Kadınlar Bakımlı Olur da Erkekler Olmaz Mı? | Pervin Dinçer

Whatsapp


Kadınlar Bakımlı Olur da Erkekler Olmaz Mı?

Erkeklerin de bakımlarına en az biz kadınlar kadar özen gösterdiğini fark etmişsinizdir. Özen göstermesi halinde kadın da erkek de yıllara ve dış etkenlere meydan okumak konusunda aynı başarıyı gösterebilir.

Gelelim erkeklerin bakımlarında önemli olan noktalara. Vereceğim küçük bilgiler erkek okuyucularımızın dikkat etmesini önereceğim detaylar. Ve kadın okuyucularımızın da bunları eşleri, sevgilileri, arkadaş ya da babalarıyla paylaşmalarını isterim.

Traş sonrası cildi ferahlatmak adına sürülen alkol mentol içerikli kolonya, traş jeli ve kremleri onayladığımı söyleyemem. Çünkü bunlar cildin incelmesine neden olur. Doğru olan, cilt tipinize uygun nemlendiriciler ve de alkolsüz ürünler tercih etmektir. Pişik kremiyle 1 tatlı kaşığı avakado yağını karıştırıp haftada 1 defa ciltte 20 dakika bekletmek ve sonra ılık suyla yıkamak da sivilcelerle baş etmenin bir yolu. Aynı zamanda sivilceler için 2 yemek kaşığı kabartma tozu ve 2 tatlı kaşığı kadar su, gül veya maden suyuyla hazırlayacağınız basit bir maske öneriyorum. Sık traş olanlara da önerim fırçayla traş olmaları. Çünkü fırça peeling görevi gördüğü için cildi ölü hücrelerden arındırır. Papatya çayını demleyip haftada 1 defa yatmadan veya traş sonrası cilde sürmek de tonik işlevi görür.

Sırt, ense, omuz, yanaklar ve boyun bölgesindeki kıllanmadan muzdarip erkeklere epilasyon öneriyorum. Uygulama 2 ayda bir yapılır ve kıl, ten rengine bağlı olarak ortalama 6 – 8 seansta sonuç alınır. Epilasyona düzenli devam edilir ise başladıktan sonra kıl sorunu yaşamazsınız.

Bir diğer önemli ve genel sorun da belirginleşen çizgilerdir. Yarım paket yaş mayayı iki yemek kaşığı sütle karıştırıp, temiz cildinizde 20 dakika bekletin. Ardından ılık su ile temizleyip nemlendirici uygulayın. Kısa sürede gözle görülür tazelik, parlak ve gergin bir görünüm elde edebildiğinizi göreceksiniz.
Siyah noktalarla kaplı bir yüz hiç de hoş görünmez. Peeling amaçlı esmer toz şekerle yumurta akını karıştırıp haftada 1 defa 15 dakika süreyle bu karışımı cilde uygulamak siyah nokta oluşumunu engeller, var olan siyah noktaların dışarı atılmasını sağlar.

Erkeklerin en büyük derdi şüphesiz ki saç dökülmesi. Saçlarınızı dökülmeyi engelleyen şampuan ile yıkayabilir, şampuanınıza ekleyeceğiniz 1 kapak çam terebentini ile dökülmeyi yavaşlatabilirsiniz. Ayrıca sizinle doğal malzemelerle hazırlanan bir saç bakım kürü de paylaşmak isterim. Menekşe yağı, yılan yağı, B vitamini ampul, badem yağı, defne yağı, çam terebentin malzemelerinin eşit oranda katılmasıyla hazırlanan bu karışım önce saç diplerinde 1 saat bekletilip sonra 30 dakika boyunca uçlara yedirilerek durulanır.

Cildiniz için yapabileceğinizin en iyisi onu temiz tutmaktır. Bunu unutmayın. Günde 2 litreye yakın su tüketmeye ve düzenli uyumaya dikkat edin.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer