Glutatyon Tedavisi Nedir, Nasıl Uygulanır? | Pervin Dinçer

Whatsapp


Glutatyon Tedavisi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Glutatyon Nasıl Uygulanır

 
Önemli bir antioksidan olan glutatyon, zararlı toksinlere karşı vücudunuzu korunmanızda yardımcı bir rol oynar.

Glutatyon, bağışıklık sistemini destekleyen ve yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan birçok hastalığın önlenmesinde temel bir öneme sahip olan güçlü bir antioksidandır. Kısaca glutatyon, vücudumuzdaki toksinleri temizleyen bir proteindir.

Doğal Mucize Glutatyon Nedir?

Glutatyon, insan vücuduna zarar veren toksik maddeleri yok ederek bağışıklık sistemini kuvvetlendiren güçlü bir antioksidandır. Hastalıklardan korunmak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için gerekli olan moleküllerden biri olan glutatyon; sistein, glisin ve glutamin amino asitlerinden oluşur.

Glutatyonu oluşturan ve vücudu hastalıklardan koruyan bu amino asitler; kanser, kalp-damar hastalıkları, yaşlanma, bunama (demans) gibi kronik rahatsızlıkların önlenmesinde ciddi öneme sahiptir. İçerisinde bulunan sistein, glisin ve glutamin sayesinde oldukça güçlü bir antioksidan olan glutatyon, vücuttan ağır metalleri, serbest radikalleri ve toksik olan maddeleri uzaklaştırır. Vücut, doğal bir mucize olan glutatyon bileşenleri ile sağlıklı bir yapıya kavuşur. Glutatyon, insan vücudunda doğal olarak üretilir ve en çok beyin hücreleri ve karaciğer de etkisini gösterir. Glutatyonun vücuttaki üretimi de yaşlanmaya bağlı olarak birbirini takip eden kötü beslenme, sigara ve alkol tüketimi ve çeşitli ilaçlardan dolayı zaman geçtikçe azalır. Bu tür sebeplerden dolayı da glutatyonun dışarıdan takviye şeklinde alınması gereklidir.

Bağışıklık ve Cilt Dostu Glutatyon Faydaları

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve korur.
 • Cildin yenilenmesini ve parlaklık kazanmasını sağlar.
 • Hücrelerin korunması ve yenilenmesinde önemli rol oynar; yaşlanma karşıtı özelliği vardır.
 • Vücutta birikmiş olan ağır metalleri temizlemeye yardımcı olur.
 • Sigara ve alkol kullanımının uzun vadede vücutta yarattığı olumsuzlukları önlemeye yardımcı olur.
 • Yaşlanmanın uzun süreli etkilerinden korur ve hastalıkları önler.
 • Eklem ve kas ağrılarının etkilerini azaltır.
 • Kandaki enzim, protein ve bilirubin seviyelerinin artmasını sağlar.
 • Vücut enerjisini ve ısısını artırır.
 • Uyku kalitesini artırır.
 • Kasların kuvvet ve dayanıklılığını artırır.
 • Metabolizmayı kas kütlesinin artırılmasına yönlendirir.
 • Yaşlı kişilerdeki insülin direncini azaltır.
 • Parkinson hastalığının belirtilerini en aza indirger.
 • Cildin beyazlamasına ve genç görünmesine yardımcı olur.
 • Uyku apnesi hastalığının tedavisinde iyileştirici olarak kullanılır.
 • Otizmin tedavisinde kullanılır.
 • Alzheimer hastalığı tedavisinde kullanılır.

 

Damardan glutatyon tedavisi, günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan etkili bir yöntemdir. Glutatyon seviyesini artırmanın ve vücutta aktif kullanılmasını sağlamanın etkili bir yolu damardan glutatyon almaktır. Glutatyon seviyesinin artmasına destek veren Koenzim Q10, C vitamini, alfa lipoik asit bileşenleridir. Glutatyon damardan alınması gereken antioksidan bir bileşendir. Glutatyonun ağızdan alınması, midede direkt çözünüp kaybolacağından hücrelere geçmez ve vücutta istenilen etkiyi göstermez. Bu yüzden eğer glutatyon ihtiyacı varsa bunun damardan verilmesi gerekir.

Damardan Glutatyon Nedir?

Vücuda alınan glutatyonun aktif şekilde kullanılmaya başlanmasının en etkili yolu damar ile vücuda alınmasıdır. Damardan glutatyon uygulaması ağrısız ve acısız bir şekilde yapılır, 10 dakika ile 20 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşir.

Damardan Glutatyon Nasıl Uygulanır?

Glutatyon vücuda verilmeden önce saf su ya da ampuwa ile karıştırılır. Glutatyon proteini damardan enjekte edilerek verilir çünkü ağızdan alındığında midede etkisini yitirdiği için herhangi bir fayda sağlamaz. Damar yolu ile verilen glutatyon bu sayede kana hemen karışarak vücuttaki serbest radikaller ile savaşmaya başlar.

Glutatyon Hangi Besinlerde Bulunur?

Sayısız faydası olan glutatyonun en etkili yolu damardan alınması olsa da, birbirini desteklemesi açısından günlük yaşamda da takviye olarak alınabilir. İçerisinde glutatyon bulunan besinler ise; Elma, Brokoli, Kuşkonmaz, Sarımsak, Zerdeçal Avokado, Domates, Ispanaktır.

Bu besinlerden birini günde bir porsiyon olacak şekilde tüketmek, glutatyon üretimini destekler.

Glutatyon Tedavisiyle Zamanı Durdurun!

Cilt hastalıklarında da glutatyon tedavisi kullanılır. Özellikle sivilceli bir cilde sahip olanların üzerinde yapılan çalışmalar, glutatyon miktarının artmasıyla cildin yenilendiğini ve aknelerde gözle görülür bir azalma olduğunu görmüşlerdir. Glutatyon akne tedavisine ek olarak ciltte yumuşama ve yenileme sağlar. Yaş almakla birlikte ortaya çıkan kırışıklık ve lekelerin tedavisinde iyileştirici bir etkiye sahiptir. Cilt lekelerini azaltan ve cilt hücrelerinin aktivitelerini artıran glutatyon, cilde daha parlak bir görünüm sağlar. Glutatyon içerisindeki anti-aging bileşenler ile daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde edilir.

Glutatyon Kürü

Glutatyon kürü için yapılan işlemlerde hastanın herhangi bir hastanede yatış yapması söz konusu değildir. Haftada 1 gün olmak üzere 5 hafta süren bir glutatyon takviyesi yapılır. Her seans yaklaşık 15 dakika süren bir uygulamayı içerir. Yapılan glutatyon kürü işlemi sonrasında ise hasta direkt günlük yaşamına devam edebilir. Kişinin ve uzmanın önerisine bağlı olarak da bu tedavi şekli yılda 2 kez olmak üzere tekrarlanabilir.

Glutatyon Eksikliği

Glutatyon, vücutta doğal yollardan üretilir fakat bazı sebeplerden dolayı glutatyon üretiminde azalmalar yaşanabilir. Glutatyon seviyesinin azalmasına neden olan etkenler; yaş, toksin maddeler ve çevre kirliliği olarak sayılabilir. Beslenme yoluyla alınan glutatyon maalesef yeterli düzeyde etkiyi sağlamaz bu yüzden dışarıdan takviye ile hazır glutatyon almak vücut için gereklidir.

Glutatyon eksikliğinde yaş almakla beraber bu süre oldukça kısalır ve yaşlanma hızı artar, vücut artık kendini yenileyemez. Bu eksiklikle beraber sağlıklı görünüm giderek azalır ve kişi kendini daha yorgun hisseder. Glutatyon eksikliğinde; kronik bir yogunluk, sağlıksız ve cansız bir cilt görünümü, kas ve eklemlerde güç kaybı ve en önemlisi bağışıklık sisteminde yavaşlamalar görünebilir. Damar yolu ile haftalık veya günlük olarak verilen glutatyon, vücudu zararlı atıklardan temizler ve hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunur. Serbest radikallerle savaşan glutatyon, vücuda detoks etkisi yaratarak toksinlere savaş açar. Özellikle mevsim geçişlerinde yaşanan bağışıklık sistemindeki çökmeler, glutatyon seviyesinin azalmasıyla da ilişkilidir.

Sağlıklı bir vücutta yaklaşık olarak 10 gram glutatyon bulunur ve gıda takviyesiyle alınabilecek olan glutatyon seviyesi maksimum 100-150 gram oranında. Bu yüzden damardan glutatyon takviyesi almak her durumda çok daha sağlıklı ve gerekli.

Glutatyon Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Tüm dünyanın kullandığı glutatyon tedavisinin, aktif bir biçimde kullanılan ve serbest radikallerin insan vücudunda oluşturduğu zararları yok eden ve oluşabilecek hastalıkları en aza indirgeyen glutatyonun herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur. Glutatyon, her insanın vücudunda bulunan bir bileşendir ve glutatyon tedavisi de bu bileşenlerin seviyelerini artırmak üzerine amaçlanmıştır. Bu yüzden de zaten vücutta bulunan bir bileşen olduğu için herhangi bir takviye durumu yoktur ve dolayısıyla herhangi bir yan etki de içermez. Aynı zamanda glutatyon tedavisi işleminden sonra da gözlemlenmiş veya beklenen herhangi bir riskli durum, komplikasyon, yan etki yoktur.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer