Whatsapp

Forma Uygulaması

Yüz ovalini toparlamada bir alternatif, FORMA Gelişmiş Odaklı Radyofrekans Uygulaması

Cildin yapı taşı olan kolajen, otuz yaşından itibaren her yıl %1 yıl azalmaya başlar. Kolajen kaybı yaşayan ciltte ince kırışıklıklar ve çizgiler oluşmaya başlar, cilt sıkılığını ve hacmini kaybeder, yüz ovalinde sarkmalar, konturun da ise bozulmalar ortaya çıkar. Yukarıda yazdığımız cilt problemlerine ek olarak gözaltlarında morluk, ödem, çökmeler, yanaklarda dolgunluk kaybı da görülmeye başlar. Yanaklar daha düz görünür.  Çevresel faktörler özellikle güneş ve güneşlenme ile cildin elastin yapısını ve içsel faktörler kadar cildin kalitesini, görünümünü olumsuz yönde etkiler.

Cildi yapısına uygun kremlerle desteklemek, bakım kürleri, beslenme alışkanlıklarına, su tüketimine dikkat etmek, egzersiz cildi toparlamak için yeterli gelmeyebilir.  Henüz ameliyatlı müdahaleler için de yaş erkendir, zaten kadınların büyük bir kısmı da ameliyatlı müdahalelerden korkar, sıcak bakmaz.

Bu noktada cihazlı müdahaleler ön plana çıkar.

Odaklı radyofrekans uygulamaları, bize özellikle yüz ovalinde sarkma, bozulma sorunları ile gelen danışanlarımıza önerdiğimiz yüz toparlama uygulamalarıdır.  Amerika’da çok tercih edilen Forma Odaklı Radyofrekans uygulaması, Hollywood ünlülerine yaptığı başarılı uygulamalarla adından sıkça söz ettiren ve Kim Kardashian’ın doktoru olarak bilinen Simon Ouarian tarafından sıkça kullanılmaktadır. 

Ve Forma artık Türkiye’de…

FORMA Odaklı Radyofrekans uygulaması nedir?

Forma uygulaması, gelişmiş odaklı radyofrekans uygulamasıdır. Cildin alt katmanlarındaki kolajen lifleri cihazın çalışma protokolüne uygun olarak kontrollü bir şekilde ısıtılır. Böylece cilt altındaki zayıflamış, boyları uzamış ve incelmiş kolajen dokunun yapısı ısıtılarak değiştirilir ve uzun çizgilerin bağı çözülerek kısalmaları sağlanır, kırışıklıkların iyileştirilmesi, derinliğinin azalmasına destek olunur.

Büzülme yanında ısıyı algılayan fibroblast isimli deri altı dokuların üretimini yapan hücreler uyarılır ve zamanla yeni kolajen doku oluşur. Forma gelişmiş odaklı radyofrekans uygulaması sonrasında yüz ovali yeniden şekillenir, kırışıklıklar azalır. Uygulama yapılan bölgelerde cilt zamanla gerginleşir, elastkiyetini kazanır, ortaya daha genç, nemlenmiş, net bir görünüm çıkar. Uygulamanın etkileri doku iyileşmesi devam ettikçe devam eder.

Bu sayede cilt daha gergin, kırışıksız ve genç bir görünüm alır.

Kaç seansta etki görülür?

Seans sayısına cildin ihtiyaçlarına göre karar verilir. Uygun görülen seans 4-6 arasındadır. Uygulama 7-10 gün aralıklarla yapılır.  Uygulama sonrası kızarıklık, kabuklanma, morluk gibi etkiler görülmemektedir. Kişi uygulama sonrası günlük hayatına devam edebilmektedir. Uygulama yaklaşık 30-40 dakika sürer. Ancak tek seanslık hızlı toparlama olarak nitelendirebileceğimiz uygulama yaklaşık bir saat sürer.

Forma, göz çevresi, yüz, boyun, gıdı, dekolte, el ve vücutta kullanılabilmektedir.

Kişinin cildi iyi analiz edilmeli kişinin beklentileri, cildin ihtiyaçları belirlenmeli. Tek başına etkili olduğu gibi bazı ciltlerde mezoterapi somon DNA, gençlik aşısı, PRP dolgu gibi uygulamalarla kombine yapılabilmektedir.