H100 Aşısı Nedir? Faydaları Nelerdir? | Pervin Dinçer

Whatsapp


H100 Aşısı Nedir? Faydaları Nelerdir?

H100 Aşısı Nedir

 
H100 aşısı, Hyaluronik asit ile cildi doyasıya nemlendirirken peptitler, antioksidan, aminoasit ve vitaminlerle derin dokuları besler, cildi gençleştirir.  

Yaşlanma ve çevresel koşullara bağlı olarak cildin normalde üretmesi gereken kimyasalları artık yeterince sentezleyememesine bağlı olarak yaşlanma ortaya çıkar. H100 aşısı, cildin kendi kendini onarmak ve sürekli olarak yenilemek için ihtiyacı olan her şeyi içeren çok güçlü bir kokteyl olarak tarif edilebilir. 

H100 Aşısı Nedir?

H100 aşısı cildin genç yaşlarda sahip olduğu ve düzenli bir şekilde, fazlasıyla ürettiği tüm vitamin, mineral, peptide ve asitlerin muhteşem karışımıdır.

H100’ün içerikleri;

 • Hyaluronik asit.
 • Mannitol.
 • Pro  Collagen Peptide.
 • Pentapeptide-18.
 • Hexapeptide-8.
 • B1 ve B16 vitaminleri.
 • DMAE.
 • Aminoasitler.
 • Mineraller.
 • Organik silika.


Sağlıklı ve genç bir ciltte bulunması gereken her şey H100 aşının içeriğinde bir araya getirilmiştir. 

H100 Aşısının Faydaları Nelerdir?

Hyaluronik asit yüksek miktarda nem tutma kapasitesine sahip moleküler yapısı nedeniyle cildin sürekli nemli kalması açısından hayati öneme sahiptir. Zengin içeriğiyle derin dokuları eksiksiz besleyen H100 aşısı Hyaluronik asit bazlıdır. Cildi etkili bir şekilde, uzun süre kalıcı olarak nemlendirir. Bu sayede derin dokularda başlayan gençleşme ve kendini onarma süreci ile ortaya çıkan sonuçları, H100 aşısının faydaları olarak sıralayabiliriz.

Bunların yanında;

 • Cilt altı dokular kendi kendini onarmaya başlar. 
 • Cilt, alt katmanlardan başlayarak yenilenir.
 • Cildin elastikiyeti artar. 
 • Kolajen üretimi tetiklenir. 
 • Yüz hatları daha belirgin hale gelir. 
 • Lifting etkisi ile cilt yukarı doğru toparlar. 
 • Daha aydınlık bir yüz elde edilir. 
 • Lekelerin görünümü hafifler ve yeni leke oluşumuna karşı koruma sağlar.

H100 aşısı cilt gençleştirmede, kırışıklıkların giderilmesinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda yaşlanma karşıtı koruma sağlar. 

H100 Aşısı Nasıl Uygulanır?

Aşı formundaki tüm cilt bakımlarında olduğu gibi işlem öncesinde uygulama bölgesine anestezik krem sürülür. Lokal anestezisinin etki etmesi için 10-15 dakika kadar beklenirken antiseptik içerikli solüsyonlarla cilt temizlenir ve aşıya hazır hale getirilir.

Çok ince iğneler kullanılarak yapılan H100, acısız ağrısız bir uygulamadır. Aşısının ne yoğunlukta uygulanacağı cildin durumuna göre değişir. Yaşlanmanın etkileri arttıkça, zerk edilen aşı miktarı ve enjeksiyon noktalarının yoğunluğu artar. 

İşlem süresi ortama 25-30 dakika kadar sürer. Uygulama sırasında oluşması ihtimali olan hafif kızarıklıklar kısa süre sonra, klinikten ayrılana kadar geçmiş olur ve hasta günlük yaşantısına, belli hassasiyetleri gözeterek, kaldığı yerden devam edebilir. 

H100 aşısı, 30-40 yaş arası, düzenli bakım yapılan, çok yıpranmamış ciltlerde 2-3 hafta arayla 2 seans şeklinde uygulanır. 40 yaş üstü ya da yaşlanma etkileri belirgin olan kişilerde seans daha yakın olacak şekilde 1-2 hafta arayla 4 seansa kadar planlanabilir.  

H100 Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Cilt gençleştirme, boyun ve dekolte gençleştirme, el gençleştirme gibi çok net uygulama alanları olan H100 aşısı, göz altı bölgesinde de kullanılabilen, son derece efektif bir cilt gençleştirme içeriğidir.

H100 Aşısı ile Yüz Gençleştirme

En çok tercih edildiği uygulama bölgesi tahmin edebileceğiniz üzere yüzümüzdür. H100 aşısı ile yüz gençleştirme son zamanların en popüler cilt bakımlarından biridir diyebiliriz. Doğal içeriği sayesinde cildi neredeyse zamanda geri yolculuğa çıkartır. H100 aşısını vazgeçilmez kılan önemli etkileri şunlardır: 

 • Cildi sıkılaştırır.
 • İnce kırışıklıkları açar. 
 • İfadeyi gençleştirir, cildi canlandırır. 
 • Ton farklarını eşitler. 

Dört mevsim uygulanabilen H100 aşısı ile mevsim dönüşlerinde cildi desteklemek, yaşlanma karşıtı koruma sağlamak ve zamanın izlerini yüzünüzden silmek mümkün. 

H100 Aşısı ile Boyun ve Dekolte Gençleştirme

Kadınlarda yaşı en çok ele veren bölge boyun ve dekoltedir. Uyku sırasında kırışan dekolte bölgesi yazın da güneşin zararlı ışınlarına maruz kalır ve kimi zaman yüzden önce dekoltede derin kırışıklıklar oluştuğuna şahit oluruz. 

Aynı şekilde boyun, cilt bakımında genellikle ihmal edildiği için yatay çizgiler ve gıdıda sarkma yüzünden yaşlı bir sima oluşur. Yüz hatları silinir, gençlik noktaları giderek belirginliğini yitirir. 

Kırışıklıklar ve sarkmalara karşı oldukça etkili olan H100 aşısı ile dekolte, boyun ve gıdı bölgelerinde  harikalar yaratabilir ve gençliğinize yavaş yavaş geri dönebilirsiniz. 

H100 Aşısı ile El Gençleştirme

H100 aşısının el üstüne uygulanabiliyor olması büyük bir şans çünkü elleri bu kadar etkili bir şekilde gençleştirmek her zaman çok kolay olmayabilir. 

Eller, kadınlar için güzelliğin ve bakımlı olmanın önemli simgelerinden biridir. Her kadın güzel ve genç görünen ellere sahip olmak ister. H100 sayesinde ellerin gençliğini uzun yıllar koruyabiliriz. 

H100 Aşısı Kimler İçin Uygundur?

H100 aşısı bir cilt gençleştirme tedavisi olduğu için çok genç yaştaki kadın ve erkeklerde, özel bir sorun ya da erken elastikiyet kaybı gibi durumlar söz konusu değilse, önerilmez. Otuzlu yaşlardan itibaren her cilt tipine sahip kadın ve erkekler H100 aşısı ile cilt gençleştirmenin harika sonuçlarından faydalanabilir

H100 Aşısı Kaç Seans Yapılır?

H100 aşısı en az 2 seans şeklinde uygulanmalıdır. Cilt altı dokularda arzu ettiğimiz yeniden yapılanmayı ve güçlenmeyi elde edebilmemiz için 1 veya 2 hafta arayla, ikinci seans mutlaka uygulanmalıdır. İleri yaşlardaki ciltlerde, seans sayısı 4’e kadar çıkabilir. Böylece H100 aşısının derin kırışıklıklar ve cilt sarkmaları üzerindeki etkisi artar.

H100 Aşısı Ne Sıklıkla Tekrar Edilir?

Etkileri giderek azalmaya başladığında yani son seansın üzerinden en az 6 ay geçmişken H100 aşısı tekrar edilebilir. Zengin ve doğal içeriğinde bulunan Hyaluronik asit, peptidler, antioksidan, aminoasit ve vitaminler cildin temel gereksinimleridir. 6-8 ay ara ile tekrar edilen H100 aşısı anti-aging koruma sağlar ve cilt kendi kendini onarmaya devam eder.

H100 Aşısı Etkisini Ne Zaman Gösterir?

H100 aşısının etkileri 15 gün içinde gözle görülür şekilde fark edilmeye başlar. İlk hafta geride kaldığında cilt daha nemli ve canlı görünmektedir. İkinci haftadan sonra uygulanan 2 seansın ardından aşının etkileri giderek artar. Ortalama bir ay sonra H100 aşısının cilt gençleştirmedeki etkisi bariz bir şekilde gözlemlenebilir.

H100 Aşısı Etkileri Ne Kadar Kalıcı?

Kişinin yaşına ve cildinin ihtiyaçlarına göre oluşturulmuş 2-4 seanslık H100 aşısı uygulamalarının sonuçları 6 ile 8 ay arası bir süre boyunca kalıcıdır.

H100 Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulama sonrası hafif kızarıklık oluşabilir fakat genellikle kısa sürede geçer. H100 aşısının içeriğinde bulunan mannitol çok güçlü bir antioksidan ve ödem çözücüdür, uygulama sonrası yüzde şişlik oluşmaz. En az 8 saat sudan ve birkaç gün güneş ile temastan kaçınmak gerekir. Alkolden uzak durmalı ve bol su içmelisiniz. İlk birkaç gün makyaj ve kapatıcı uygulanmaması tavsiye edilir.

H100 Aşısı Fiyatları Ne Kadar?

H100 aşısı fiyatları uygulama yapılacak bölgeye, cildin durumuna, kişinin yaşına ve seans sayısına göre ufak değişiklikler göstermektedir. Fiyatla ilgili detaylı bilgi almak ve merak ettiğiniz her konuda danışmak için, bizimle iletişime geçiniz.

Konuyla ilgili bir önceki yazımız için Nem Aşısı Hakkında Merak Ettikleriniz.

 

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer