“Karbon Peeling” ile Lekesiz Bir Cilt Hayal Değil… | Pervin Dinçer

Whatsapp


“Karbon Peeling” ile Lekesiz Bir Cilt Hayal Değil…

Günümüzde güneşin etkisi, kullanılan ilaçlar, yanlış tercih edilen kozmetik ürünler, hamilelik, genetik yatkınlık, yaşlılık gibi nedenlerden yüzümüz ve vücudumuzda cilt lekeleriyle karşılaşıyoruz.

Cilt lekeleri için birçok tedavi seçeneği mevcut tabii ki ama en önemlisi lekeler oluşmadan önce yüksek koruma faktörlü ürünlerle önlem almak ve var olan lekelerinizin koyulaşmasını engellemek.

Cildinizdeki lekelerden kurtulmak için birçok yöntem denemiş olabilirsiniz. Fakat bugün size bahsedeceğim yöntemler ile sadece lekelerinizden kurtulmakla kalmaz, daha parlak, sıkı, pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz…

Spektra özelliği olan Q-Swich lazerle yapılan ‘karbon peeling’ veya tüm dünyada bilinen diğer adıyla ‘lazer toning’, özellikle Avrupalı kadınların güzellik silahı olarak görülüyor. Uygulama, işlemin sonunda bile kısa sürede gözle görünür bir etki sağlıyor. Bu işlemle lekelerinizin yok olmaya başladığını, gözeneklerin sıkılaşıp cildinizin ışıl ışıl parladığını görebilirsiniz. Uygulama öncesi cilde karbon losyon sürülür,15-20 dakika bekleniyor. Yapılan lazer atışları ile ısınan karbon partikülleri cilt gözeneklerine gönderiliyor. Bu etkiye birinci dereceden biyokimyasal termal etki deniliyor. Böylece cilt hücrelerinin yenilenmesi uyarılıyor. Uygulama 10-15 günde bir, 4-6 seans şeklinde yapılıyor. İşlem sonrasında da günlük hayatınıza hiçbir aksama yaşamadan devam edebiliyorsunuz…

Bir diğer tedavi yöntemi ise ‘Karbondioksit Fraksiyonel Lazer’. Bu lazer sisteminde lazer ışınları ile derinin sıcaklığı artırılıp buharlaşma sağlanarak derinin üst tabakasının soyulması sağlanıyor. Günlük hayatın 3 gün kadar kısa süreli etkilendiği bu uygulamada ciltte gençleşme, sıkılaşma, lekelerin, yara ve akne izlerinin giderilmesi, gözeneklerin küçültülmesi hedefleniyor. Bu uygulama yüzde kullanıldığı gibi vücutta da özellikle ameliyat izleri ve çatlaklar için kullanılıyor.

İzel’in problemli cildi, Hülya Avşar’ın cilt lekeleri veya film setinde yaşadığı tatsız kazayla göbeğinde oluşan ve dövmeyle kapatmak zorunda kaldığı yara izi için bu sistemler tercih edilebilir.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer