Göz Altı Problemlerinizle Baş Edebilirsiniz | Pervin Dinçer

Whatsapp


Göz Altı Problemlerinizle Baş Edebilirsiniz

Göz altı morlukları, lekeler, ince çizgiler, yağ bezeleri, torbalanmalar birçok kişinin canını sıkan cilt problemidir. Göz altı problemleri için uygulanan iki yöntem ile aynı anda bir çok probleme çözüm getirilebilmektedir.

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz cilt yenileme yöntemlerinden Fraksiyonel Karbondioksit co2 lazer ile derinin üst tabakası soyulmakta, cildin yenilenerek daha düzgün bir görünüm alması sağlanabilmektedir. Bu işlem ayda bir uygulanmakta olup cilt problemine göre 2 – 4 seans tavsiye edilmektedir. Uygulamadan sonra sosyal hayat 3 – 4 gün etkilenebilir. Sonuçlar uygulamayı takiben 1.haftadan itibaren gözlemlenmektedir.

Göz altları problemlerini çözüm getiren bir diğer uygulama ise Eye Cell. Eye Cell uygulamasında göz çevresi için uygun olan botanik kök hücre ekstreleri, üzerinde saç teli inceliğinde iğnelerin bulunduğu roller ile göz altları ve üst göz kapağına, çizgilenme problemi var ise göz çevresine yedirilmektedir. Ardından göz etrafına kolajen üretimini artıran göz çevresindeki ince deriyi yenileme özelliğine sahip zar şeklinde soğuk jel peptide pach uygulanmaktadır. Pachler ciltte 15 dakika bekletildikten sonra çıkarılıp uygulamanın devamı olan serum kullanılmaktadır. Ardından soğuk krem uygulanarak işlem sonlandırılmaktadır. Bu uygulama haftada bir olup 4 – 6 seans uygulanmaktadır. İşlem ağrısız olup, sosyal hayat etkilenmemektedir.

Evde Uygulanabilecek Bakımlar

Göz altlarındaki mor halkalar için: 1 tatlı kaşığı arı sütü 2 adet E vitamini jel kapsül. Arı sütünün içine E vitamini jel kapsül akıtılarak karışım sağlanır ve sabah akşam göz çevresine uygulanır.

Göz altındaki şişlikler için: Yeşil çay poşetleri 5 dakika sıcak suda bekletilir. 10 dakika gözün üstüne konularak dinlenilir. Ardından buz kalıplarına konularak dondurulmuş maden suyu küpleri göz çevresinde gezdirilir. Çay poşetleri yerine ebegümeci demlenerek, pamuklar ıslatılarak göz çevresinde 10 dakika bekletilebilir.

Gözler çevreleri aydınlık, çizgiler ve morlukların belirgin olmadığı ve bu güzelliklerinin farkında olup makyaj tercihlerinde gözlerini vurgulayan ünlülerden ilk dikkat çeken isimler arasında Hülya Avşar, Adriana Lima ve Jennifer Lopez’i sayabiliriz.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer