Forma Uygulaması ile İlgili Dair Merak Ettikleriniz | Pervin Dinçer

Whatsapp


Forma Uygulaması

Ameliyatsız Forma Uygulaması

Gelişmiş radyofrekanslı Forma Uygulaması, kolajen üretimini tetikleyip hücrelerin yenilenmesini sağlayan ameliyatsız yüz germe ve gençleştirme uygulamasıdır.

Forma Uygulaması, kolajen üretimini tetikleyen medikal uygulamalar arasında en popüler olanların başında geliyor. Hollywood ve ünlüler dünyasında cildin genç kalması ve yüz ovalinin korunması ya da belirginleşmesi için en sık tercih edilen cilt bakımlarından biri. Bu kadar popüler olmasının bir başka nedeni, dünyada estetik trendlerinin “doğal” olana yaklaşmak olarak değişmesi diyebiliriz. Estetik müdahale olmadan cildi toparlayan ve bedenin kendi kaynaklarından beslenen bir gençleşme sağlayan Forma Uygulaması doğal olarak genç kalmak isteyenlerin çok memnun kalacağı cihazlı cilt bakımı uygulamalarından biri. 

Forma Uygulaması Nasıl Etki Ediyor?

Cildin en önemli gençlik kaynağının kolajen olduğunu hatta kolajenin bedenin temel yapı taşlarından biri olduğunu çoğumuz biliyoruz; yaşlanmanın, zamanla yeteri kadar kolajen üretemediğimiz için başladığını da… Kolajen takviyeleri, kolajen içeren cilt bakım ürünleri ile vücudumuzun eksiğini kapatmaya, yaşlanmayı yavaşlatmaya çalışıyoruz.

 


Forma Uygulaması ve benzeri çalışma prensibi ile etki eden radyofrekans teknolojileri ile yüz gençleştirme yöntemlerinin ortak noktası, kontrollü hasar yaratarak cildin kolajen üretmesini sağlamaktır. Forma, yaşlanma sebebiyle yapısal olarak bozulmuş, uzamış ve incelmiş, zayıf kolajen liflerini onarmak için bağ dokuyu yüksek ısı ile uyarır. Kontrollü yüksek ısı bağ dokudaki kolajen ve elastin liflerinin güçlenerek kısalmasına ve eskiden olduğu gibi gergin ve kalın haline dönmesine yardımcı olur. 

Tetiklenen kolajen üretimi ve cilt altında ilk seanstan itibaren başlayan yenileme ve onarma süreci, protokol tamamlandıktan sonra da bir süre daha devam eder.

 

 • Forma Uygulaması ile Yüz Gençleştirme:

Yüz ovalini belirginleştirme özelliği sayesinde dolgusuz “jawline” etkisi yaratan Forma Uygulaması, yüz gençleştirmede hem hasta hem doktor memnuniyeti yüksek yöntemlerdendir. Cildi sıkılaştırır, esnekliğini artırır, yüz hatlarını belirginleştirerek genç bir sima elde etmemizi sağlar. Kolajen üretimi cildin sebum dengesini de desteklediği için çok daha aydınlık ve ışıltılı bir yüz elde ederiz.

Kolajen üretimini tetikleyen, cildin kendi kendini onarma yeteneğini harekete geçiren, teknoloji destekli doğal cilt gençleştirme uygulamaları aynı zamanda yaşlanma karşıtı koruma sağlamaktadır. Forma sadece cilt gençleştirme değil, anti-aging uygulaması olarak değerlendirilmelidir. Derin dokuların güçlenmesiyle cildin sarkması engellenerek yer çekimine ve zamanın olumsuz etkilerine karşı koruma sağlanmış olur. 

Forma ile yüz gençleştirme uygulamasının etkilerini sıralamak gerekirse; 

 • Belirgin yüz ovali. 
 • Keskin yüz hatları.
 • Sıkı ve genç bir cilt.
 • Canlı ve parlak bir yüz.
 • Dengeli bir cilt tonu.
 • Bakımlı, taze bir görünüm.

Forma Uygulaması ile yüz gençleştirme seans sayısı 4-6 seans olarak planlanabilir, uygulama süresi 30 ile 45 dakika arasında sürer, seans sonunda sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam etmenizde bir sakınca yoktur.

 

 • Forma Uygulaması ile Ameliyatsız Yüz Germe:

Yüz germe işlemleri biraz daha ileri yaştaki ciltlerin ihtiyacıdır ve birçok kadın bıçak altına yatmaktan çekindiği için ameliyatsız yüz germe uygulamalarını tercih eder. Forma Uygulaması, ameliyatsız yüz germede tek başına kullanılabileceği gibi hastanın gereksinimlerine ve sarkmanın şiddetine göre diğer ameliyatsız yüz germe yöntemleri ile kombine edilerek, daha etkili sonuçlar elde edilebilir. 

Tüm yüz germe ve inceltme uygulamalarımız hakkında daha fazlasını Ameliyatsız Yüz Germe sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Estetik ameliyatlardan sonra uzun bir iyileşme ve dinlenme dönemine ihtiyaç vardır yani zaman gerektirir, medikal estetik uygulamalara göre estetik ameliyatlar yüksek bütçelerdir, sonuçların doğal olmama ihtimali ise en yaygın tereddütlerin başında gelir. 

Ameliyatsız yüz germe yöntemi olarak Forma acısız, ağrısız, kesisiz, izsiz bir uygulamadır; günlük hayata, iş yaşamına ara vermeniz gerekmez; forma uygulaması fiyatları, estetik ameliyatların yüksek bütçeleriyle kıyaslanamayacak kadar düşük bütçelerdir ve son olarak Forma, cildin kendi kendini onarma ve yenileme yeteneğini aktif hale getirerek yüzü gerdiği için neredeyse organik olarak yüz gençleştirme sağlayan bir uygulamadır. 

Forma ile ameliyatsız yüz germe uygulamasının etkilerini sıralamak gerekirse;

 • Kolajen liflerinin yenilenmesi sayesinde cilt gerginleşir.
 • Bağ dokunun uyarılmasıyla elastin hücrelerinin onarılması cildin elastikiyetini artırır.
 • Kolajen üretiminin artmasına bağlı olarak cildin nem ve sebum dengesi oluşur.
 • Gözenekler küçülür.
 • Cilt ışıltısını, canlılığını geri kazanır.


Göz çevresi, boyun, gıdı, dekolte bölgesi ve tüm yüz, Forma Uygulamasıyla yüz germe işleminin çalışma  alanlarıdır. Uygulama yapılacak bölgeye ve kişiye özel oluşturulan protokol, seans sayısını ve uygulama sıklığını belirler. Hafta bir, 6-8 seans uygulama önerilir. Lokal olarak gerekli görülen bölgelere ekstra seanslar planlanabilir. 

Forma Uygulamasının Avantajları

Cildin formunu ve kalitesini korumak, sağlıklı, genç ve taptaze bir görünümü sürekli olarak muhafaza etmek için Forma Uygulamasını, cilt bakımı rutini olarak güvenle tercih edebilirsiniz çünkü Forma, çok yönlü kazanımları olan ve birçok avantajı bir arada sunan bir sistem. 

Forma Uygulamasının avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

 • Ameliyatsız yüz germe ve gençleştirme sağlar.
 • Öğlen molasında yaptırabileceğiniz  kadar kısa süren, konforlu ve etkili bir uygulamadır.
 • Hiçbir yan etkisi yoktur.
 • Mimik kaybına neden olmaz, yüzün doğallığını bozmadan cildi gençleştirir.
 • İyileşme dönemlerine gereksinim duyulmaz.
 • Ağrısız bir uygulamadır.
 • Her mevsim uygulanabilir.
 • Tüm cilt tipleri için uygundur.

Forma Uygulaması Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

1. Forma için uygun aday mıyım?
Forma her yaştan kadın ve erkeğin rahatlıkla tercih edebileceği, tüm cilt tipleri için uygun, çok yönlü kazanımları olan, birçok cilt problemi üzerinde etkili sonuçlar elde etmemizi sağlayan, ameliyatsız cilt gençleştirme ve yaşlanma karşıtı tedavi sistemidir.
2. Forma Uygulaması işe yarıyor mu?
Forma Uygulamasının kolajen üretimini aktif hale getirerek derin dokuların tüm katmanlarında başlattığı doku yenileme ve onarma süreci, klinik araştırmaların konusu olmuş ve uygulamanın başarısı onaylanmıştır.
3. Kaç seans Forma Uygulaması yaptırmalıyım?
Forma protokolü kişiye özel olarak ve cildin ihtiyaçlarına göre planlandığı için seans sayısı değişiklik gösterebilir. Cilt gençleştirme ile yüz germe uygulamalarının seans süreleri ve sayıları, hastanın yaşı gibi faktörlerden etkilenir. 7-14 gün ara ile 4-8 seans arasında değişen planlamalar yapılabilir. Detaylı bilgilendirme ve protokol hakkında fikir sahibi olmak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.
4. Forma Uygulaması ağrılı mıdır?
Forma uygulaması acısız, ağrısız bir uygulamadır. Seans sonunda oluşan ufak kızarıklıklar da birkaç saat içinde tamamen kaybolur.
Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer