Genç Görünmenin Sırrı Lifting Etkisi  | Pervin Dinçer

Whatsapp


Genç Görünmenin Sırrı Lifting Etkisi 

Lifting

 
Göz altı torbaları, bulldog yanak, gıdı gibi sorunlarınız varsa yüzde sarkma başlamış demektir. İhtiyacımız olan şey yerçekimine karşı lifting etkisi. 

Yanaklardaki sarkma, dudak kenarlarının aşağıya doğru düşmesi mutsuz bir yüz ifadesine neden olur. Genelde bu durumu solgun ten rengi takip eder çünkü cilt gevşemeye başladığı için kan dolaşımı eskisi kadar aktif değildir. 

Lifting etkisi ile cildin olması gereken yerde, sıkı ve güçlü bir şekilde durması cilt sağlığı açısından neden önemlidir? Dokular gergin olduğunda kan dolaşımı ve lenfatik sistem daha rahat çalıştığı için. Böylece bağ dokuda oksijen miktarı artar, sebum dengesi oluşur, cildin kendi kendini yenilemesi ve koruması mümkün hale gelir. Bir diğer ifade ile yaşlanmaya neden olacak tüm sebepler ortadan kalkmış olur.

Face Lift Ne Demek?

Yüz gerdirme anlamında kullanılan Face Lift ile daha çok yüz germe estetik ameliyatı kastediliyor olsa da kelimenin anlamıyla face lift, yüzü kaldırmak demektir.  Son yıllarda medikal estetik teknolojinin geliştirdiği ameliyatsız yüz germe ve yüz gençleştirme uygulamalarının tamamı lifting etkisi ile yüzü yukarı doğru kaldırmak “lift etmek” için kullanılmaktadır.

Aslına bakarsanız cilt bakımının nihai amacı Facelift olarak özetlenebilir. Cildi derinlemesine temizlerken, birçok farklı yöntemle ve içerikle doyasıya nemlenmesini sağlarken, tüm cilt dokularını beslerken, cilt altı dokuları kolajen üretimine tetiklerken, yaşlanma ve güneşin zararlı etkilerine karşı cildi korumaya çalışırken temel hedef aynıdır; cilt sarkmasının önüne geçmek, yani face lift. 

Ameliyatsız Face Lift Etkisi 

Yüz germe operasyonları ya da genel anestezi altında gerçekleştirilen estetik ameliyatlara alternatif olarak ameliyatsız yüz germe uygulamaları, bıçak altına yatmak istemeyenler için, medikal estetiğin sunduğu muhteşem bir imkandır. 

Kesi, dikiş, ameliyat sonrası şişlik, morluk, iyileşme süresince iş ve sosyal hayata ara vermek gereği gibi zorluklar; sonuçtan memnun olmama ihtimalinin yarattığı gerilim ve cerrahi operasyonların yüksek maliyetleri sebebiyle estetik ameliyatlar herkes için uygun olmayabilir, tercih edilmeyebilir.  

Her geçen gün ilerleyen ve birbirinden başarılı sistemler geliştiren medikal estetik teknolojisi, ameliyatsız yüz germede son derece memnun kaldığımız sonuçlar elde etmemizi mümkün kılarken aynı zamanda birçok avantaj sağlıyor: 

 • Uygulamalar, ağrısız diyebileceğimiz kadar konforludur.
 • Seans süreleri kısadır. 
 • Uygulamadan hemen sonra sosyal ve iş hayatınıza geri dönebilirsiniz.
 • Doğallığınızı korurken cildiniz gençleşip sıkılaşır.  
 • Mimik kaybı yaşanmaz.
 • İz kalmaz. 

En Etkili Lifting Uygulaması Hangisi?

Tek veya 4-6 seans şeklinde uygulanan; radyofrekans, ultrason, lazer, iğne, enjeksiyon, iğneli lazer gibi farklı teknolojiler ve teknikler kullanılan birbirinden farklı medikal estetik uygulamalarının hemen hepsi, doğru şekilde kullanıldığında etkili ve uzun süre kalıcı bir lifting elde etmemizi sağlar. Cildi yukarı doğru kaldırır, gençleştirir. 

Teknikleri ve işlem süreleri farklı olan uygulamalar arasından cildin ihtiyacına en uygun olan uygulama, bir cilt bakımı uzmanı tarafından cilt yapısına, cilt tipine ve kişinin yaşına uygun olarak belirlenmelidir. 

1) Coolifting:

Sadece 4 dakikada uygulanan Coolifting, hızlı ve etkili bir uygulama olmasının yanı sıra cildi yoğun bir şekilde nemlendirir, ince kırışıklıkların görünümü azaltır, cildi canlandırır ve tazeler. 

Soğuğun kan dolaşımını harekete geçiren etkisini hepimiz biliriz. Coolifting bu etkiyi basınçlı karbondioksit gazı püskürterek yoğunlaştırıyor. Uygulama tabancası, cilt yüzeyinde soğuk bir basınç uygularken aynı anda derin dokuları beslemesi için hazırlanan serumları bağ dokuya kadar iletiyor. 

Kan dolaşımının harekete geçmesiyle canlanan cildin oksijen miktarı artar, derin dokuları besleyen serumlar kolajen sentezi destekler ve cilt sıkılaşmaya başlar. Cilt sarkmalarında kullanılan popüler bir uygulamalar arasındadır. Coolifting, düzenli olarak uygulandığında cildi yaşlanma ve yerçekimine karşı korur.  

2) V Lift: 

Tek seferde yüzü yukarı kaldırmak istediğimizde V Lift diğer adıyla Ameliyatsız Facelift uygulanır. İncecik iğnelere yerleştirilmiş ipliklerle, şakaklardan kulak üstüne doğru asarak, özellikle orta yüzü, önemli ölçüde yukarı kaldırabilir, cildi gerebiliriz. 

Son zamanlarda, cilt sarkması olmadığı halde, orta yüzü, göz kapaklarını, kaş ve elmacık kemiklerini kaldırmak için çok sık uygulanmaktadır. V Yüz şeklini oluşturmak, daha genç bir ifade yaratmak, bakışlara derinlik vermek gibi harika etkileri olduğu için ünlüler arasında en sık tercih edilen lifting uygulamasıdır diyebiliriz. Ayrıca ileri yaşlarda da güvenle uygulanır.

Bıçak altına yatmak istemeyen ama sarkmalardan, kırışıklardan rahatsız olan her yaştan kadın ve erkek V Lift ile daha genç bir cilde kolayca kavuşabilir

Lifting Etkisi Yaratan Radyofrekans ve Ultrason Teknolojileri 

Cilt yüzeyine zarar vermeden, deri altında, cildin kendi kendini onarmak için protein sentezlediği dokularda, kontrollü hasar yaratma temel prensibi üzerine kurulu anti-aging sistemlerinin hepsi, lifting etkisi elde etmemizi sağlayan cihazlardır. 

 • Altın İğne.
 • Exilis Elite. 
 • HİFU Fokus Ultrason.
 • Altın Ütü.
 • Forma.

Lifting Etkisi Yaratan Lazerli Sistemler 

Lazer teknolojileri ile cilt altı dokularda kontrollü hasar yaratmak, cilt yüzeyini soyarak yenilemek ve cildin geçirgenliğini artırmak suretiyle derin dokuları en iyi şekilde beslemek mümkündür. 

Cildin tüm katmanlarında başlayan yenilenme lazerli sistemlerin birinci etkisidir. Saflık derecesi yüksek vitamin ve serumlarla cilt altı dokuların yoğun olarak beslendiğinde, doğal lifting elde edilir. 

 • Thulium Lazer.
 • CO2 Fraksiyonel Lazer.
 • Nd YAG Lazer.

Lifting Etkisi Yaratan İğneli Uygulamalar 

Dermatolojik iğneleme yöntemleri, epidermisten itibaren mikro düzeyde binlerce yara açarak cildi yoğun bir şekilde kolajen üremeye tetikler. Aynı zamanda cildin iletkenliğini artırdığı için uygulanan içerikler cildin yenilenme ve onarma sürecine büyük bir destek sağlar. Böylece cilt gerilir ve yukarı doğru kalkar. 

 • Dermapen.
 • Mezoterapi. 

Botox Nasıl Lifting Etkisi Yaratır?

Yüz kaslarının yükünü hafifletmek, örneğin kaşlarınızı çatmayı bırakmak, o bölgedeki kasların gevşemesine ve rahatlamasına neden olur. Gerilim ortadan kalktığında hafifleyen kaslar yerçekiminin aksi yönde hareket ederler ki bu da büyük kazanımdır.

Mimikler, diş sıkma gibi kötü alışkanlıklar cildin sarkmasına neden olur. Botox, bu gibi durumlarda güvenle kullanılan, son derece etkili ve ekonomik bir uygulamadır. Doğru şekilde yapılan botox uygulamaları sayesinde yıllara meydan okumak bir yana her zaman fresh görünmek mümkün. 

Cilt sarkmalarının önüne geçmek için lifting etkisi yaratmak, her şeyden önce cildin derinlemesine temizlenmesini gerektirir. Kan dolaşımının aktif olması ve cildin nefes alabilmesi için cilt temizliği en önemli kuraldır. Tüm cilt katmanlarını nemlendirmek ve bağ dokuyu güçlendirmek için aylık ve haftalık medikal cilt bakımı ihmal edilmemeli ve yaz kız güneş koruyucu kullanmaya devam etmelisiniz. 

Uygulama hakkında daha fazlası için Medikal Cilt Bakımı sayfamızı ziyaret ediniz.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer