Karın Sıkılaştırma | Ameliyatsız Karın Germe | Pervin Dinçer

Whatsapp


Karın Sıkılaştırma

Ameliyatsız Karın Germe

 

Sıkı bir karın aynı zamanda ince bir bele sahip olmak anlamına geleceği için karın sıkılaştırma uygulamaları vücut ölçülerinde daralmaya neden olurken beden kontörüne de daha çekici bir görünüm kazandırır. Ameliyatsız karın germe; sert diyetlerin, göbek sıkılaştırıcı detoksların ve karın sıkılaştırma egzersizlerinin hızlıca yapamadıklarını gerçekleştirir. Siz de spor ve sağlıklı beslenmeyle formda kalmanın keyfini sürersiniz.  

Farklı teknolojilerle çalışan karın sıkılaştırma tedavileri; karın bölgesinde birikmiş fazla yağları parçalayarak bedenden uzaklaştırır, kas aktivasyonu ile yağ hücrelerini enerjiye çevirerek harcarken kas kütlesinin gelişmesini sağlar, cilde kaybettiği elastikiyeti geri kazandırır, vücutta kolajen üretimini harekete geçirmek suretiyle derinin içten dışa kendini yenilemesi sağlar. 

Karın Bölgesi Neden Sarkar 

Bedenin ağırlık merkezi olan Core yani karın bölgesi kasları, ayakta durmamızı sağlayan, postürümüzü belirleyen kas gruplarıdır. Six Packs dediğimiz ön karın kasları, bele doğru devam eden yan karın kasları ve kaburgalarımızı saran Serratus, karın bölgesindeki kas gruplarını oluşturur. Bu komplike bölgedeki tüm kasları yeterince çalıştırmak kolay olmayabilir. Core egzersizleri sporun en ağır ve en zor kas kazanılan egzersizler grubundadır. 

Erkekler bu konuda kadınlara oranla daha şanslıdır. Doğurganlık yeteneğinden dolayı kadınlar özellikle bel, kalça, karın ve uyluk bölgesinde daha yağlı bir genetik yapıya sahiptirler. 

Gelişen medikal tıp teknolojileri sayesinde kilo alıp verme, doğum, yaşlanma ya da genetik sebeplerle karın bölgesinde meydana gelen sarkmalara acısız, ağrısız ve konforlu bir tedavi ile veda edebilirsiniz.    

Karın Sıkılaştırma ve Pozitif Etkileri

Merkezin sağlam ve güçlü olması bedene her bakımdan avantaj sağlar. Düzgün bir omurga gençlik demektir ve omurgayı koruyacak en önemli şeylerden biri sıkı karın kaslarıdır. Karın sıkılaştırmayı spor ve karın sıkılaştırıcı egzersizlerle desteklemeniz bu bakımdan değerlidir çünkü postür, karın ve bel bölgesinin daha estetik bir fotoğraf vermesini direkt olarak etkiler. 

Peki karın bölgesinde istenmeyen yağlardan, göbek sarkmalarından, deri taşmalarından  kurtulduğunuzda neler kazanırsınız; 

 1. Daha ince bir görünüş.
 2. Daha genç ve aktif bir fiziksel imaj.
 3. İstediğini giyebilme özgürlüğü ve geri dönen alışveriş zevki.
 4. Spor motivasyonu.
 5. Fiziksel özgüven, özsevgi.

Ameliyatsız Karın Germe Yöntemleri 

Ameliyatsız karın germe uygulamaları, estetik cerrahisi ile narkoz altında gerçekleştirilen bölgesel incelme ve sıkılaşma tedavileri ve obezite gibi ekstrem şiddetli vakalar dışında, medikal estetik uygulamalarla bıçak altına yatmaya gerek kalmadan göbek bölgesini tedavi edebiliyor.

Radyofrekans, elektromanyetik, ultrasound, ses dalgaları gibi teknolojilerin kullanıldığı ameliyatsız karın sıkılaştırma cihazları kesisiz, yarasız, en fazla bir saatlik işlem sürelerinde harika sonuçlar elde etmemizi sağlayan zahmetsiz tedavilerdir. Uygulamadan sonra günlük hayatına devam eden hastanın sosyal ya da çalışma yaşamı tedavi sebebiyle sekteye uğramıyor, iyileşme dönemlerine ihtiyaç duymuyor.

Bunun dışında ameliyatsız karın germe uygulamalarının diğer avantajları; 

 • Karın germe sonrası yaşanan cerrahi sıkıntılar yaşanmaz.
 • Sağlığınızı tehdit edecek herhangi bir risk yoktur.
 • Yemek, duş, tuvalet ve diğer günlük ihtiyaçlarınızla ilgili herhangi bir kısıtlama yaşanmaz.
 • Seyahat engeli yoktur.
 • Spor yapabilirsiniz.
 • Cerrahi operasyonlarla kıyaslandığında ameliyatsız karın sıkılaştırma fiyatları çok daha düşük bütçelerdir.

Sıkılaştırma yöntemlerinden ameliyatsız bacak germe hakkında ayrıntılı bilgi almak için Bacak Sıkılaştırma sayfamızı ziyaret ediniz.

 • Exilis Elite ile Karın Sıkılaştırma:

Elastikiyet kaybı, sarkmaların başlıca nedeni diyebiliriz. Yaş almak, kilo alıp vermek ve doğum, kadınlar arasında özellikle karın bölgesinde cildin esnekliğini kaybetmiş olmasına  bağlı olarak gelişen sarkmalara sebebiyet verir. Exilis Elite Saten Germe, elastin liflerini sıkılaştırarak cildin kaybettiği elastikiyeti geri kazanmasını sağlar. 

Radyofrekans ve ultrason teknolojilerini bir arada kullanan Exilis Elite Saten Germe ile karın sıkılaştırma işlemi sırasında deri altındaki bağ doku radyofrekans ve odaklı ultrason enerjileri ile 39,5 – 42,5 derece arasında bir sıcaklıkta sabitlenir. Bu düşük dereceli ısı hasarlarının amacı; vücudu, cildin toparlanması için en önemli protein olan kolajen üretimine teşvik etmektir. 

Seanslar tamamlandıktan sonra karın bölgesinde sıkılaşma, incelme, genç bir ten ve etkileyici hatlara kavuşmuş olursunuz. 

FDA onaylı bir tedavi olan Exilis Saten Germe, uygulaması sırasında hasta hafif bir ısı hisseder, bunun dışında ağrılı bir işlem değildir. 4-6 seans karın germe tedavisi için genellikle uygundur, doktorunuz gerekli görürse artabilir, azalabilir. Diğer karın sıkılaştırma uygulamaları ile kombine bir protokol uygulanabilir. 

 

 • Forma Plus ile Karın Sıkılaştırma:

Sarkmalara karşı en etkili yöntemlerden biri olan Forma Plus, kolajen üretimini tetikleyerek lifting etkisi yaratan odaklı radyofrekans uygulamasıdır. 

Yeni kolajen doku oluşumunu destekleyen Forma Plus, özel bir başlık aracılığıyla karın bölgesinde sarkmanın olduğu deri katmanları arasından bağ dokuya odaklanarak ısı uygular. Yapısal olarak bozulmuş – uzamış kolajen lifleri, zayıflamış hücreler ısıya maruz kaldığı için kısalır ve güçlenir. Bağ dokudan itibaren deri, içeriden dışarıya doğru bir kendini onarma sürecine girer.  4-8 hafta içinde gözle görülür bir restorasyon elde edilir. 

Forma Plus ağrısız bir uygulamadır ve 6-8 seans olarak planlama yapılabilir. Hastanın karın sıkılaştırma gereksinimlerine göre seans sayısı, sıklığı değiştirilebilir. 

 

 • AWT ile Karın Sıkılaştırma:

Karın bölgesi gibi geniş alanlarda harika sonuçlar veren çok güçlü bir başka karın sıkılaştırma uygulaması da Akustik Şok Dalga Terapisi’dir. 

Güçlü akustik şok dalgalarının yarattığı basınç, deri altındaki yağ hücre zarının geçirgenliğini artırır, sıkışık yağ fazlası hücreden tahliye olur. Böylece deri altı yağ doku, hücre bazında küçülürken, serbest kalan yağın bir kısmı metabolizma tarafından enerji olarak yakılır bir kısmı da lenf drenaj sistemi ile vücuttan atılır. Kan dolaşımını ciddi anlamda uyardığı için cildin elastikiyet kazanmasına yardımcı olur.

AWT haftada 2 kere uygulanabilir. 6-8 haftalık tedavilerle beklenen sonuca ulaşmak mümkündür. Uygulamadan sonra bol su tüketmek, yağ atımını destekleyeceği için önemlidir. 

 

 • EMSlim ile Karın Sıkılaştırma:

Karın kaslarının tamamını, yattığınız yerden, her bir kas grubuna ayrı ayrı odaklanarak çalıştıran elektrikli kas simülatörleri, göbeğinizde birikmiş ve bir türlü veremediğiniz yerleşik yağlar da dahil olmak üzere bölgesel yağ fazlasını yakar ve kas kütlesini büyütür. 

EMSlim, spor yaparak ulaşamayacağız bir skora elektromanyetik enerji teknolojisini kullanarak ulaşan, inaktif ve odaklanılan kas üzerinde çalışan yoğun egzersiz uygulamasıdır. EMSlim ile karın sıkılaştırma uygulaması sayesinde karın kaslarınızın çekiciliğini ortaya koyacak şekilde giyinebilirsiniz. Aynaya baktığınızda karın kaslarınızı görmekten hoşlanıyorsanız sizin karın sıkılaştırma yönteminiz Em Slim olabilir. 

 

 • Body FX ile Karın Sıkılaştırma:

Radyofrekans teknolojisi ile çalışan Body FX uygulamasının diğer radyofrekans enerjisi kullanan sıkılaştırma yöntemlerinden farkı, vakumlu negatif basınç kullanılıyor olmasıdır. 

Radyofrekans enerjisi yağ dokuya kontrollü yüksek ısı uygulayarak yağ hücrelerinin küçülmesini, olması gereken eski hacmine dönmesini sağlarken vakum ve basınç darbeleri hem bedeni şekillendirir hem de yağın enerji olarak yakılmasına, uygulama sonrasında da bedenden atılmasına destek olur. Karın bölgesini sıkılaştırırken yeniden biçimlendiren Body FX aynı zamanda cildi pürüzsüzleştirir ve aydınlık bir görünüm kazanmasını sağlar. Tek bir uygulama ile karnınız sıkılaşır, ince ve biçimli bir bele sahip olursunuz, teniniz canlı ve aydınlık bir görünüm kazanır. 

Uygulama sırasında kullanılan termal görüntüleme ile vücut ısısı sürekli olarak kontrol edilir. Body FX maksimum güvenli ve konforlu bir karın sıkılaştırma uygulamasıdır. 

Vakumlama ve basınç uygulaması sebebiyle haftada 1 toplamda 8 seansa kadar protokol oluşturulabilir. Hastanın ihtiyacına göre daha azı ya da fazlasını planlamak tabi ki mümkündür. Gerekli olduğu takdirde kolajen üretimini tetikleyen uygulamalarla kombinasyonu tercih edilebilir.   

Karın Sıkılaştırma ile İlgili Sık Sorulan Sorular 

1. Kimler karın sıkılaştırma yaptırabilir?
İdeal kilosunda olduğu halde karın bölgesindeki sarkmalardan rahatsız olan kadın ve de erkekler, karın ve göbek bölgesindeki yerleşik yağlardan kurtulmak isteyenler, diyet sonrası karın bölgesindeki sarkmalardan şikayetçi olan herkes karın sıkılaştırma yaptırabilir.
2. En iyi karın sıkılaştırma yöntemi hangisidir?
Kullandığımız tüm yöntemler kendi alanında en başarılı cihazlar ve farklı özellikleri olan uygulamalardır. Sarkmanın derecesi ve karın germe ile sahip olmayı hayal ettiğiniz görüntüye göre, sizin için ideal olan yöntem ya da kombinasyonlara doktorunuzla birlikte karar verebilirsiniz.
3. Ameliyatsız karın germe kalıcı mıdır?
Karın sıkılaştırma etkisi uzun süre devam eden, kalıcılığı yüksek beden şekillendirme uygulamasıdır. İşlem uygulanmamış doku, yaş alma ve alışkanlıklarınıza göre nasıl değişmeye devam ediyorsa ameliyatsız karın germe uygulanmış olan cildiniz de doğal olarak yaşlanmaya devam edecektir. Spor, sağlıklı beslenme ve düzenli bakım bu gerilemeyi yavaşlatmak için edinmemiz gereken pozitif alışkanlıklar.
Paylaş
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Pervin Dinçer