Karbon Peeling Uygulaması ve 2023 Fiyatları | Pervin Dinçer

Whatsapp


Karbon Peeling

Q-Switch Karbon Peeling

Karbon Peeling; karbon solüsyon ve Q-Switch lazer kullanılan, cildi yenileyen, lekelerden arındıran ve gençleştiren en iyi cilt bakımı uygulamalarındandır.

Lekeler, sivilce izleri, canlılığını yitirmiş soluk bir ten, her yaştan kadın ve erkeğin aynadaki görüntüsünden hoşnut olmayışının en yaygın sebebidir. Lazer teknolojilerinin medikal estetiğe en büyük armağanlarından biri olan karbon peeling lazer, tüm bunları ortadan kaldırabilen harika bir cilt bakımıdır.

Cilt bakımının en önemli konusu kırışıklıklarla mücadele gibi görünüyor olsa bile; karbon peeling tedavisiyle lekelerden arınmış, sağlıklı bir canlılık kazanmış, ton farklarından arınmış, tazelenmiş bir cilde baktığımızda ince kırışıklıkların o kadar da göze batmadığını fark edebilirsiniz.

Uygulama sırasında Q-Swich lazer bağ dokuyu uyardığı için fibroblast hücrelerini harekete geçirir, bu sayede cildin gençlik kaynağı kolajen üretimi tetiklenir ve dokunun elastikiyet yeteneği artar.  

Güzelliğinize gölge düşüren, cildinizin ışıltısını, gençliğin canlı rengini alan, epidermise yerleşmiş lekelerden kurtulmak için bu tedavisi ile tanışmalısınız.

Karbon Peeling Nedir?

Yenilemek ve gençleştirmek prensibiyle çalışan karbon peeling; çeşitli sebeplerle oluşan cilt lekelerinin giderilmesinde, genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılmasında, sivilce ve sivilce izlerinin tedavisinde çok kısa sürede etkili sonuçlar elde etmemizi sağlayan, güçlü bir cilt bakımı sistemidir.

Üstün teknolojik özelliklere sahip Spectra Q-Switch lazer, uygulama sırasında pigmentasyon ve gözenek sorularını çözerken, dermis doku üzerindeki etkisiyle de cildin kendi kendini onarma yeteneklerini tetikleyerek karbon peelingi çok fonksiyonlu bir tedavi haline getirir.

 

Karbon Peeling ile Yapılan Tedaviler

Hollywood Lazer Peel adıyla ünlenen ve Amerika’nın en ünlü dermatologlarından tam not alan, FDA onaylı karbon peeling uygulaması ile cilt bakımda neleri çözebildiğimizi sıralamak gerekirse:

1) Leke Tedavisi:

Cilt lekeleri; genç yaşlı fark etmez, hem kadınlar hem erkekler arasında en sık rastlanan cilt problemlerinden biri. Başta güneş lekeleri olmak üzere, uzun süre solaryum kullanımdan kaynaklanan lekeler, hamilelik döneminde hormonal değişimler sonucu oluşan lekeler, çeşitli vitamin eksikliklerinden ya da vücudun bir enzimi fazla üretmesi gibi problemler dolayısıyla oluşan lekeler, genetik sebeplere bağlı olarak deri altı ve deri üstünde görülen veya yaşlanma dolayısıyla oluşan tüm cilt lekeleri karbon peeling ile kolaylıkla tedavi edilebilen lekelerdir.

İlk seanstan itibaren lekelerin görünümünde ciddi bir azalma elde etmemizi sağlayan karbon peeling, leke tedavisinde en başarılı uygulamalardan biri.

2) Gözenek Sıkılaştırma:

Uygulamadan önce, cilde ince bir tabaka halinde sürülen karbon solüsyon, genişlemiş gözenekleri lazer atışlarının direkt hedefi haline getirir. Isınan karbon partikülleri gözeneklerden içeri gönderilerek, biyokimyasal termal etkinin avantajlarından yararlanılan bu yöntem sayesinde genişlemiş gözenekler sıkılaşır. Çok daha parlak, canlı, sıkı bir cilt elde etmiş olmanın yanı sıra güçlenen epidermis ve sıkılaşan gözenekler cildin alt katmanları daha iyi korur.

Daha fazlası için Gözenek Sıkılaştırma Tedavileri makalemizi ziyaret ediniz.

3) Cilt Rengi Tonunu Eşitleme:

Yaşlanma sebebiyle cildin ihtiyacı olan temel proteinleri yeteri kadar üretememesi, bazı dış etkenlerle de birleşince cilt tonunda eşitsizlikler ortaya çıkabilir. Cilde yedirilen karbon solüsyon ve Q-Switch lazer teknolojisi ile cilt tonunu eşitlemek, makyajsızken de pırıl pırıl görünen bir cilde sahip olmak mümkün.

4) Cilt Gençleştirme ve Yenileme:

Akne, siyah nokta, cilt lekeleri, gözenek genişlemesi gibi daha çok cilt yüzeyi sorunlarını tedavi ederken, aynı anda cildin alt katmanlarında bağ dokuya etki ederek kolajen üretimini tetikliyor olması karbon peelingi çok fonksiyonlu bir cilt bakımı uygulaması haline getiriyor.

Uyarılan deri altı dokularda harekete geçen kolajen, hasarlı dokuyu onarmak için bir yeniden yapılandırma süreci başlatarak cildi gençleştiriyor, buna bağlı olarak cildin elastikiyet kabiliyeti de artmış oluyor. Komplike bir tedavi yöntemi olarak cildi, yüzeyden derine yenileyen karbon peelingi vazgeçilmez yapan da bu. 

Tanecikli peelinglerin aksine kuru ciltlerde bile güvenle kullanılabilmesinin sebebi gelişmiş Spectra lazer teknolojisi. Q-Switch lazer ciltte çok hafif bir soyulma neden olur. Şiddetli bir deri soyma, yenileme  işlemi değildir. Karbon solüsyon peeling sırasında bir koruma da oluşturduğu için lazer atışları altındaki  ölü deri sekteye uğramış yumuşatılmış darbelere maruz kalır üstelik karbon partikülleri ile birlikte ciltten uzaklaştırıldığı için oldukça narin bir peeling sağlanmış olur.

5) Akne Tedavileri:

Erkekler arasında da oldukça yaygın bir cilt sorunu olan ergenlik döneminden kalma akne hasarları, çukurlu cilt görünümü, Spectre Q-Switch lazerden önce tedavisi en zor cilt problemleri arasındaydı. Şimdilerde, Altın İğne uygulaması ile kombine edilecek şekilde 4- 6 seanslık bir uygulama protokolü ile yıllardır muzdarip olduğunuz  sivilce izlerine veda etmek çok kolay.

Avrupa’nın Tercihi: Lazer Toning

Karbon peelingin dünya starlarının güzellik sırrı olduğunu bilmeyen kalmamış olabilir fakat Avrupa’daki adıyla Lazer Toning hala tüm dünyada en çok tercih edilen cilt bakımı uygulamaları içinde liste başı olmayı sürdürüyor. Lazer Toning vazgeçilmez kılan nedir diye soracak olursak alacağımız cevaplar şöyle olacaktır; 

  • İlk uygulamadan itibaren gözle görülür akut etki.
  • Lazer Toning birçok cilt problemini aynı anda  tedavi edebiliyor.
  • Uygulama acısız ve işlem kısa sürüyor.
  • Yılın tüm zamanları her mevsim uygulanabiliyor.
  • Her yaşta tüm cilt tipleri için uygun.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

  1. Karbon peeling uygulaması öncesinde cilt temizlenir. Dermatolog hekim tarafında aktif akne olup olmadığı muayene edilir. 
  2. Karbon solüsyon, ince bir tabaka halinde, göz çevresinden kaçınarak tüm cilde uygulanır. 15 dakika kadar solüsyonun kuruması beklenir.
  3. Muayene esnasında cildin gereksinimlerine göre hekim tarafından oluşturulan programa uygun şekilde  lazer atışları ile karbon ciltten uzaklaştırılır. 
  4. İşlem tamamlandıktan sonra cilt yüzeyi temizlenir, uygun bakım kremleri ve güneş koruyucu ile tedavi sonlandırılır. 

Karbon Peeling Kimlere Yapılır?

Akne problemi yaşamış ergenlik çağını geçmiş tüm genç kız ve erkekler, herhangi cilt problemlerini kalıcı olarak tedavi etmek ve genç görünmek isteyen her yaştan erkekler, hamile ve emzirme döneminde olmayan her yaştan kadınlar karbon peeling ile gençleşebilir, cilt problemlerini iyileştirebilir, bakımlı ve hoş bir sima sahip olabilirler.

Karbon Peeling Zararlı Mı?

FDA onaylı, hassas ciltlerde bile güvenle kullanılabilen, düşük soyulma efekti ile cildin kendini yenilemesini nazikçe sağlayan bu işlem, yüksek hasta memnuniyeti kazanmış bir uygulamadır. Spectra lazer, mikro saniyelik aralıklar atış yapan nano teknolojisi sayesinde uygulamanın yan etki riskini en aza indirger.

Tekrar Karbon Peeling Yaptırabilir Miyim?

Karbon peeling, etkileri uzun zaman kalıcı olan cilt bakımları arasındadır. Tedavi protokolü tamamlandıktan 1,5 / 2 yıl sonra, gerekli görülürse tekrar uygulanmasında bir sakınca yoktur.

Erkekler Karbon Peeling Yaptırabilir Mi?

Karbon peeling yaptıranlar arasında kadınlar yoğunlukta olsa da erkekler de özellikle yanaklardaki sivilce izlerinden kurtulmak, akne ve siyah nokta tedavileri için karbon cilt bakımını tercih etmektedirler.

Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer