Uygulanan sıcaklıktan dolayı uygulama esnasında kişi ciltte gerilme ve sıkılaşma hisseder.

Forma Plus, acısız ve ağrısız bir uygulamadır, iyileşme süreci gerektirmez.

Kaç seansta etki görülür?

Seans sayısına uygulama yapılacak vücut bölgesinin durumuna göre karar verilir. 6-8 haftalık uygulama önerilmektedir. Uygulama sorasında hafif bir kızarıklık oluşabilir, birkaç saat içinde kendiliğinden geçer. Kişi uygulama sonrası günlük hayatına devam edebilir. Uygulama yaklaşık her bölgede 30-40 dakika sürer. Ancak tek seanslık hızlı toparlama olarak nitelendirebileceğimiz uygulama yaklaşık bir saat sürer.

Forma Plus, diğer başka vücut uygulamaları ile kombin olarak uygulanabilmektedir.