Göz Altı Torbası Tedavisi (Ameliyatsız) | Pervin Dinçer

Whatsapp


Göz Altı Torbası Tedavisi

Göz Altı Torbaları Tedavisi

Gözler, yüzdeki en güçlü ifade alanıdır. Bu sebeple göz altı torbası tedavisi, yüz gençleştirme uygulamaları arasında, en gerekli tedavilerin başında gelir.

Uygulandığı andan itibaren yüz ifadesi gençleşir, gözler daha sağlıklı ve dinç olur. Göz altı torbası problemlerinde, krem gibi kozmetik tedaviler düzenli kullanıldığında dahi uzun vadede iyileşme gözlemlenir. Bunun yanında iyileşmenin olmadığı vakalar da çoktur. Göz altı torbası tedavisi; Pelleve Altın Ütü, Exilis Saten Germe, Işık Dolgu gibi medikal estetik cihazlarla uygulanır ve başarı oranları yüksektir.

Göz Altı Torbası Neden Olur?

Göz altında bulunan yağ torbalarını tutan zar dokunun gevşemesiyle göz altı torbaları belirgin hale gelir. Genç yaştaki kadın ve erkekler arasında da sıklıkla karşılaşılan bu durum temelde iki sebeple oluşur; ilki genetik özellikler ya da beslenmeden kaynaklanan su tutma ve iltihaplanma durumudur, ikincisi ise başta yaşlanma olmak üzere birçok alışkanlıktan kaynaklanan su tutma ve dokusal deformasyondur. Genetik sebepler dışındaki nedenleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Ekran önünde geçirilen uzun saatler.
 • Stress.
 • Uykusuzluk.
 • Aşırı tuz tüketimi.
 • Susuzluk.


Böbrek rahatsızlıkları, hormonal dengesizlikler, dolaşım bozuklukları, vitamin ve mineral eksiklikleri de göz altı torbalarına neden olur. Bu tür rahatsızlıklardan kaynaklanmayan göz altı torbalarının oluşumunu engellemek için;

 • Uykunuz düzenli ve en az 7 saat olmalı.
 • Günde 2,5 litre su içmelisiniz.
 • Güneşten korunmalı, güneş gözlüğü kullanmalısınız.
 • Sağlıklı beslenmeli ve tuz tüketiminden uzak durmalısınız.
 • Alkol ve sigaradan uzak durmalısınız. 
 • Spor ve fiziksel aktivite ile bedenin stres düzeyini azaltmaya yardımcı olmalısınız.  

Göz Altı Torbası Tedavisi ve Uygulamaları 

Göz altı torbalarının neden olduğu yorgun ve hasta ifade, kişilerin iş ve sosyal yaşamını da olumsuz etkilemektedir.  Olduğundan yaşlı görünmek, aynadaki görüntüsünden hoşnut olmamak, kendini yaşlı hissetmek kişinin ruhsal ve enerji bedeninde negatif etkilere sebep olur. Göz altındaki morarmış, kararmış gölgeli görüntü ve şişmiş, sarkmış göz torbaları, artık çok daha erken yaşlardan itibaren hem kadınlar hem erkekler arasında yaygın problemlerden biri haline geldi. Başlangıçta göze çarpmayan, kapatıcılarla kamufle etmeye çalıştığımız torbalar rahatsız edici boyuta gelmeden önce medikal estetik uygulamalar ile tedavi edilebilir. 

Estetik göz cerrahisinden çekinen, bıçak altına yatmadan göz altı torbalarından kurtulmak isteyenler için farklı göz altı torbası tedavi yöntemlerini, radyo frekans teknolojileri tabanlı tedaviler ve enjeksiyon uygulamaları olarak iki temel kategoride değerlendirebiliriz.

 

 • Pelleve Altın Ütü ile Göz Altı Torbası Tedavisi:

Bilinen adıyla Altın Ütü Pelleve; cildin kumaşını yenileyen, radyo frekans sistemi ile altın madeninin iyileştiren ve güzelleştiren özelliğini bir arada sunan, çok başarılı sonuçlar elde ettiğimiz popüler göz altı torbası tedavisi yöntemlerinden biridir.  

Ciltteki tüm sarkma ve yapısal bozulmaların altında yatan sebep kolajen eksikliği ve elastin kaybıdır. Kolajen, insan bedeninde bulunan en önemli protein hücrelerinden biridir ve ne yazık ki yaş almaya bağlı olarak giderek azalan kolajen üretimi, yaşlanmayı kaçınılmaz hale getirir.  

Pelleve Altın Ütü uygulamasının çalışma prensibi; radyo frekans ısısı ile cildin derin katmanlarında bir uyarı yaratarak kolajen üretimini tetiklemek, cildin kendi kendini onarma yeteneğini çalıştırmak, geriye dönüş ve gençleşme sağlamak şeklinde özetlenebilir. Göz altındaki yağ torbalarını ve bu torbaları tutan gevşemiş zar dokuyu sıkılaştırarak eski yerine çekmek için epidermise ısı gönderirken diğer yandan da cildin yüzeyini ütüleyerek içten ve dıştan bir yenilenme, iyileşme başlatmış olur. 

Uygulama sırasında sadece ufak bir ısı hissedilir ve FDA onaylı Pelleve hasta konforunun üst düzeyde olduğu bir uygulamadır. Sadece göz altında değil göz çevresindeki tüm sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. Pelleve’nin etkili sonuçlar verdiği göz çevresi problemlerini sıralayacak olursak;

 • Göz altı torbaları.
 • Göz çevresi kırışıklıkları. 
 • Kaz ayakları.
 • Kaşlar ve göz kapakları düşüklüğü.
 • Göz halkaları, göz altı morlukları.


Pelleve’nin ilk seansta gözle görülür akut sonuçları, devam eden günlerde maksimuma ulaşır. Seans sayısı, göz altı torbasının ihtiyacına göre planlanır. 4 seans genellikle arzu edilen sonuca ulaşmaya yeterlidir. 6 seansa kadar protokol oluşturmak mümkündür.

 

 • Exilis Elite ile Göz Altı Torbası Tedavisi:

Ödüllü cilt bakım teknolojisi Exilis Elite Saten Yüz Germe, fokuslu radyofrekans ve ultrason enerjilerini bir arada kullanarak cildi gererken aynı zamanda lifting etkisi yaratır. Son dönem cilt bakımları arasında en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan Saten Germe, ilk seansta gözle görülür fark yaratan ve etkisi giderek artan, kolajen üretimini tetikleyici yüz gençleştirme yöntemlerinden biridir. Peki, bunu nasıl yapıyor?

Fokuslu radyofrekans, ısının sadece deri altında odaklanılan dokuya iletilmesi anlamına gelir. Cilt yüzeyi bu ısıdan etkilenmez, zarar görmez. Kolajen üretimi deri altındaki orta tabakada gerçekleşir. Exilis Elite, göz altı gibi hassas bölgelerde dahi özel ayarlanabilir kontrol paneli sayesinde fokuslu radyofrekans ve ultrason enerjilerini, kolajen üretimini tetiklemek için aynı anda orta tabakaya gönderir. Isının etkisiyle kolajen yapı çözülür, iyileşme tetiklendiği için bağ dokudaki fibroblast hücreleri yeni kolajen üretimine geçer. 

Göz altı torbalarının görünümü lifting etkisi sayesinde azalır, göz altı morlukları hafifler. Göz çevresinde cilt, doğal olarak sıkılaşır. Daha canlı ve genç bir bakış elde etmiş oluruz.  

Göz kapağı düşüklüğünün tedavisinde ve göz çevresi kırışıklıklarında da kullanılan Exilis Elite son derece güvenilir, FDA onaylı bir teknolojidir. Gelişmiş ısı kontrol paneli sayesinde uygulama esnasında ısı değişikliği yaşanmaz bu da Exilis’i göz çevresi gibi hassas bölgelerde de tercih edilebilir kılan en önemli özelliktir. 

Kolajen üretimi kişiden kişiye farklılık gösterir ve bu yüzden seans sayısı kimi hastalarda 4 iken kimilerinde 6-8 seansa çıkabilir. İlk uygulamanın sonuçlarının gözlenmesinin ardından, hekimiz tarafından seans sayısı daha net bir şekilde belirlenecektir. 

 

 • Işık Dolgusu ile Göz Altı Torbası Tedavisi: 

Işık Dolgu, en bilinen göz altı torbası ve morluk tedavilerinin başında geliyor diyebiliriz. Anında etki eden bir uygulama olması bir yana içerdiği protein, vitamin, aminoasit ve antioksidanlar sebebiyle güvenilir ve sağlıklı bir tedavi yöntemidir. 

Göz altına ince kanülle uygulanan ışık dolgu, deri altındaki oluklara ve çöküntülere homojen olarak yayılır. Kolajen üretimi için gereken aminoasitler, vitaminler, hyaluronik asit göz altına enjekte edilmiş olur. Cildin ihtiyaç duyduğu her şey bu muhteşem karışımla tam yerine zerk edilmiştir. Yaklaşık bir hafta sonra etkisi maksimuma ulaşır ve göz altı torbaları, mor haklar ciddi oranda hafifler. 

Göz altı torbaları ve göz çevresi deformasyonlarına karşı koruyucu etkisi olan Işık Dolgusu,  4 sean olarak planlanabilir. Böylece iyileşme tam olarak sağlanır ve uzun süre koruma altına alınmış olur.      

Göz Altı Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. En iyi göz altı torbası tedavisi hangisidir?
Kliniğimizde uygulanan yöntemler, danışanlarımızın memnuniyetini kazanmış uygulamalardır. En iyi yöntem, göz altı torbasının neye ihtiyacı olduğuna göre belirlenir. Çoğu zaman bu yöntemlerden biri, ışık dolgusu ile birlikte de kullanılabilir.
2. Göz altı torbası tedavisinde yaş sınırı var mıdır?
Gelişim çağındaki gençler dışında tüm göz altı torbası uygulamaları her yaştan kadın ve erkek için uygundur.
3. Göz altı torbalarına karşı kesin çözüm nedir?
Göz altı torbaları sağlığımızın durumu ile de yakında ilgili olduğu için kesin çözüm, göz altı torbası bakımlarını, sağlıklı beslenme alışkanlıkları ile birleştirdiğimiz bir yaşam biçimi edinmektir.
4. Günlük göz altı bakımı nasıl olmalı??
Göz altı kreminizi düzenli olarak kullanmalı, cildinizi güneştem korumalı, güneş gözlüğü kullanmalı ve bol su içmeye özen göstermelisiniz.
Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer