Gençliğin Simgesi Dolgun Dudaklar… | Pervin Dinçer

Whatsapp


Gençliğin Simgesi Dolgun Dudaklar…

Kalın ve dolgun dudaklar gençliğin ifadesi olduğu kadar, incelmiş ve gevşemiş dudaklar yaşlılık ifadesi olarak görülür.

Dudaklar kimilerinde doğuştan yani genetik olarak ince ve belirsizdir, kimilerinde ise yaşlanmaya bağlı olarak dokuların erimesi ile incelir, dolgunluk ve diriliğini kaybeder.

Günümüzde dolgun dudaklara sahip olmak çeşitli uygulamalar ile mümkün olabilmektedir… Vücudumuzda da var olan ‘hyaluronik asit’ dolgu enjeksiyonları ile 15 dakikada dolgun dudaklara sahip olunabilmektedir. Nasıl bir görüntü istenildiğine hekim ile birlikte karar verilmektedir. Kişinin dudak ve diş yapısı sonuçları etkilemektedir. Burada önemli olan doğru dolgu maddeleri, özellikle dudak için üretilmiş (kiss veya lips) ürünlerinin tercih edilmesidir. Sadece uygun fiyatlı olduğu için sıradan dolgu maddelerini tercih etmek risk yaratabilir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta da kendi yüz yapınıza uygun, abartıdan uzak uygulamaları tercih etmeniz. Başkasında güzel duran bir dudak sizde hoş görünmeyebilir.

Dolgu uygulaması öncesinde genelde lokal anestezik krem yeterli olmakta, hazır flekonlarda olan dolgu maddesi cilt altına uygulanmaktadır. İşlem sonrası çok nadir morluk veya şişlik görülebilir. Bu sıkıntılar birkaç gün içerisinde geçmektedir. Doğru ürün kullanılmadığında veya yanlış uygulama yapıldığında ürünün topak şeklinde belli olması veya asimetri gözlemlenebilir.

Birçok kadının hayalini kurduğu dolgun dudaklara doğuştan sahip olan Scarlett Johansson, Angelina Jolie, Emel Acar en çok tercih edilen dudak modelleri arasında yer almaktadır…

Aysun Kayacı, Aysu Baceoğlu, Ebru Şallı, Hande Yener, Emina Sandal, Demet Şener gibi isimlerin de dolgun ve diri dudaklara sahip olmak için zaman zaman dolgu uygulamalarına başvurduğu biliniyor.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer