Göz Çevreniz Yaşınızı Ele Verir | Pervin Dinçer

Whatsapp


Göz Çevreniz Yaşınızı Ele Verir

Yaşlanmanın belirtilerini ilk göz çevremiz de farkederiz. İlk küçük çizgiler çeker dikkatimizi mimik çizgisidir der geçeriz. Yıllar geçtikçe deri incelmeye nemsizleşmeye başlar mimik çizgilerimiz derinleşir ve kaz ayakları oluşur.

Hep ilerde yaptırırım dediğimiz botoksu uygulatmadığımıza bir çoğumuz pişman oluruz. Oysa zamanında yapılan botoks çizgilerin derinleşmesinin önüne geçecek. Zamanla göz kapaklarımız düşmeye, gözaltında çukurlar oluşmaya başlar. Makyaj hiçte eskisi kadar iyi görünmez. Kimimiz eyeliner çekememekten, kimimiz göz altlarında biriken concealer dan rahatsız oluruz en iyi kapatıcıların peşinde gezer dururuz. Peki göz çevremiz için neler yapabiliriz? Güneşlenmek, solarium seansları göz çevremizi çok etkiler, erken yaşlanmasına neden olur. Mutlaka Güneş koruyucu kullanmalıyız. Güneşli zamanlarda gözlük kullanmak, her gün düzenli göz çevresi için uygun ürünleri kullanmak, ödem morluk problemleri için jel şeklinde olan maskeler, kuru cilt yapısına sahip kişiler nem maskesi uygulaması göz çevresinin erken yıpranmasının önüne geçecektir. 20’li yaşlarda mimikleri yoğun kullanan kişiler botoks uygulatabilir. Botoksun etkisi birkaç gün sonra başlar yavaş yavaş çizgiler açılır. Etkisi4 ay kadardır.

Konusunda uzman bir doktor tarafından uygulanmalı. Düzenli uygulattığınız botoks ile çizgilerinizin derinleşmesinin önüne geçebilirsini Pelleve Altın Ütü Uygulaması. Bu uygulama ile cilt ısını belli bir sıcaklığa getirir. 2-3 hafta aralıklarla 2-3 seanslık uygulama yeterlidir.Uygulama acısız ağrısızdır. Kişi sadece ciltte ısınma hisseder. Günden güne artan kolajen ile göz çevreniz sıkılaşır çizgi derinlikleri azalır.Bu uygulamayı 4-6 ay aralıklarla tek seans uygulatarak göz çevrenizin problemlerinin ilerlemesini yavaşlatabilirsiniz. Göz altı dolgu uygulası öncesi ciltte sıkılaşma gereken kişilerde çok etkilidir. Exilis Elite Saten yüz germe. Bu Uygulama 7-10 gün aralıklarla 4 seans yapılmaktadır. İşlem öncesi cilde jel uygulanır. Ciltte sıcak taş masajı etkisi hissedilir.Ağrısız acısız bir uygulamadır.

Göz çevrenizdeki çizgiler hafif torbalanma gün geçtikçe azalmaya daha sağlıklı bir cilt görüntüsü oluşmasını sağlar. Düşük göz kapaklarında toparlanma gerçekleşir. Çok sarkmış göz kapaklarında cerrahi daha iyi bir seçenek olmaktadır. Vitamin enjeksiyonları, PRP, Somon Dna Göz çevresinde yaşanan ödem, nemsizlik çizgileri ve sıkılaşma için bazen cihazlar tek başına yeterli olmaz, kişi bir çok uygulamayı denese de cerrahi olsa bile göz çevresi derisini korumak için, vitamin enjeksiyonları, alkali enjeksiyon, somon dna, prp gibi uygulamalar ile göz çevresini yapılandırmak gerekli görülebilir. İnce uçlu iğneler ile size uygun olan içerikler cildinize uygulanmaktadır. Uygulama da yapılacak olan içeriğe göre seans süresi ve aralıkları değişebilmektedir.

Göz kapaklarında ki kırışıklıklara lazer uygulamasıLazer uygulamaları ile üst ve alt göz kapaklarında ki elastikiyet kayıpları azaltılabilir kırışıklık görüntüsü giderilebilir. Ayda bir uygulanan lazerler ile ciltte hafif kabuklanma oluşur, ödemli ve kabuklu görüntünün geçmesi 4-7 gündür…Bu süreçte güneşten korunmak gerekmektedir.Göz Altı Dolgu Uygulaması Gözaltı morluğu en çok şikayet edilen estetik sorunların başında gelir. Kişinin olduğundan daha yorgun, yaşlı ve sağlıksız görünmesine yol açan gözaltı estetik sorunları arasında gözaltı torbaları, gözaltı çukurlukları ve morluklar gelir.Göz altı dolgusu, mor görünüme sebep olan gözaltı torbalanmalarını ve çukurlukları ortadan kalkmasını ve göz altlarının aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Göz altında kullanılan dolgular özel bir karışımdan oluşur. Hyaluronik asit dolgusu çeşitli vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla birleştirilerek özel bir jel haline getirmiştir. Uygulama öncesi göz altlarına lokal anestezi uygulanır. Ardından özel uçlu iğnelerle (kanulle) göz altlarına enjekte edilir. Bu sayede gözaltındaki deforme olmuş doku ve hücrelerin onarılması sağlanır. Böylece göz altları ışık alır ve mor görüntü kısmi ortadan kaldırılır. Etkisi 1 yıl kadardır. Ölmuş doku ve hücrelerin onarılması sağlanır. Böylece göz altları ışık alır ve mor görüntü kısmi ortadan kaldırılır.Işık dolgusu genellikle tek seans olarak uygulanır. Kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de etkisini ortalama 1 yıl sürdürür. Işık dolgusunda kullanılan dolgu malzemesi cildin doğal yapısıyla uyumlu olduğu için genellikle herhangi bir yan etkiye neden olmaz. Operasyonun ardından hasta gündelik hayatına hemen devam edebilir. Göz çevresi oldukça hassas ve riskli bir bölge olduğu için bu operasyonun mutlaka alanında uzman cerrahlar tarafından yapılması gerekir, gözaltı çukurlukları ve morluklar gelir.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer