Karbon Peeling ile Cildiniz Işıldayacak | Pervin Dinçer

Whatsapp


Karbon Peeling ile Cildiniz Işıldayacak

Günümüzde hava kirliliği, sağlıksız beslenme, stres, genetik yatkınlık, kapalı alanda çalışmak, sigara kullanımı gibi olumsuz faktörlerden cildimiz zarar görmekte.

30’lu yaşlara kadar cilt yenileme süreci hızlı bir şekilde işlemekte, cilt kendi kendini onarabilmektedir. Bu onarım süreci yavaşladığı zaman, cildi dıştan yapılacak uygulamalarla uyararak cildin savunma mekanizmasını yeniden yapılandırmak gerekmektedir.

Günümüzde bu amaç için çeşitli lazer sistemleri kullanılmaktadır. Geçmiş yıllarda kullanılan birçok lazer sistemi kişiyi sosyal hayattan uzaklaştırmaktaydı. Oysa günümüz teknolojileriyle sosyal hayat etkilenmeden, öğle arasında bile bu uygulamalar rahatlıkla yapılıp işe dönülebilme konforu sağlıyor.

Uygulama hakkında ayrıntılı bilgiyi Karbon Peeling sayfamızdan edinebilirsiniz.

Cildinizdeki ışığın sönmeye başladığını, ince çizgilerin oluştuğunu, cildinizin eskisi kadar sıkı ve pürüzsüz olmadığını, gözeneklerinizin genişlediğini, kılcal damarların çok yüzeyde olduğunu düşünüyorsanız karbon peeling uygulaması tam size göre…

Lazerle Karbon Peeling, diğer adıyla lazer toning uygulaması, spektra özellikli ‘Q Switch nd:yag’ lazerlerle karbon losyonunun birlikte kullanımıyla yapılan bir cilt yenileme tedavisidir.Uygulama öncesi cilde karbon losyon sürülür, 5-10 dakika beklenir. Ardından spektra lazer atışlarıyla ısınan karbon partikülleri cilt gözeneklerine gönderilir. Bu etkiye, ‘birinci dereceden biyokimyasal termal etki’ denilmektedir. Böylece cilt hücrelerinin yenilenmesi uyarılır. Cilde gençliğini veren kolajen üretimi tetiklenir. Artan kolajen üretimiyle cilt canlanır. Karbon peeling, cilt yenileme, anti aging, akne tedavisi, geniş gözeneklerin tedavisi, pürüzlerin giderilebilmesi, cildin aydınlık ve parlak olması için uygulanabilmektedir. Özel bir gün öncesi cildinin parlak ve canlı olmasını arzulayan kişilerde uygulatabilmektedir. Uygulama tek seans yapılabildiği gibi tedavi amaçlı olarak 10 gün aralıklarla mevcut probleme göre 4-6 seans önerilmektedir.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer