Gizlice Kol Altlarınızı Koklamak Zorunda Kalmayın | Pervin Dinçer

Whatsapp


Gizlice Kol Altlarınızı Koklamak Zorunda Kalmayın

Gizlice Kol Altlarınızı Koklamak Zorunda Kalmayın

Bu yaz da bizi canımızdan bezdirdi elbiselerimizin kol altlarında oluşan ter lekeleri. Bu yaz da koku var mı yok mu diye gizlice kol altlarımızı koklamaya çalıştık.

Terin oluşturduğu ıslak görünümden utandık, göze çarpıyor mu diye baktık durduk. Önümüzdeki yaz bu sıkıntıyla boğuşmak istemiyor muyuz işte çözüm : Botox!

Sadece kırışıklarda etkili olduğu düşünülen botoks uygulaması, aşırı terlemede de kullanılıyor. Ayak tabanı, kol altı terlemesi ve avuç içinde birçok hekim tarafından kullanılıyor. Uygulama öncesi terleyen bölgeyi belirlemek için cilde baticon tarzı ürün sürülüyor, ardından mısır nişastası kullanılıyor. Terleyen bölge mor renk olarak belirleniyor. Ardından hazırlanan botoks karışımı, ince uçlu iğnelerle kişinin uygulama yapılacak alanı lokal anestezik kremle uyuşturulduktan sonra enjekte ediliyor. Etkisi 48 saat içerisinde ortaya çıkıp 15 gün içerisinde aşırı terlemenin önüne geçiliyor. 8 ay kadar etkisi sürüyor ve kişinin isteğine bağlı olarak uygulama tekrarlanabiliyor. Günümüzde birçok kişi bu uygulamayı tercih ediyor. Özellikle yoğun tempoda çalışan ünlüler sahnede görüntüyle ilgili bir olumsuzluk olmaması adına tercih ediyorlar.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer