Işık Peelingi ile Lekelere Son | Pervin Dinçer

Whatsapp


Işık Peelingi ile Lekelere Son

Son dönemde giderek kullanılması yaygınlaşan ışık peelingi, sizi üzen lekelerden kurtulmanız için yeni bir çözüm yolu.

Güneş, doğum ve sivilce lekeleri, pigmentasyon benekleri, koyu hamilelik lekeleri, melazma, yaşlılık gibi rahatsızlıklardan bu yöntemle artık tek seansta kurtulmak mümkün oluyor. Ayrıca tedavisi oldukça zor olan ve çok rastlanan melazma lekelerinde de gayet güzel neticeler alınıyor. Çok nadir olarak cilde yerleşmiş derin lekelerde ikinci seansa ihtiyaç duyulabilir.

Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi için Işık Peeling sayfamızı ziyaret edin.

Diğer agresif peelingler gibi komplikasyon riski olmaması da yöntemin farkı olarak ortaya çıkıyor. Işık peelingi, bütün peelinglerde olduğu gibi yaz aylarında ve hamilelerde uygulanmıyor. Orta derinlikte etki eden bir peeling olan ışık peelinginin uygulama protokolu ciltte var olan melanin dağılımını homojen hale getirmek için planlanmıştır.

Işık peelingi lekelerde etkili olduğu kadar ciltte bir ışık etkisi yaratarak parlaklık ve aydınlık sağlar ve taptaze bir cilt elde etmek mümkün olur. Uygulamaya cilt temizliğinin ardından başlanır ve 10 15 dakika kadar sürer. Bu tedavi sürecinde dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta vardır: Birincisi uygulama sonrası işlem yapılan yapılan bölgeyi 8 saat boyunca yıkamamak ve uzmanınız tarafından size verilecek olan destekleyici ev ürünlerini uzmanınızın uygun gördüğü süre zarfında kullanmaktır. Ayrıca bu uygulama, kişinin sosyal hayatını etkileyecek bir durum oluşturmaz. Çok hassas ciltlerde bile güvenle uygulanabilir.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer