Whatsapp

Hakkımda

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı bölümünden mezun olmuştur.  Ancak mezuniyetinin ardından hayalini gerçekleştirmek için güzellik uzmanlığı sertifika programlarına katılıp, güzellik uzmanı olma yolunda ilk adımı atmıştır. Türkiye’deki eğitimin ardından Paris’te Pure Skin Enstitu’de beauty therapy kursuna katılmıştır.

Güzellik sektöründe 15 yılı aşkın süredir Lzrline Klinikleri’nde ve Pervin Dinçer Consultancy bünyesinde 35 kişilik doktor ve estetisyen kadrosu ile danışanlarına hizmet veren Pervin Dinçer, güzellik – estetik sektöründeki yenilikleri, gelişmeleri yakından takip etmek için sıkça yurtdışı ve yurtiçinde toplantılara katılır, kendi ile birlikte ekibinin de gelişimi için eğitim organizasyonlarında yer alır.

Sektörde birçok ilke imza atmış olan Pervin Dinçer aynı zamanda, Türkiye’de birçok cihazın tanınması ve popüler olmasında da önemli rol oynamıştır.

İletişime ve danışanları ile kurduğu güçlü bağa inanan Pervin Dinçer, yazılı- görsel medyanın da yakından tanıdığı, fikirlerine değer verdiği, güvendiği bir profile sahiptir. Bugüne kadar ana akım medyada ana haber için özel haberler hazırlamış, FOX TV’de Esra Erol’la programında iki yıl boyunca değişim bölümünde adayların değişimlerine ve Show TV’de Emel Acar’la En Baştan programında da yine iki yıl değişmek için programa katılanların değişimlerine ekibi ile birlikte imza atmıştır. Fox TV’de Style by Juri programında da yer almıştır.  Halen TRT1 ‘de gündüz kuşağında yayınlanan Evlilik Okulu isimli programda çiftlere güzellik ve bakımla ilgili önerilerde bulunup, onlara ödevler vermektedir.

Televizyonun yanı sıra Akşam Gazetesi, Hürriyet Aile, Leydi Türk, gecce.com, flashflash.com, Aysha ve Bestyle dergilerine yazı yazmaktadır.

Instagram’da yaklaşık 160 bin takipçisi bulunmaktadır.  Youtube kanalını da danışanları ve takipçileri için aktif hale getiren Pervin Dinçer, bundan böyle kendisine sorulan, uzmanlığı ile ilgili bilgileri, videoları da kanalında düzenli olarak paylaşacaktır.

Pervin Dinçer ve ekibi, televizyondan ve sosyal medyadan yakından tanıdığımız ünlü simaların da cilt, vücut uygulamalarını yapmaktadır.

Aile hayatına önem veren Pervin Dinçer, Ozan Barış Dinçer’le evlidir ve çiftin 8 yaşında Güneş adında bir kızı bulunmaktadır.