”Gençlik Aşısı” ile Bebek Teni | Pervin Dinçer

Whatsapp


”Gençlik Aşısı” ile Bebek Teni

Dünya’da 4-5 yıldır başvurulan gençlik aşısı adı verilen soğuk zincirle getirilip muhafaza edilen saf hyalüronik asit içeren uygulama Türkiye’de.

TÜRKİYE’DE YENİ UYGULANMAYA BAŞLAYAN SAF HYALÜRONİK ASİT İÇEREN ”GENÇLİK AŞISI” İLE YÜZ, BOYUN, DEKOLTE VE ELLERDE BEBEK TENİ GİBİ BİR GÖRÜNÜM ELDE ETMEK MÜMKÜN OLUYOR…

Yaş ilerledikçe ciltte canlılık, parlaklık, gerginlik, nem veren hyalüronik asit azalmakta ”hyalüronik asit ençok, bebek cildinde bulunuyor. Ciltteki yaşlanma süreci bu asidin 25-30’lu yaşlardan itibaren azalması nediniyle hız kazanır. Cilt hyalüronik asidin azalmasıyla canlılığını, parlaklığını ve esnekliğini kaybetmeye başlar. Tıp dünyası cildin uzun yıllar gençlik yullarındaki gibi kalabilmesi için araştırmalar yapmakta çeşitli hyalüronik asit enjeksijonları geliştirmekteydiler… İlk kez hyalüronik asit tıpkı botox gibi soğuk zincirle saklanarak % 100 saf halde kullanıldı. Uygulama ise klasik yöntemlerin dışında çok hızlı çalışıp ard arda atışlar yapan bir enjeksiyon sistemi ile yapılmaya başlandı.

”Gençlik aşısı” uygulamasında; özel bir makineye yerleştirilen bu çok değerli saf hyaluronik asit göz seğirmesi kadar hızlı bir şekilde enjeksijon yöntemi le yüz, boyun, dekolte ve el bölgelerinde cildin tamamına sosyal hayatı etkilemeden (morluk, acı )olmadan ürün uygulanmakta. Uygulama sonrasını takip eden zamanda artan nem ve kolegen üretimi ile bu bölgelerde bebek teni gibi bir görünüm elde edilebilmektedir.

Bu uygulamanın diğer benzer yöntemlerden farkı, üretim teknolojisinde sadece kendine ait patenti ile etkisinin uzun süreye yayılmasıdır.

Aşı enjeksiyon şeklinde uygulanabildiği gibi kişinin cildinde gözenekleri açık, renk düzensizlikleri gibi problemler söz konusu ise özel pistollü makinesi ile yine enjeksijon şeklinde de uygulama yapılabilmektedir…

Gençlik aşısının ilk uygulamasından itibaren 15. ve 21. günlerde ikinci ve üçüncü dozlar uygulanmaktadır.Etkinliğin daha uzun süreli olması açısından yılda birkez tekrarı önerilmektedir.

Aşı 20’li yaşlardan itibaren herkese uygulanabilir,Aşı’nın herhangi bir yan etkisi yok kremle yapılan lokal aneztezi sonrasında uygulama yapılır.İşlem 20-30 dk içinde biter.İşlemi yaptıran kişinin cildinde sivri sinek sokmuş gibi küçük kabarmalar olabilir bu da 1-2 saat sonra geçer. Verilen maddenin bütün yüzde yayılıyor olması bir avantajdır…